ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколка на Витоша - 100км, 22/23 Юни
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколка на Витоша - 100км, 22/23 Юни
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Обиколка на Витоша - 100км, 22/23 Юни Отговорете с цитат
http://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/video/776821204-Da_obikolim_Vitosha.html
Привет приятели, отварям темата защото съм сигурен че много от нас ще искат да усетят това невероятно преживяване.
http://www.vitosha100km.bg/



Пет Юни 08, 2012 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
dobber......хайде споделяй! Никъде не намирам още резултати.
Нед Юни 24, 2012 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
https://twitter.com/#!/search/realtime/%23vitosha100 ето тук може да се намери повече информация Smile
това, което аз открих е следното:
Цитат:
rezultati pri velosipedistite: 1. Waltrer Clepe - 9:42 2. Todor Angelov -10:01 3. Vencislav Bakov - 10:02

Цитат:
rezultati pri peshahodcite: 1. Gancho slavovo - 8:44 min 2. Dimitar Davidov - 9:02 3. Plamen Cukev - 9:22

Нед Юни 24, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
Обяснете ми, че не разбирам: защо пешеходците са по-бързи от колоездачите? Какви са били по-точно условията? Shocked
Нед Юни 24, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не са коректни времената, поне на велосипедистите. Първият от миналата година беше с време около 3:40 часа.
Нед Юни 24, 2012 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Това бяха резултатите от 12 часа, явно някакво контролно време. Пешеходците тръгват посред нощ, а велосипедистите в 6 часа сутринта.
Нед Юни 24, 2012 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Скороходците тръгват в 00:00 петък срещу събота.
Велосипедистите тръгват в 06:00 в събота.
Времената на велосипедистите са час на завършване, реално е 3:40.

Аз бягах много добре и финиширах за 11:46. Цяла година подготовка ми помогна да сваля 4:10 от времето си от 2011.
Обиколката е най-добре организираното състезание в България, според скромното ми мнение.
Нед Юни 24, 2012 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valdesbg



Регистриран на: 21 Юни 2012
Мнения: 26
Местожителство: 100фаце/та

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката трепе риби Think
Нед Юни 24, 2012 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Little Crow



Регистриран на: 05 Юли 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Грандиозно състезание. Поне аз така го видях. И организацията беше на ниво и участниците бяха супер.
Чет Юли 19, 2012 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
valdesbg написа:
Маркировката трепе риби Think


Мда, белите парцалчета, които никой от организаторите не счита за нужно да махне след проявата. Ще се веят чак до догодина, допринасяйки за увеличаване на естетическото въздействие на планината.

А за оранжевия спрей, с който са пуснали да вилнее някакъв малоумник, какво да кажем? Миналата година хората поставиха нови стълбове по няколко маршрута - лъскави, хубави, красиво боядисани в два цвята, с идеално права граница между поясите.... И да дойдат само след няколко месеца някакви "деятели" и да се изс**ат на метеното, без никакви извинения, пръскайки навсякъде, ВКЛЮЧИТЕЛНО И ПО НОВИТЕ СТЪЛБОВЕ, със спрей с цвета на гащите на баба ми... просто нямам думи! Сигнализирал съм в Дирекцията на парка за това диво безобразие, най-малко приличащо на едно туристическо дружество, и искрено се надявам да им остане време да им опънат ушите, както заслужават. Или, още по-добре, да им дадат четките и боите и срок да си оправят маскарлъците, за да са наясно следващия път, с колко труд и пот се прави маркировката.
Съб Юли 21, 2012 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно споделям мнението на ognedishasht, за мазиляка с маркировката.

Аз малко не разбрам, защо трябва допълнителна маркировка в едно такова състезание?
Да не се изгубят участниците ли?
А да се ориентираш не е ли част от играта?
Хората които ходят на подобни тичания в Балкана да кажат и там ли цапат със спрейови и вързват парцали? Като че ли не съм виждал такива следи.

Иначе евалла на всички бързоходци. Аз лично леко ме домързява да тичам толкова много
Very Happy Very Happy Very Happy
Съб Юли 21, 2012 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пак да питам Отговорете с цитат
Dobber, изминал си 100-те километра за близо 12 часа, така ли? По 11 километра в час - това си е направо бягане. Браво! И си намалил времето с 4 часа, т. е. наполовина? Че ти си направо за Спартатлона в Гърция - 250 километра (от Спарта до Атина). Впрочем вероятно има разлика - ти участваш ли в маратони?
Съб Юли 21, 2012 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Аз малко не разбрам, защо трябва допълнителна маркировка в едно такова състезание?


А, необходима си е, особено за тази обиколка. Стартът е в полунощ, върви/бяга се 5 часа в тъмнина. Временна маркировка си трябва. Белият човек обаче я поставя, а после си я маха. А чукча...

Emil написа:
А да се ориентираш не е ли част от играта?
Хората които ходят на подобни тичания в Балкана да кажат и там ли цапат със спрейови и вързват парцали?


Не, не е. Състезанието е по бързоходство. Ориентирането си е отделен спорт.
Винаги връзват, на всички състезания, дори когато се провеждат посред бял ден.
Съб Юли 21, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Да има логика наистина в случая.
Но иначе аз съм ходил на състезания по ориентиране и там по дефолт се смята, че трябва да си максимално бърз и разбира се ориентиран, но не са били вечер наистина. Very Happy
В "Лова на лисици" в радиоклуба беше същата история. Бързина и ориентиране в едно. Но пак без нощно.
Ще взема догодина да се включа да го тествам не само да ги гледам. Very Happy
Съб Юли 21, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Това състезание съм го бягал два пъти, като и двата се губих по малко през нощта въпреки маркировката. Без нея би било доста по-различно, с голяма тежест върху ориентирането. Би довело до това, ако се бориш за наистина добро представяне, предварително да ходиш да разучаваш маршрута, което е тъпо.
Съб Юли 21, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov