ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 52, 53, 54  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
elendro написа:
Най-накрая се наканих и аз да кача снимки от ходенето ни Very Happy
http://elendro.snimka.bg/nature/kom-emine.694603.28194767



Много хубави снимки!!!!
Върнаха ме няколко месеца назад!!!

А колко съм горд с тази табелка!!!! На даста хора помогна!!! Включително и на мен...

Сря Окт 03, 2012 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elendro



Регистриран на: 24 Фев 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:

Разгледах снимките ти до номер 200. Прекрасни са. Но, ако напишеш по половин ред през 5 снимки, цена няма да имаш. Моля те, като по-възрастен, постарай се още мъничко, ако имаш възможност.


Приемам критиката Smile Като имам възможност ще драсна някой и друг коментар Wink



ПАВЕЛ написа:

Хубави снимки ! Каква беше причината да изберете маршрут по лятната пътека между х.Добрила и х.Васил Левски вместо билния траверс ? Smile


Имахме желание да минем по билото, но когато се качихме на Амбарица, имаше много силен вятър и решихме да не рискуваме в такова време да минаваме купените Smile

mikesli написа:
А колко съм горд с тази табелка!!!! На даста хора помогна!!! Включително и на мен...


И ние сме много щастливи, че я има Very Happy Такава вода, като тази там, не помня така да ми се е услаждала.. около литър поех веднагически Smile



Снимките не са лично мои, но се радвам, че са ви харесали Smile И мен ме върнаха пак 2,3 месеца назад.. и някак пак ми се приходи, въпреки всички изпитания, на които бяхме подложени Smile
Във връзка с ходенето ни записахме три предавания за радио Алма Матер(88 херца), които ще се излъчват този петък - 5ти, 12ти и 19ти от 17 часа. За един час нямаше как да разкажем за нещата, които са ни се случвали в продължение на три седмици, но се получи добре, струва ми се Smile
Чет Окт 04, 2012 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Ние тази табела както и чешмата я пропуснахме, защото точно там сечахме "пътя" на няколко пъти.

Моят пътепис прерасна в нещо, което ми е трудно да определя. До момента са 159 страници като тъкмо тръгваме от Котел Confused
Чет Окт 04, 2012 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Още не съм решил как ще го разпространявам, че във форума няма а е много подходящо. Но това е бял кахър, аз само да го напиша.

@elendro - по кое време е вашият преход? Гледам на Агликина поляна сериозна трева има, а ние като минахме от там на 11-ти август беше окосена. Между другото ние спахме в същата стая в къщата за гости в Котел, от която са снимките ви Smile
Чет Окт 04, 2012 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elendro



Регистриран на: 24 Фев 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
През Агликина поляна сме минавали към 29 юли мисля Wink
А съдържателите на къщата за гости в Котел бяха много приятни хора, бивши туристи. Ако се случи да минем от там някога , пак при тях ще отседнем Smile
Ти може направо книга да издадеш Very Happy Нещо като "Приключенията на лукчо", ама ще е "Приключенията на Тито" Very Happy
Пет Окт 05, 2012 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са страхотни, особено панорамните, браво на Сашо Smile
И аз искам да почна дя пиша пътеписа, че вече всичко ми е като сън, но все още съм без работа и без компютър Sad Добре че си водех нещо като дневник, че вече почна да ми се струва, че съм го сънувала този поход Wink Е, и на снимките се видях, така че трябва да съм била там Laughing
Утре живот и здраве ще съм на Мургаш, да видим дали ще има изблик на спомени Rolling Eyes

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Окт 05, 2012 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bina



Регистриран на: 16 Авг 2011
Мнения: 83

Мнение ке Отговорете с цитат
респект към всички, изминали kом-eмине!
mikesli, специални поздравления Smile! съжалявам, че не се включих, но нямах никакъв шанс да си уредя толкова свободно време... а и едва ли бих издържала на вашето темпо. имаш ли намерение да публикуваш разказ, ако не лични усещания, то поне чисто практически съвети и указания? кога стартирахте, за колко време успяхте да го измините? носихте ли палатки, имахте ли нощувки на открито или само в хижите? би била много полезна информация за всички, които имат желание да изминат пътя.
поздрав!
Съб Окт 06, 2012 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: ке Отговорете с цитат
bina написа:
респект към всички, изминали kом-eмине!
mikesli, специални поздравления Smile! съжалявам, че не се включих, но нямах никакъв шанс да си уредя толкова свободно време... а и едва ли бих издържала на вашето темпо. имаш ли намерение да публикуваш разказ, ако не лични усещания, то поне чисто практически съвети и указания? кога стартирахте, за колко време успяхте да го измините? носихте ли палатки, имахте ли нощувки на открито или само в хижите? би била много полезна информация за всички, които имат желание да изминат пътя.
поздрав!


Ех, аз не съм много по писането. Не бих отказал на никого конкретна информация за който и да е участък. Мисля че доста се изписа по темата, а в същото време нещата коренно се променят за всяка следваща година. Колкото за нашето ходене - имаше от всичко: спане на открито, без палатка и с дъжд, дълго ходене почти без вода, много точни хижари и други, които не бих нарекъл "хижари". минахме без контузии - само няколко пришки, лека настинка след като ни одуха здраво по билото. Основни грешки, които направихме са: 1. Тръгнахме с доста багаж. Някои неща се повтаряка, защото не се събрахме преди похода с багажа. Носихме много храна - може да тръгнете с 2 вафли и достатъчно пари - има от къде да си купувате. Предоверихме се на инфо от картите и хижарите и след като на места чешмите бяха пресъхнали се получи кофти.... Не винаги внимавахме за трасето и на места пообиколихме. Най-проблемни участъци са: Преди Мургаш, след Арабаконак, след гара Кръстец и в района на вр.Байряка.
Бина, и аз съжалявам че не се включи. Друго си е да има жена в групата, а ние сме съобразителни - за темпото и продължителността. Голям отзвук имало в Канада нашето ходене и след 2 години ще го правим пак - договаряй отпуска Smile


Последната промяна е направена от mikesli на Пон Окт 08, 2012 4:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 08, 2012 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: ке Отговорете с цитат
mikesli написа:

...и след 2 години ще го правим пак - договаряй отпуска Smile


А дали ви се струва интересна идеята този път да го направите наобратно - Емине-Ком? Защото на мен нещо такова ми се върти в главата Laughing

А какво и къде ви затрудни преди Мургаш? Какво и къде е добре да се направи - от рода на маркировка, табели и т.н. според теб?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Окт 08, 2012 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: ке Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
mikesli написа:

...и след 2 години ще го правим пак - договаряй отпуска Smile


А дали ви се струва интересна идеята този път да го направите наобратно - Емине-Ком? Защото на мен нещо такова ми се върти в главата Laughing

А какво и къде ви затрудни преди Мургаш? Какво и къде е добре да се направи - от рода на маркировка, табели и т.н. според теб?


Дали от Емона, или от Миджур или пак от Ком -- и трите варианта ми харесват ама ще я мислим като му дойде времето.... На Мургаш май сами си направихме проблема - Спестихме слизането до Лескова за вода като разчитахме на Белева поляна. Там така и не намерихме водата и доста "попресъхнахме" до р. Чешковица. После като разглеждах картата и трака разбрах, че има 70м. отклонение за водата на Белева поляна. Мисля че е много важно да се постави табелка на пътеката.
Пон Окт 08, 2012 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bina



Регистриран на: 16 Авг 2011
Мнения: 83

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, сега разбирам, че сте го изминали за 14-15 дни, ако правилно смятам! вие сте били като едни ветрогони Smile ! и сте шампиони, поне сред пешаците Respect !!! а аз колкото и да се готвя, не бих могла да поддържам това темпо... освен това сте и оцелявали... има какво да разкажеш, опитай. моля дай малко инфо за прехода по дни, начало и край, къде сте преспивали. предполагам е любопитно не само за мен. по колко часа вървяхте на ден, колко почивахте междувременно, кога приключвахте прехода за деня и кога започвахте следващия, т.е. колко часа са били достатъчни, за да релаксирате и тръгнете отново? как сте се готвили? за багажа и храната ми е ясно, но без вода и маркировка ми е невъзможно. за себе си вярвам, че все някога ще го направя, въпрос на време.
Пон Окт 08, 2012 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
bina написа:
mikesli, сега разбирам, че сте го изминали за 14-15 дни, ако правилно смятам! вие сте били като едни ветрогони Smile ! и сте шампиони, поне сред пешаците Respect !!! ...

Mоите уважения към bina, и особено към mikesli. Да, ако иска той може да прави рекорд. Познавам го добре, знам как върви. Но моля, bina, прочети темата отначало, има и друга тема за похода Ком Емине. Просто моля, да не омаловажаваме постигнатото от някого. Рекорда за пешеходното преминаване на Ком Емине, 5 дни и 17 часа беше, ако не греша. Ако има разлика в минутите, извинете ме. Затова "шампион", поне засега е Палакарчев, когото също познавам отблизо, и знам какво можеше. А друг рекодьор за скоростно преминаване на прехода е Райко Стефанов, с неговите великолепни 5 дни и 12 часа. Други такива засега няма. Аз правя разлика между пешеходното преминаване и преминаване с велосипед. Ако не се прави такава разлика, рекордьор е Райко Стефанов. Разбира се друг въпрос е, кое е по трудно???
За мен и двата рекорда са велики, трудно могат да бъдат подобрени. Сравнявам ги единствено с рекорда на Стефка Костадинова във високия скок на леката атлетика - от 1987 година и още не е подобрен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Окт 08, 2012 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: ке Отговорете с цитат
mikesli написа:
Спестихме слизането до Лескова за вода като разчитахме на Белева поляна. Там така и не намерихме водата и доста "попресъхнахме" до р. Чешковица. После като разглеждах картата и трака разбрах, че има 70м. отклонение за водата на Белева поляна. Мисля че е много важно да се постави табелка на пътеката.


Река Чешковица е тази, която е между Белия камък и Зла поляна, нали? Онзи ден минахме оттам и беше доста пресъхнала в сравнение с лятото, но все пак течеше.
Кое обаче е Белева поляна? Гледам на картата след вр. Бигла има Белова река, там ли е някъде? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Окт 09, 2012 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bina



Регистриран на: 16 Авг 2011
Мнения: 83

Мнение Отговорете с цитат
meco puh, последно уточнение: разказът на Rayko за преминаването му на КЕ не само съм го чела, но и го чаках с нетърпение в mtb-форума. тогава си помислих, че пише така, както кара, на един дъх... за мен той е извън всякакви класации и не бих си позволила да го коментирам. освен това страшно уважавам грамотните и чувствителни мъже Smile . за подвига на Палакарчев: четох интервюто на Rayko с него. той също е свръхчовек, чувствам се така незначителна пред постигнатото от него, че предпочитам да замълча...
предварително се извинявам, ако отново съм засегнала някой с откровенията си.
а относно всички, минали успешно КЕ: за мен всички вие сте шампиони Smile, включително и ти, meco puh!
Нед Окт 14, 2012 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
bina написа:
meco puh, последно уточнение: разказът на Rayko за преминаването му на КЕ не само съм го чела, но и го чаках с нетърпение в mtb-форума. тогава си помислих, че пише така, както кара, на един дъх... за мен той е извън всякакви класации и не бих си позволила да го коментирам. освен това страшно уважавам грамотните и чувствителни мъже Smile . за подвига на Палакарчев: четох интервюто на Rayko с него. той също е свръхчовек, чувствам се така незначителна пред постигнатото от него, че предпочитам да замълча...
предварително се извинявам, ако отново съм засегнала някой с откровенията си.
а относно всички, минали успешно КЕ: за мен всички вие сте шампиони Smile, включително и ти, meco puh!

Да, съгласен съм. И двамата са извън всякакви класации. Мисля, че сега се разбрахме. Не може в една и съща катедория или дисциплина да има много шампиони, но понякога се налага да се обявят двама шампиони(най-много). И засега те са Райко Стефанов и Палакарчев.
Извини ме и ти, че реагирах малко остро и прибързано.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Окт 14, 2012 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 52, 53, 54  Следваща
Страница 45 от 54

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov