ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 52, 53, 54
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз знаех за прожекцията и ми се ходеше, но бях на имен ден на племенника. Ще го гледам все някога, а пък който от съфорумците реши да прави филм за в бъдеще да знае от сега, че ще го предложа за Оскар Very Happy

Иво, и други нереални времена виждам на сайта - Чумерна - Изворите на Камчия (засл.Вратник) 8ч, което е да речем е ок. Ама после от там до Върбишкия проход за още 8ч ще ме прощават. Явно Котел са го минали по въздуха.

Не знам защо, но в това време подходящо само за седянка пред камината с чаша червено вино в ръка на мен адски ми се ходи по Пътеката...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Дек 08, 2013 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Това за филм и на мен ми се върти в главата!
Реален почти до секундата, на 1 час серия,ще го гледаме цяла година, реално осъществимо ли е?!...
Мнения,анкета,коментари"осанна-разпни го",стъпка има,ще има и втора,така се почва!
Проблем,но не неразрешим е техниката,зареждане,проба,грешка,може и да се получи!
Рано или късно вероятно ще стане!

Това което е факт е!
Пон Дек 09, 2013 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Z



Регистриран на: 13 Дек 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

отдавна следя форума, но по една или друга причина едва сега се регистрирах.
Искам да ви дам малко повече информация за тазгодишния преход с организираната група на БФТ и филма "Ком-Емине", в който и аз участвах. Пиша този пост, защото четейки много от коментарите на вече миналите сами прехода, оставам с впечатление,че има леко подценяване на варианта да се мине прехода с организираната група на БФТ - ако греша ме поправете.

-Първо за прехода:
- Преживяването е уникално, както повечето от вас знаят Smile
- Прехода започна на 20-ти Юли и завърши успешно на 5 Август
- Организацията беше перфектна - нямата и представа колко трудно е да организират толкова много хора, които да ходят заедно
- Участниците бяха около 50-60 човека - трудно е да се преброят, защото имаше много хора, минавали маршрута през различните години, които се присъединяваха на различни етапи в чест на юбилея.
- Успешно завършилите бяха 99% - това е статистика от последните няколко години. Както се шегувахме щом от 100 отпада един, то при 50 един ще стигне полужив.
- Отказалите се бяха около 5-6 човека. Имаше няколко случая, в които поради заболяване някои хора слизаха от билото и се връщаха след няколко дни

- Ходенето - всеки ден се тръгва точно в 6 и се ходи до достигане на крайната точка, времето за ходене зависи от много неща, но най-вече от най-бавните/болните/контузените, защото те ходят най-отпред и задават темпото. За любителите на цифрите средната скорост беше около 3,5 км/ч. Отпред беше ВОДАЧА Начо, който е минавал прехода "Не ги броя, но 40-50 пъти има", включително зимата,включително Емине-Ком, някои години дори по два пъти. След него върви организаторката на похода Делка, заедно с най-бавните в групата, след нея са всички останали. Като последен върви едно момче, което много пъти е минавало по Пътеката и следи някой да не изостане, ако това се случи групата спира и изостаналия минава най-отпред, за да определя темпото.
- Въпреки това темпото е доста високо, но почивките са достатъчно дълги за да си починеш, но не прекалено, за да се "разкапеш". Все пак багажа е по-малко.
ВОЗЕНЕТО: Тази година като юбилейна- 60г. от първото организирано минаване една част от около 10-15 човека минахме през цялата пътека, без да се возим на нито едно превозно средство, използвайки само собствените си крака. Това ни коства известни усилия, защото се съобразявахме с графика на групата и се налагаше да ставаме 1-2 часа по-рано или да пристигаме 1-2 часа по-късно от всички останали, включително и последния ден да тръгнем около 1 през нощта.
Иначе превоза на основната група е на следните места:
1) Витиня - около ловното стопанство- спестява се около 1:30 часа
2) Проход Шипка-хижа Бузлуджа -спестява около 1:30-2
3) Малко преди Котел - спестяват се около 3 часа, някои хванаха стоп след Агликина поляна.
4) Последния ден се тръгва по-рано (около 4 часа) с едни камиончета, които спестяват около 3-4 часа ходене - това се прави, защото има организиран автобус, който трябва да закара всички до Сарафово, където има официална вечеря и грамоти за успешно завършване на прехода.
5) Ако някой е болен, има проблеми или е прекалено изморен, може да се вози с буса през деня, като помага в товаренето и разтоварването на багажа и покупките, докато се възстанови.
Никой няма да те задължи да се возиш, ако искаш да ходиш пеш, но и никой няма да те чака, ако ти отнеме прекалено много време - според мен е справедливо решение.
Пак повтарям - имаше група, която мина целия път, без да се вози!

Багаж /Храна/Подслон
- Основната част от багажа се вози с един бус, който среща групата на биваците, на които има достъп за кола. Ходи се с дрехи за 1, максимум 2 дни, храна и вода. В някои участъци се носят и принадлежности за 1 нощувка, защото няма достъп за кола.
- На същия бус се поръчва храна, лекарства и изобщо всичко от което има нужа- вечерта се прави списък за следващия ден. Поръчките са в плик с името на човека и цена - всеки взима собствените поръчки и оставя пари на Васко (шофьора на буса). Всеки може да си поръча каквото иска, но въпреки това няма нищо кой знае колко по-различно от храната за всеки друг преход, въпреки че наличието на плодове вечер си е направо рай. Лютеница, русенско варено, кашкавал,салам, сирене, ядки, сушени плодове, хляб, домати, плодове и лекарства/мехлеми за слънце, са около 99% от поръчките.
- В някои от хижите се обаждаме предварително и има топла храна за вечеря - боб, леща, кебапчета, кой каквото предлага. Където няма хижи вечеряме, каквото сме си поръчали от буса. Ако няма нито достъп за буса, нито хижа, вечеряма, каквото си носим в раницата.
- Повечето нощувки са под открито небе/палатка, в района на някоя хижа. Има възможност някои нощувки да са в хижа, но се предоставят на възрастни, болни, жени и накрая, ако останат места. Никой не те задължава да спиш в хижа, ако не искаш.

Ежедневието
- Раницата е приготвена от предния ден
- Ставане около 5-5:30 , тоалет, закуска (ако ти се закусва)
- Основния багаж се оставя в /до буса
- Тръгване в 6:00
- Ходене
- 8-8:30 - 30 минутна почивка за вода и закуска
- Ходене
- 13:30 - 30-45 минути почивка за обяд
- Ходене
-18-19 пристигане в крайната цел
- Взимане на поръчките от буса и основния багаж, поръчки за другия ден, плащане на покупките
- Душ, пране, ако е до хижа и има останала топла вода, ако не - кой където намери със студена вода
- "Близане на рани", шие ен мазоли, облепяне на крака, мазане с "Алга сан", "Бочко" ит.н.
- Вечеря, бири, сладки приказки SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
- Приготвяне на раницата
- Лягане около 22-23-24-1-2-3, кой в колкото иска
Repeat

- По време на ходенето, ако има няколко 5 минутни почивки, в които жените ходят до тоалетна, и на стръмните участъци по около 1 минута за поемане на въздух.
- На всяко място за наливане на вода има около 2-3 минути за пълнене, като предварително се казва колко време след това няма да има вода- всеки преценява колко да си налее.

Хората

Това е едно от най-хубавите неща на прехода. Самата възможност да се запознаеш с хора минавали този път повече от 3-4 пъти (има някои които го минават за 50-ти, 25-ти, 8-ми, 9-ти....3-ти и т.н път) - те са живата история на този преход - минавали са при различни условия, различни групи и имат какво да разкажат.
Обикновено на хижа Ком се запознават всички, като всеки казва своята история и мотиви за този преход. Тази година имаше празнична вечеря, на която наградиха хората с принос към провеждането на прехода. Имаше участници от първия преход и изобщо от всички години. Основната група се представихме чак на Бузлуджа.
Възможността да се запознаеш с хора, които са от различни професии и възрасти, които имат твоето желание за приключение е удивителна.
Всички ти стават изключително добри приятели - все пак толкова време си споделял с тях трудности, болка, мъки и радости. В Сарафово има сълзи на раздяла. Това е единственото място, на което може да почустваш хора, които познаваш от 17 дни толкова близки.
Но най-хубавото предстои - след Ком-Емине сме се събирали и правили преходи в други планини много пъти. Има официална среща на Мальовица през Октомври/Ноември. В София се събираме на бира, срещаме се с хора минали по пътя други години. Създава се едно мини общество, което е уникално сплотено и задружно. Според мен това е най-ценното на Ком-Емине, все пак това е "Пътят на дружбата"

За филма

- Всеки има право да изкаже мнение, но не може хора, които дори не са го гледали да се изкават по този начин. Трябва да има уважение към труда на хората - Много по-трудно е да ходиш и едновременно с това да снимаш, да носиш батерии, когато другите почиват да взимаш интервюта и т.н. Всичко беше много трудно - имаше една лада Нива, която караше заредени батерии за камерата, с Никола ходеше още едно момче, което носеше багажа и на двамата, за да може той да снима.
Според мен филма се е получил доста добре. Ако направите по-добър с удоволствие ще дойда да го гледам!

Отговори на горните постове
- Веселбата е много голям - няма да съжалявате. Има песни по време на ходенето, вечер бира и сладки приказки, понякога народни танци
- Не сме палили огън, защото все пак голяма част от прехода е в парк, в който е забранено да се пали огън, А и огън за 40-50 човека би бил прекалено голям и оставил много следи, което не е най-доброто нещо, което може да направи човек в Балкана. Приказките са сладки и са на челници, вместо около огън.
- С 50 различни човека няма как да ти е скучно -0 всеки носи нещо забележително и нтересно
- Да цялата група мина Върбишки Рижки проход и честно казано, много ни помогна разчистването - всички бяха много благодарни на хората положили този труд - това се чуваше постоянно по време на прехода
- Да около 10 човека минахме прехода Чумерна-Котел за около 18 часа- това беше най-дългия преход по време на цялото Ком-Емине. Все пак бяхме с по-малко багаж
- Материала за филма по данни на режисьора е около 10 часа, от които той трябва да отдели около 50 минути.
- След всеки ден той взимаше интервю от различни хора, които казваха какво ги е впечатлило, кое е любимото им и най-красиво място по пътеката. Накрая имаше интервю след прехода, за да каже всеки своите впечатления. От 10 часа няма как всичко да се събере в 50 минути. Все пак основните чувства, които изпитва всеки един са много добре уловени
- Водача спира и разказва за интересните места по пътя - природни забележителности, легенди и т.н. Не е само машинално ходене!

Благодаря на всички, които с пътеписите, постовете във форума и съветите си вдъхновяват хора да минават по Пътеката!


Последната промяна е направена от Z на Съб Дек 14, 2013 10:40 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Дек 13, 2013 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
НА 20.12.2013 в Евросинема от 20:00 ще бъде прожектиран филма "Ком - Емине"

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Съб Дек 14, 2013 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ledena_kukla



Регистриран на: 05 Мар 2013
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Да попитам ще има ли възможност филмът да бъде закупен свободно в търговската мрежа? Smile

_________________
Get lost in nature and you will find yourself...
Съб Дек 14, 2013 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ledena_kukla написа:
Да попитам ще има ли възможност филмът да бъде закупен свободно в търговската мрежа? Smile


За сега автора не обмисля такъв вариант. Единственото, което каза е за евентуално излъчване по Канал 1 Януари или Февруари.

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Съб Дек 14, 2013 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Z написа:
Пиша този пост, защото четейки много от коментарите на вече миналите сами прехода, оставам с впечатление,че има леко подценяване на варианта да се мине прехода с организираната група на БФТ - ако греша ме поправете.

Поправям те веднага Wink Поне аз не подценявам нито един преход в Стара планина, даже еднодневните излети. Дори без тежка раница минаването на Ком - Емине е постижение, никой не го отрича Smile
Коментарите ни идват от това, че за нас организираната група е забулена в тайни. Аз, която много се интересувам от Ком - Емине, ровя, чета и разпитвам вече втора година, за пръв път от теб научавам точно какво се случва (благодарности за което Smile ). Ако щеш вярвай, но други хора разказват с неохота и така и не се разбира какво и как е било.
Филма може и да представя хубаво мотивите и болките на участниците, но относно прехода нищо не се разбира. То сигурно не му е била такава и целта, разбира се, още повече че не са го правили хора планинари. Както и да е, сигурно и за него някой е останал с погрешното впечатление, че не го харесвам Laughing Щом съм си дала труда да напиша толкова много неща, значи ми харесва, иначе си имам една думичка "тъп", която изчерпва всичко, ако нещо не ми харесва Wink Добър си е филма, но кратък... аз мога и пет часа да гледам за Пътеката и пак няма да ми омръзне Smile
За огъня продължавам да съм разочарована Rolling Eyes

Z написа:
ВОЗЕНЕТО: Тази година като юбилейна- 60г. от първото организирано минаване една част от около 10-15 човека минахме през цялата пътека, без да се возим на нито едно превозно средство, използвайки само собствените си крака. Това ни коства известни усилия, защото се съобразявахме с графика на групата и се налагаше да ставаме 1-2 часа по-рано или да пристигаме 1-2 часа по-късно от всички останали, включително и последния ден да тръгнем около 1 през нощта.

Z, това е единственото нещо, което не можах да разбера. Защо трябва да се бърза, да се финишира един ден по-рано даже, а да се карат хората, които искат да вървят да тръгват в един през нощта и прочие простотии? Не го разбирам това Sad Не е ли по-добре да се мине за три седмици и да се върви нормално от всички, вместо да се принуждават някои хора да правят 18-часови преходи? И не става въпрос за юбилейната година, а за всяко едно минаване.
Защото вие сте имали късмета да е годишнина и сте го минали пеша, но нали се сещаш, че ако беше миналата година никой нямаше да те чака да минаваш Върбиш - Риш, нито щеше да те води в един часа от Козичино, а просто щяха да те натоварят на автобуса. А догодина как ще бъде, като не е юбилей?
Ето затова се отказах да се записвам с групата и затова имам малко негативно отношение, не заради това че някои се возят. Яд ме е, че се отнема правото на избор на тези, които искат и могат да ходят.

Един въпрос доуточняващ - къде на Витиня има превозване - от Витиня до Арабаконак ли?

Накрая искам още веднъж да благодаря на Z за подробната информация. Ако се видим някъде по баирите и се разпознаем, ще черпя Croc

П.П. Узрява в мен идеята да мина и аз Ком - Емине с организираната група, ама ще видим кога и как Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 14, 2013 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Z



Регистриран на: 13 Дек 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Mariana1000,

Превозването е от Витиня до Арабаконак.
Бързането е свързано с времето - в смисъл, някои хора имат мечта да минат прехода, но просто не могат да си вземат по-дълга отпуска. Знам, че всеки който силно го желае ще намери начин, но много хора нямат възможност да отсъстват от работа. Например тази година стартирахме на 20-ти Юли в Събота и финиширахме на 5-ти Август в Понеделник, което прави точно 11 дни отпуск, вместо 15, както , ако са повече дните. В крайна сметка целта на организираната група е да даде възможност на повече хора, някои по-неподготвени, да минат по Пътеката. Няма как да го сравня (надявам се следващата година ти да го направиш), но леката раница се компенсира с доста високо темпо и желязна дисциплина. Някои хора се чувстват по-комфортно да ходят бавно, с тежка раница и по-дълги почивки, други бързо и стегнато, с много кратки почивки - зависи от човека. Така че не си мисли че с групата е лека разходка!
Определено си струва заради хората, запознанствата, песните, приятелствата, които остават. Лично аз мисля да го повторя, но няма да е сам, просто за мен лично е по-забавно с повече хора. Пак казвам някои не обичат организираните мероприятия и многото хора, въпрос на характер. Групата след толкова години си има своите закачки и всели моменти, натрупани с годините и има много истории за разказване.
Относно филма, мога да кажа, че ако беше суха статистика, можеше да се хареса на повече планинари, но на по-малко обикновени хора - на обикновения зрител според мен няма да му е интересно да се казва ден 1 - 9 часа ходене, х метра денивелация, у метра равно, z минути почивкa и т.н
Всеки преди да мине прехода не е свързвал имената на върхове и проходи с определени картини и преживявания, може би затова не е наблегнато на географията, а най-вече на емоционалната част. Филма е дава точно погледа от гледна точка на масовия зрител, който не е минавал по пътя, не познава Стара планина и иска да усети емоциите. Колкото до дължината - по думите на Никола има над 10 часа материал. Според мен няма кино или телевизия, която в момента да го излъчи ако е по-дълъг, за голямо съжаление. Може да се гледа по кината, имаше прожекция на филм феста в Банско, заедно с други планинарски филми, вероятно ще го излъчат по ТВ. Целта му е да покаже на обикновения човек какво е Ком-Емине, да му каже че има хора, които го минават, че те не са някакви машини, да покаже и тяхната умора, мазоли, но и чувствата - радостта и еуфорията накрая. Това според мен е начина да се популяризира, хората да попаднат и на форума, да прочетат пътеписите и да се запалят по Ком-Емине.
Ако имаш още въпроси с радост ще ти кажа моята гледна точка.
Колкото до возенето, ако има достатъчно желание според мен може и да се пропусне, но това трябва да се съгласува с организаторите, защото все пак те носят отговорност за всеки един участник. Пак повтарям, че има и хора които искат да го минат, нямат нищо против да спестят 1-2-3 часа ходене и не са си поставяли като твоите правила относно превоза Smile Според мен превоза е на точните места - не се изпуска нищо кой-знае колко впечатляващо и същевременно се пестят сили, защото пътят е дълъг Smile

И накрая аз имам да те черпя още повече заради пътеписа, който ми беше една част от вдъхновението за прехода, заедно с този на tito, така че като се видим бирите са от мен SmileSmileSmile
Съб Дек 14, 2013 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Z написа:
Колкото до возенето, ако има достатъчно желание според мен може и да се пропусне, но това трябва да се съгласува с организаторите, защото все пак те носят отговорност за всеки един участник.

Ако знаеш колко съм го мислела това как може да стане... ама не може Не, не, не!
Хайде за Витиня - Арабаконак ще тръгне човек два часа по-рано и ще го мине, между Бузлуджа и Шипка е лесно, даже по пътя може да върви, и до Котел може да стигне, макар там през ливадите да е трудно ориентирането.
Но според мен е физически невъзможно за нормален турист да извърви през нощта Върбишки - Ришки проход и на сутринта да продължи към Дъскотна пак с групата.
Обаче ако не спя на Върбишки проход, а направо продължа докъдето може през нощта, спя няколко часа, после догонвам групата в Дъскотна?
Сега трябва да направим от пътеката булевард и аз да мога да я претичам през нощта. Laughing Laughing

Z, явно Ком - Емине и на теб ти е влязло под кожата, чувствай се поканен на нашите ходения с цел разузнаване, маркиране и почистване на Пътеката. С нас също е весело, има сладки приказки... и още по сладка скара Wink
палатка

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 14, 2013 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Гледах го вчера филма, хареса ми. Залата се оказа тясна да побере всички та се наложи да внасят допълнителни столове. Бях с Павката и Иван, хората, с които споделих мечтата си миналата година и след края на филма се спогледахме и в един глас си казахме - Стяга ме чепика да тръгна пак... Много спомени кой от кой по приятен нахлуха, докато гледах филма. Силно ме впечатли моментът, в който единият от участниците сподели как го е планирал мината година, но му открили тумор в мозъка... Както вървяха нон-стоп смях и шушукания в залата в този момент всичко замлъкна. Много силен момент. Изкефи ме водачът Начо с последните си думи - Стигам края и сега какво?... Иде ми да тръгна наобратно... Smile Май чак сега си отговорих защо се върнах 35км за чантичката...

Ех, тази магия...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Дек 21, 2013 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Че ми се гледа-да!
Ама Най ми се върви!
Съб Дек 21, 2013 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Документален филм Ком-Емине 2013
29.12, 18:30 пак в Евро Синема

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 28, 2013 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това също не помня дали го има като линк някъде тук, но скоро се натъкнах на него в отметките ми и реших да пусна и него, да го има във форума Smile
Филмче за Ком - Емине 2011:
https://www.youtube.com/watch?v=da48yCww4jk
https://www.youtube.com/watch?v=xMfIzuCFpJ8

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Юни 14, 2014 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Филм "Ком-Емине" Отговорете с цитат
Ще има още две прожекции на филма за Ком - Емине.
"Здравейте! Прожекция на филма "От Ком до Емине - по билото на Стара планина" ще има на 18 юли /петък/ от 21:00 часа в Дом на киното. Очаквайте допълнителна информация за предстоящи прожекции.
Никола"
Другата е в събота, 19 юли, от 19:00 часа.

Информацията е от тук:
https://www.facebook.com/komeminefilm

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юли 17, 2014 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlink



Регистриран на: 19 Юни 2015
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Z, Толкова добре сте описал организираното минаване.Можете ли да ме осведомите откъде идва разминаването в километрите? Понеже пътеката е около 650 км,а вие я правите за 720 км.

Между другото Здравейте на всички. Отдавна ви чета,но едва горния въпрос ме накара да се регистрирам. Ние сме малка група от 3-ма човека и потегляме на 06.07.2015
Пет Юни 19, 2015 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 52, 53, 54
Страница 54 от 54

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov