ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Родопска одисея 2012г, 2013г и снимки от 2014г и 2015г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Родопска одисея 2012г, 2013г и снимки от 2014г и 2015г.
Автор Съобщение
lauta rulez



Регистриран на: 21 Юни 2011
Мнения: 34
Местожителство: Джендем тепе

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:

А може някой път да продължим и от с. Горна Арда на запад: Кошуте, Герзовица, Шабаница, Кестен, Водни пад, Кожари и т.н. та до Доспат. Wink


Хмм...ама че ме вкара в размисъл! Баси уникалната идея! Айде ще ги стиковаме нещата и ще действаме...с оптимизирани раници Laughing
Вто Май 07, 2013 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми харесва идеята Smile
Вто Май 07, 2013 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
lauta rulez написа:
ivailo.hr написа:

А може някой път да продължим и от с. Горна Арда на запад: Кошуте, Герзовица, Шабаница, Кестен, Водни пад, Кожари и т.н. та до Доспат. Wink


Хмм...ама че ме вкара в размисъл! Баси уникалната идея! Айде ще ги стиковаме нещата и ще действаме...с оптимизирани раници Laughing


Ама ни трябва план как да прелетим през района на застава Герзовица, че напоследък нещо бил забранен. С Гранична полиция се разбрахме, ама с частниците дето стопанисват района не знам. Може да им съсипем "биотехническите съоръжения", демек да изровим и изплюскаме посевите като стадо глигани. Laughing Laughing Laughing Аз нали вече имам тренинг с мъкнене на тежки раници, та може да им изнеса горе някоя консерва Русенско, та ако няма глигани зимъска, да има какво да хапват ловците. Laughing Laughing Laughing
Вто Май 07, 2013 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
despotov написа:
Не само, че виждахме ваши следи а и намирахме ваши вещи. Laughing На колегата Сашо ножа е при мен. Smile


Ееее! Това се казва новина! Браво!

А... Толкова на юг вече следващата пролет.... Щото психологическата ми граница за южните родопи е края на май, а по 24-ти...., не знам ама все ме дърпа при мечките в СИВР Smile
Сря Май 08, 2013 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да-а-а..., може и аз да се присъединя. Wink
Сря Май 08, 2013 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Прекарали сте си страхотно.......завиждам ви.... Very Happy
Страхотни кадри, другата година живот и здраве сме с вас.... Very Happy
Сря Май 08, 2013 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petko5 написа:
Прекарали сте си страхотно.......завиждам ви.... Very Happy
Страхотни кадри, другата година живот и здраве сме с вас.... Very Happy


Трябва да си вземете палатка за трима и да тренираш разпъване и сгъване, за да не се изложиш като мен. Laughing Laughing Laughing
Сря Май 08, 2013 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Очаквах да направите нещо по въпроса с тази традиция.
Много хубави снимки и добро ходене сте направили.
Пътеката от Тополово към Белинташ не е много популярна но пък за това е много хубава, на мен ми е любима в обратна посока с байка.
А от Свобода как стигнахте на Поляните след Момчил Юнак, през х.Преспа ли минахте?

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
peca написа:
Очаквах да направите нещо по въпроса с тази традиция.
Много хубави снимки и добро ходене сте направили.
Пътеката от Тополово към Белинташ не е много популярна но пък за това е много хубава, на мен ми е любима в обратна посока с байка.
А от Свобода как стигнахте на Поляните след Момчил Юнак, през х.Преспа ли минахте?

Маршрута беше следния:
1 ден Тополово-Белинташ-Инкая.
2 ден Инкая-Аква тепе-Родопското кончеSmile- връх Свобода.
3 ден Хижа Свобода-хижа Преспа-Хайдушки поляни-1км след Момчил юнак
4 ден 1км след Момчил юнак-х.Пашалийца
5 ден Пашалийца-крепост Зареница-Нареченски бани.

На хижа Преспа срещнахме хора от форума.
Адаша, Стефан(по-известен като на Яница брат иSmile)....

Първите три дни ни валя здрав дъжд, а през нощта на третия ден от време на време държах палатката заради бурята. Имах усещането, че ще отлети. Първата ми буря на палатка беше.Smile
Раницата пъхната в 120 литров найлонов чувал за смет и натикана в предверието.
Без найлоновия чувал щеше да подгизне защото долната и част е открита, а вътре в палатката знаеш няма място.
Пробвах се първата вечер да я прибера като пробвах различни варианти, но за голяма раница нито един не е удачен .
Беше толкова тясно че не можех да помръдна и в крайна сметка я изнесох навън в предверието.

Иначе палатката се оказа идеална за дъжд, ако все още си решил да вземаш такава.
Просто си носи някой и друг найлонов чувал за двете раници.


_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Района на Свобода, Преспа, Хайдушки поляни,Момчил Юнак го ощъкахме миналата година и в добро време е изумително красив, особенно Пролетта или ранно лято(Юни) толкова зеленина има там.
От Момчила към Перелик може да се продължи и от там към Ледницата, Чаирите.
Перелик- Ледницата е може би най панорамния маршрут в Родопите, почти през цялото време си на голо било което за Родопите си е събитие, ако не си ходил не го пропускай.
Иначе за палатката още се мисля нещо.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Белининташ изглежда странно добре на снимката. Когато ходих, изобщо не ми хареса. Браво на фотографа. Особено симпатични ми станаха големите мъшасали камъни в гората от първите дни.
Вто Май 06, 2014 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Непременно ще го мина, но сега гледахме да избягваме снега и планът се промени няколко пъти.
Подсичането на връх Преспа е по сняг.
Трето ходене май месец в Родопите и за пръв път виждам сняг в такива количества.. Цяла зима нямаше , но на края на зимата изглежда е наваляло.

Верно ли под в.Преспа има сняг Question Shocked то там е и гора и малко си е на сянка.
Иначе аз преди 2 год. в края на Април от Скалние за Кабата си затъвах до коляното.
Ама то тогава много сняг беше валя цяла зима, май от тогава не е имало много сняг.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
ZCEZBPM написа:

Непременно ще го мина, но сега гледахме да избягваме снега и планът се промени няколко пъти.
Подсичането на връх Преспа е по сняг.
Трето ходене май месец в Родопите и за пръв път виждам сняг в такива количества.. Цяла зима нямаше , но на края на зимата изглежда е наваляло.

Верно ли под в.Преспа има сняг Question Shocked то там е и гора и малко си е на сянка.
Иначе аз преди 2 год. в края на Април от Скалние за Кабата си затъвах до коляното.
Ама то тогава много сняг беше валя цяла зима, май от тогава не е имало много сняг.


Има, има Smile

В тази преспа нарочно забих щеката, специално за снимката.



На места преспите са с дълбочина 1 метър и повече. Сигурен съм, че и по Перелик е така - от далеч се вижда да е страшно много.
Вто Май 06, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:

Перелик- Ледницата е може би най панорамния маршрут в Родопите.

отстъпва само на продължението му по рида Мурсалица-посока Тешел-там наистина е уникално обзорно!
Сря Май 07, 2014 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
peca написа:

Перелик- Ледницата е може би най панорамния маршрут в Родопите.

отстъпва само на продължението му по рида Мурсалица-посока Тешел-там наистина е уникално обзорно!

Точно така към Тешел и от там Чаирски езера на този маршрут забравяш, че си в Родопите.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Май 07, 2014 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov