ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Колова маркировка до Ярлово през Вуйчинов рид?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Колова маркировка до Ярлово през Вуйчинов рид?
Автор Съобщение
mr_ananasov



Регистриран на: 20 Апр 2012
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой знае ли дали има колове до ярлово-от Черни връх?
Пет Апр 20, 2012 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mr_ananasov написа:
Някой знае ли дали има колове до ярлово-от Черни връх?

Има колове със сигурност до местността "Смильо", която е на билото към Верила над Ярлово - Северозападно от селото. Нещо повече - коловата маркировка продължава и по Верила. Поне по спомен я има до прохода Бука Преслап.

послепис:
Сега се загледах в картата БГМаунтийнс - има колове маркирани на нея до селото, но аз не съм ги виждал. Започват на около 1400м източно от Смильо и продължават до селото.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Апр 20, 2012 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr_ananasov



Регистриран на: 20 Апр 2012
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Знам за тези от скопарника до Бука преслап но питам дали има по билото
през вуйчинов рид и погледец?
Пет Апр 20, 2012 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1401
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Там колове няма, ама няма и как да се объркаш по това било а и снега изчезна оттам вече ... ти да не търсиш колци за доматите Laughing

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Апр 20, 2012 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bate Goiko



Регистриран на: 14 Май 2012
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, запланувал съм преход от Ярлово до Черни връх, досега не съм ходил по този маршрут. Хубава ли е пътеката и за колко време горе-долу се стига до върха? Smile
Пон Май 14, 2012 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Имайте предвид, че до Ярлово има само един автобус. Мисля, че тръгва точно в 8.00 сутринта от автогара Дървеница. Пристига в Ярлово някъде към 9.00 часа. От центъра на селото е добре да се тръгне веднага на север. Аз имах информация, че се тръгва на изток и се стига до гробищата в края на селото. До гробищата наистина излезе синя маркировка, но тя води към Ярема. От северния край на селото нагоре към Вуйчинов рид има черен път. Пътя е доста обгледен и е маркиран с маркировка бяло и жълто. Ориентир е скалистият връх Ярловски купен, който ясно се откроява сред околните плоски поляни. По черния път се върви до подножието на вр. Голям Ветрен. Там маркировката влиза в гъста борова гора. Движението е само нагоре и на север. Над гората маркировката я има само тук-там по някои по-големи камъни. Може да има объркване на премката между върховете Голям Ветрен и Вуйчинов рид. Там се излиза на черен път, който завива на запад и не стига доникъде. От премката между двата върха трябва да се продължи по същия азимут-само нагоре и на север. След връх Вуйчинов рид Витоша е абсолютно гола и няма проблеми. Времето за прехода е индивидуално, но като се има предвид голямата денивелация и топлото време си трябва цял ден здраво ходене.

ЯРЛОВО-ВУЙЧИНОВ РИД-ЧЕРНИ ВРЪХ-СИМЕОНОВО
Пон Май 14, 2012 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не съм ходил оттам и ми се приходи.

OFRM прекара маршрута, като се тръгна на исток от спирката.
http://www.lz1fw.com/vitosha/plans/yarlovo01.jpg

Профила на маршрута ми изглежда подобен на Железница - Черни връх, но е с 3-4 километра по-дълъг.
http://www.lz1fw.com/vitosha/plans/yarlovo01pr.jpg
Вертикалния профил показва маршрута от Ярлово до Черни връх.

Общо взето наистана е преход за цял ден. С моето темпо ще има и малко на фенерче. Ще гледам да избера ясен и хубав ден. Маршрута обещава добри гледки.
Пон Май 14, 2012 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jirko



Регистриран на: 01 Дек 2008
Мнения: 74
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Виж тук. http://ivanmiladinov.com/blog/?p=154
Стара класика е това, ех добри времена бяха тогава, ама направо да си се чудя на акъла, как съм ги правил тези преходи.
Пет Май 18, 2012 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Жирко продължаваш,да ме радваш...вдигна ми настроението. Пусни и други приключения.
Съб Май 19, 2012 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
mr_ananasov написа:
Някой знае ли дали има колове до ярлово-от Черни връх?


Има, миналата година ги сложиха. През Малък и Голям Ветрен, под Вуйчинов рид и под Сива грамада - до Ярловски Купен, където се съединяват със стълбовете от Бука преслап (те също са нови, от 2011). Ако идваш от Черни връх, трябва да се отклониш наляво при стълб номер 40 малко преди Ярловски Купен и да продължиш по стълбовете покрай Сива грамада за Ярлово. Може и надясно по стълбовете за Бука преслап, но е малко по-дълго. Най-прякото отклонение наляво за Ярлово е при стълб 98. След него известно време няма маркировка, но и няма накъде да се отклониш. Moже да се иде чак до седловината Смильо (стълб 108) и оттам да се слезе в Ярлово наляво по път, който също е маркиран със стълбове.
Съб Май 26, 2012 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mr_ananasov



Регистриран на: 20 Апр 2012
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера ходих там, Но загърмя и стигнах само да Вуйчинов рид.
Голяма рядкост е да видиш два стълба едновременно преди поляните, но и без тях щеше да е лесно ориентирането.
Ярлово - стълб №74. През около 120 м. са.
Нед Юни 10, 2012 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr_ananasov



Регистриран на: 20 Апр 2012
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат









Това са снимките.
Пон Юни 11, 2012 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bate Goiko



Регистриран на: 14 Май 2012
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Намислил съм скоро да направя един преход Ярлово-Черни връх-Бистрица. Вчера като подготовка направих тренировка Бистрица-Алеко-Черни връх-Железница-Бистрица, много съм доволен! Very Happy
Чет Юни 14, 2012 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov