ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем със сваляне на тракове

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Проблем със сваляне на тракове
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Проблем със сваляне на тракове Отговорете с цитат
Здравейте!Искам да споделя проблем със сваляне на трак от гпс-а към мап-сорс-а!Исках да предоставя трак от еко пътеката над Тетевен до заслона"Опасен зъб"Давам му"reciеve to device"а той ми казва-нямало наличен трак Sad Явно проблема е при мен но не мога да разбера къде Confused Ако се сещате какво може да пробвам-пишете!!!
Пон Юни 04, 2012 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
"Send To" или "Receive From" Question

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 04, 2012 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам си ползвал този бутон:

Но първо трябва да свържеш устройството с USB кабела към компютъра и да го включиш /устройството/.
След това компютъра го разпознава и програмата също.
Ако не го - то трябва да инсталираш драйвери за него. Уинбоуз 7 го прави автоматично.
Та ако устройството е разпознато и ти дава този резултат за който споменаваш, то това значи, че не си записал следа /трак/ на машинката... Confused

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юни 04, 2012 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
При мен мапсорса също не намира нищо, ако преди това не съм преминал на GPS през опцията Export GPX. Виж си за твоя модел как е.
Пон Юни 04, 2012 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Предполагам си ползвал този бутон:

Но първо трябва да свържеш устройството с USB кабела към компютъра и да го включиш /устройството/.
След това компютъра го разпознава и програмата също.
Ако не го - то трябва да инсталираш драйвери за него. Уинбоуз 7 го прави автоматично.
Та ако устройството е разпознато и ти дава този резултат за който споменаваш, то това значи, че не си записал следа /трак/ на машинката... Confused

Устройството е включено,разпознато, трак си има даже съм го именувал,вижда се като файл в машинката когато вляза в папката гармин -и не ще....
обратното упражнение съм го правил и става-да кача в машинката трак...


Последната промяна е направена от fena73 на Вто Юни 05, 2012 7:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 05, 2012 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
При мен мапсорса също не намира нищо, ако преди това не съм преминал на GPS през опцията Export GPX. Виж си за твоя модел как е.

Нещо таковаще да е...от къде да ги търся тях настройки???в машинката предполагам... Confused
Вто Юни 05, 2012 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
ilievvli написа:
При мен мапсорса също не намира нищо, ако преди това не съм преминал на GPS през опцията Export GPX. Виж си за твоя модел как е.

Нещо таковаще да е...от къде да ги търся тях настройки???в машинката предполагам... Confused


Зависи с какъв модел GPS си.
Аз ползвам GPS-а на GSM Nokia E52 с Garmin Mobile XT. При него начина е следния:
Ако ползваш Гармин ХТ на английски --> Tools -> Manage My Data -> Tracks -> бутон Manage -> Export GPX. След извършването на експорта -> Done.
Ако ползваш Гармин ХТ на руски --> Средства -> Управление данни -> Треки -> бутон Управление -> Експорт GPX. След извършването на експорта -> Готово.

Ако си с нещо подобно пробвай този начин, ако ползваш някакъв друг GPS трябва да ти каже някой с такъв GPS.
Вто Юни 05, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov