ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
И естествено съм послъгал, за което мнооого се извинявам. Координатитите на мястото, където пресичам реката (т.1. в картата на mikesli) са изтрити.

За вървенето по асфалт/ пътека - всеки си прави избора. А и другите огромни разлики м/у моята разходка и вашето разходище са:
аз отидох само да разучавам местността и бях без багаж; не съм вървял като вас 700 и повече км; не знам ако бях на ваше място, на какъв акъл съм щял да бъда и дали нямаше да предпочета асфалта Smile
Относно картата ти Митко:


Предполагам, че си прав за това ваше лутане:
mikesli написа:
Ясно се вижда къде сме тръгнали по един доста чист път /вероятно ти си минал точно по него/ в северна посока и после се върнахме, защото нашата цел беше в противоположното направление. Скрийн-шота е от ОФРМ-5.40 картата на Геотрейд. Въждаш зеленото трасе, което с няколко серпентини стига до твоя точка 5. Няма такъв път

че сте се запътили към точка 2, отбелязана на картата ти, обаче сте се отказали, защото се движите на северозапад, вместо на изток. Това е там, където и аз загубих маркировката и като вас се изтарикатих, тръгнах на изток и се забих в дерето.
мисълта м ие, че за да се избегне минаването на реката и дерето, трябва да се тръгне към т.3, за да се излезе на асфалта и после от т.4 пак в гората по черен път успореден на асфалта и пълен с гадни трънаци, който в крайна сметка извежда на т.5.

Предполагам, че вече се разбрахме

огнян
Пон Апр 01, 2013 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Белия камък - х.Мургаш пеша не съм го минавал, но с оглед на това, че само заобикаляш върха и се движиш почти по хоризонтала, сигурно е към час-час и нещо време. От Белия камък вдясно пътеката е маркирана и много приятна през гората, после излиза на широки черни пътища, прекарани от дървосекачите и маркировката може да се изгуби (поне аз я загубих), но ако се спазва посоката, неминуемо се излиза на газопровода и все по него се стига до хижата. Изключение представлява един пасаж, където газопровода прави едно кратко стръмно изкачване и после пак слиза надолу, а маркираната пътека подсича това баирче отдясно по хоризонтала.
От х.Мургаш до върха е към 40 минути може би.
От върха до Зла поляна да кажем, че е около час или малко по-малко (с колело се слиза бързо, пеша не съм минавал).
Това упражнение има смисъл само ако си решил твърдо, че ще спиш на х.Мургаш, а не примерно на Зла поляна при говедарите или пак там, но на палатка.
Серпентините преди х.Чавдар няма как да ги сбъркаш, ако си решил да минаваш през тях. От Арабаконак се хваща черен маркиран (след подвизите на Яница и брат й в района вярвам, че маркировката се вижда добре) път и можеш да си го следваш само и единствено него в продължение на няколко километра (не знам колко). Той се изкачва нагоре, после движи хоризонтално и накрая почва да слиза към с.Стъргел, като селото в един момент се вижда отдясно. Стига се до много добре маркиран кръстопът (Т-образно) - надясно е към с.Стъргел, наляво, все по пътя (по него по-натам са и серпентините) е към билото. Това е стария етрополски проход, има доста мостчета по него, а малко преди билото вляво има и хубава чешма.
След гара Кръстец имаш около 1,1 км изкачване през гората по стария Иванов път, стигаш до асфалтов път, хващаш по него надясно и след няколкостотин метра стигаш до основно ремонтирана къщичка с оградка, падаща ти се отдясно. При тая къщичка пътя прави остър ляв завой и със спускане продължава по билото, като има и и маркировка (оттам съм минавал винаги). Точно срещу къщичката, отделяйки се вдясно от описания билен път и означена с маркировъчен кол, тръгва пътека надолу през къпинака, който съдира кожи (оттам никога не съм минавал). По-нататък двата варианта се сливат.
Аз пък имам към теб един въпрос: може ли да пуснеш една снимка на собственоръчно направените ти гети, дето покриват и обувката(стига да не си решил да патентоваш идеята), че се чудя тая година аз с какви да тръгна, че да си опазя мрежестите маратонки от влага и клечки?Smile
Пон Юни 10, 2013 6:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, от доста време се чудя къде изчезна доброто старо динамо. Е, не е изчезнало, просто в момента захранва още повече техникаSmile
Не знам до колко би било полезно в планината и по-специално за К-Е маршрута, но с една такава джаджа може да си захранваме ГПС, телефон и други малки устройства.

http://www.kickstarter.com/projects/332999904/the-siva-cycle-atom-powering-your-life-one-pedal-a
http://www.youtube.com/watch?v=WCMoK_j1FL0
Пон Юни 10, 2013 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ей това е ремонтираната къщичка с оградка над гара Кръстец, при която се раклонява хубавия и по-дълъг билен черен път и къпинясалата по-кратка пътека, отвеждаща в някакво дере на Радова река (или нещо такова, както казах, не съм минавал никога оттам):

http://chelopek.snimka.bg/mountain/kr-stec-kotel.500897.30717476

А пък това е Белия камък, от който надясно в гората е пътеката за х.Мургаш:

http://chelopek.snimka.bg/mountain/kr-stec-kotel.500897.30717499
Пон Юни 10, 2013 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Няколко въпроса имам на които сигурно е отговорено, ама не можах да ги намеря та...

1 Колко е като времетраене отсечката м.Белите камъни-х. Мургаш-връх Мургаш-Зла поляна?Не мисля да минавам баш от там , ама да знам.

2 Горе долу към кой километър почват серпентините в участъка Витиня- х. Чавдар.Някъде преди Буновска река ли са?Това го четох някъде ама не успявам да го открия.

3 Горе долу на какво разстояние е отклонението за велоалеята след гара Кръстец по която се минава за да се избегне капинака?


Борката дава точна информация.
от Белия камък до х.Мургаш е около час,може и по бързо и по бавно,ако си вървял цял ден и ще нощуваш там.

за2 имаш отговора.

за3 при тръгване от Кръстец,ще го вземеш и за 25мин.,отнема между 30 и40 без напрягане,при ходене.
Пон Юни 10, 2013 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borova



Регистриран на: 21 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Някой да иска да го минава тази година? Аз и Ани сме много навити. Мислехме с една от организираните групи да тръгнем, но за мое щастие, групата е пълна. Laughing И аз казвам така, по-партизански да я караме. 20-ти юли, някой?
Вто Юни 11, 2013 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Е то вече има две форумни групи. Едната е бързата, другата на мечо Пух. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юни 11, 2013 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
На Мечо "групата" е тази, която вижда красотата на планината, другите записват в биографията си изминатите разстояния.
Вто Юни 11, 2013 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Много точно казано!

Миналата година май минахме метър с времето или по-скоро бяхме на другата, по-преодолима крайност. Дано юли и август да е по-стабилно, че в момента направо не е за тръгване.

А що се касае до това кой колко бърза или не - мисля, че е строго субективно и не е коректно да обобщаваме. За едни Ком-Емине е по-скоро спортна цел, за други като мен например е дълбоко лично емоционално изживяване, за трети може да нещо съвсем различно. Далеч съм от мисълта да убеждавам който и да е в правотата на едно или друго твърдение. Убеден съм само в едно - ТРЯБВА да се опита! Човек винаги ще намери нещо ценно на Пътеката, каквато и част от нея да извърви.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Юни 11, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Бързата група ще е бърза, не защото ще бяга, а защото ще върви по-дълго и ще е независима от хижите. Ако времето позволи де. И тя ще яде плодове, и тя ще види същите гледки, и тя ще диша планински въздух. Smile А колко по-бърза ще е, ще се види.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юни 12, 2013 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Няколко въпроса имам на които сигурно е отговорено, ама не можах да ги намеря та...

1 Колко е като времетраене отсечката м.Белите камъни-х. Мургаш-връх Мургаш-Зла поляна?Не мисля да минавам баш от там , ама да знам.

2 Горе долу към кой километър почват серпентините в участъка Витиня- х. Чавдар.Някъде преди Буновска река ли са?Това го четох някъде ама не успявам да го открия.

3 Горе долу на какво разстояние е отклонението за велоалеята след гара Кръстец по която се минава за да се избегне капинака?


За точка 1:

М. Белия камък - река Еловица - газопровода - х. "Мургаш" - по пътеводител - 1 ч. 30 мин. Реален преход (бавно, с много малко багаж, по газопровода и с много снимки) - 1 ч. 45 мин.

х. "Мургаш" - вр. Мургаш - по пътеводител - 30 мин. Според някой с МНОГО ОСОБЕНО чувство за хумор - 29 мин. (толкова е написал върху маркировъчната табела "вр. Мургаш" в началото на пътеката при хижата Smile. Реален преход (бавно, с много малко багаж и с много снимки) - 42 мин.

Вр. Мургаш - м. Зла поляна - реален преход (бавно, с много малко багаж и с много снимки) - 50 мин.

М. Белия камък - билото - вр. Мургаш - по пътеводител - 1 ч. 25-30 мин.. Реален преход (бавно, с много малко багаж и с много снимки) - 1 ч. 45 мин.

М. Белия камък - река Чешковица - м. Зла поляна - реален преход (бързо, със среднотежък багаж и с малко снимки) - 35 мин.

Пътеките са сравнително добре маркирани Smile

За точка 3:

От жп линията на гара "Кръстец" до ремонтираната къщичка, където се разделят обраслата пътека направо през река Габрищица и обиколната пътека по билото - реален преход (със сестра ми миналата година на Ком-Емине, отпочинали и пили вода след гарата, без да бързаме, със среднотежък багаж и с малко снимки) - 25 мин. Тук много се чудихме по кой път да поемем, защото маркировката беше малко и бе объркваща. Минахме обиколно, може би загубихме около 40 минути, но пътят беше приятен, добре маркиран тук-таме с червена маркировка, табели за хижа "Химик" и с много бели лентички, очевидно предназначени за колоездачи и/или мотористи. Имаше хубави гледки и най-важното - разминахме се без надрасквания, издиране, травми и наранявания.
Пет Юни 14, 2013 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
[quote="stefan_iliev38"]
ZCEZBPM написа:

Според някой с МНОГО ОСОБЕНО чувство за хумор - 29 мин. (толкова е написал върху маркировъчната табела "вр. Мургаш" в началото на пътеката при хижата Smile
реален преход (бавно, с много малко багаж и с много снимки).


Не, че ти нямаш чувство за хумор. " реален преход (бавно, с много малко багаж и с много снимки)" - няколко пъти...
Чудя се, как не те домързя?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Юни 14, 2013 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Диогене, ти май спомена някъде, че не си планинар. Точно като такъв се проявяваш неотчитайки колко важна е всяка думичка, съдържаща информация. Ако те мързи да правиш нещо, по- добре не го започвай- ще се получи мърлява работа.
Пет Юни 14, 2013 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PEGASOS



Регистриран на: 31 Мар 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
По - голямата част от "планинарите" в този форум се взимат
прекалено на сериозно от колкото трябва!
Бърза група, бавна група.... и един пич който се вживява като Мислителя на Роден Very Happy

За мен, не, че ме питате ... но лично за мен който не съм виден " планинар" като по-голямата
част от съфорумците, най-важното е да се прави прехода, бил той Ком - Емине, с не повече от
2-3-ма човека, стегната банда, умерено темпо ( и не е вярно, че като си с бързо темпо не изпускаш разни красоти, моменти и пр.), и най-вече с усмивка на уста.
За преживяването и за момента а не за бързината и издражливостта. Колко пъти ще го направиш тоя преход в животата ти, който е кажи речи 30 дена???
Дори и повече от един път да е, е важен първият, там е тръпката от непознатото и сладостта от опознаването на родната природа.
Така, че ходи с темпо с което да не изпускаш да видиш красотите на България Wink
Поздрави.
Пет Юни 14, 2013 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Диогене, ти май спомена някъде, че не си планинар. Точно като такъв се проявяваш неотчитайки колко важна е всяка думичка, съдържаща информация. Ако те мързи да правиш нещо, по- добре не го започвай- ще се получи мърлява работа.

Това, че се помайтапих със Стефан не означава, че не съм отчел времената. Споменах, че не съм планинар в подписа си. Проявявам се като един от хората, които ще правят прехода тази година. Става нещо като: "Иво пита и аз разбирам за какво иде реч." За забележката относно работата,...замълчавам!
Ако има друго, питай. С удоволствие ще отговоря.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Юни 14, 2013 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54  Следваща
Страница 52 от 54

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov