ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мургаш - въпросче

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Мургаш - въпросче
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Мургаш - въпросче Отговорете с цитат
Много живо ме интересува има ли си я маршрутката за Бухово и дали въобще и изобщо има превоз от Йорданкино към София.
Писна ми от витошки вятър та реших да го сменям с мургашки Laughing
Пон Апр 28, 2008 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing Значи си се объркал(а) нещо. Витошкият вятър е къде къде по приемлив от онзи там. Като се обърне към тебе всичко от Кремиковци ще започне да те лъха.
За маршрутката не знам, но според мен и с рейса е същото. Хващаш си го от автогарата дето е на Ботевградско шосе и право в Бухово. Имаш вариант да хванеш и рейс за Желява. Оттам качването на Мургаш е по-бързо, а според мен и по-приемливо. Но и в двата случая си вземи повечко вода, че почти никъде няма. А освен това бъди нащрек за мотористи и всякакви други с различните превозни средства, които напоследък не са рядкост за района.
Пожелавам ти успех!!!
Бъди здрав(а) !!!
Жоро
Пон Апр 28, 2008 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
О, добре го познавам Мургашкия Laughing Ама като не съм ходила от години натам - да сверя малко часовника с превозите. Мислех качване от Бухово и слизане в посока м. Хемус, но като нищо ще сменя посоката Wink
Пон Апр 28, 2008 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Мерси Жоро, в крайна сметка се качихме от Желява, макар и с околосветско пътешествие. Един чичко ни каза да хванем асфалта та се озовахме на паметника на Мерова поляна, оттам къде през билата, къде по газопровода и до пътя. Върнахме се през Бухово, бях забравила колко е ужасен тоя чакълест път, още не си усещам подметките Confused
А хижата на нищо не прилича... нали уж я ремонтираха, на мен ми се струва че я доразглабят, изглежда са и достроили един етаж, а иначе си е изкорубена отвсякъде.
Нед Май 04, 2008 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, трябваше да драснеш откъде си решила да тръгнеш - щях да ти дам една, две идеи.
Но нищо, следващият път след няколко години може би Laughing. И все пак си можела да се качиш на първенеца на Софийска планина - вр.Готен, откъдето са ми казвали, че по реброто се стига директно до Бухово. Аз лично съм качвал върха, но не съм слизал оттам.....може и да пробвам някой ден. А освен това щях да ти кажа откъде да хванеш долината на реката, с което щеше да спестиш доста и да излезнеш почти на асфалта. Но нищо следващият път Laughing
И все пак ЗАЩО точно този район избра? Аз лично харесвам природата там, но въздухът от Кремиковци явно винаги се е обръщал срещу мен и затова избягвам да ходя натам.
Бъди здрава!!!
Жоро
Пон Май 05, 2008 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ами защото не бях ходила от 6-7 години и нещо ме теглеше към Мургаш. Ние всъщност не стигнахме съвсем до върха, понеже излизайки от гората след хижата ни посрещна дъжд. Повъртяхме се и се върнахме. Така че в най-скоро време ще се върна и тоя път до горе.
А за качването - в последния момент реших да е през Желява, оказа се че няма транспорт от София до Елешница.

п.п. Въздухът от Кремиковци беше благосклонен Smile Северен вятър - изпрати всичкия смог към София Laughing
Вто Май 06, 2008 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами ако Мургаш ще ти е целта намери някакъв транспорт до прохода Витиня. Оттам за около пет часа спокойно ще се качиш до върха. Маршрутът е интересен, въпреки че почти изцяло е през гора. Последните метри до върха се катерят по източното ребро, по което се откриват добри гледки. Но пак ти казвам има и много по-добри места за разходка Laughing
Бъди здрава и само ЛЕВСКИ!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Жоро
Вто Май 06, 2008 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Левски отече Twisted Evil
Сори, не се стърпях Razz

Това от Витиня ми звучи доста интересно, преполагам по Ком-Емине (Емине-Ком в случая) се върви Rolling Eyes
Сря Май 07, 2008 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами да, по маркировката Ком-Емине се върви, като на мен от Витиня ми отне пет часа, но при положение, че бях вървял също толкова преди това. Тъй че с пресни сили ще го минеш по-бързо. Почти няма къде да объркаш, защото в повечето време се върви по черен път в гората. Както ти казах най-готино е като излезнеш по откритото ребро преди върха, откъдето ще има какво да видиш. Но все пак изчакай да стане денят по дълъг за да можеш да си подсигуриш връщането по светло, като имаш в напредвид, че ще имаш поне девет часа само ходене, без да включвам почивките.
Успех!!!
Пет Май 09, 2008 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov