ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
м. Златни мостове - Черни вр. 17.06.2012 г.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
м. Златни мостове - Черни вр. 17.06.2012 г.
Автор Съобщение
stanimir



Регистриран на: 08 Мар 2009
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение м. Златни мостове - Черни вр. 17.06.2012 г. Отговорете с цитат
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3506033415183.2135435.1402215705&type=1&l=f03c528286
Пон Юни 18, 2012 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ГеоргиМ



Регистриран на: 28 Юни 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Доста добро ходене, пък и деня беше много хубав, а не горещ. И аз го направих същия маршрут само, където тръгнах от Княжево и в 12:30 бях горе. Може и да сме се засекли. Smile
Пон Юни 18, 2012 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Красимира Желева



Регистриран на: 28 Мар 2012
Мнения: 13
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Може ли малко подробности за Маршрута от Златни мостове до Черни връх? Добра ли е маркировката? Покрай какви хижи се минава? Приблизително за колко време се минава маршрута в едната посока? Изобщо каквото ви дойде на ума за някакви подробности във връзка с маршрута. Качвали сме се на Черни връх от към хижа Алеко, но маршрута от Златни мостове ни е непознат. Предварително благодаря за информацията, която ще ми дадете!
Пон Юни 18, 2012 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стандартният маршрут от Златните минава през х. Кумата, после местност Конярника и до Черни връх. До Кумата е около 50мин - 1 час, а след това има около 2 часа до върха. Маршрутът е маркиран с жалони. Минава се покрай стълбовете на ски-влека на Конярника, който не работи. Приятен преход.

Изглежда, че вече Кумата работи?
Пон Юни 18, 2012 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ГеоргиМ



Регистриран на: 28 Юни 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми беше непознат маршрутът, но просто няма как да се объркаш ако следваш маркировката. Водата не е проблем, защото точно до х.Кумата има чешма с прясна студена течаща вода.
Пон Юни 18, 2012 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
misamanda



Регистриран на: 27 Яну 2012
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В края на тази зима на пътеката от Златни мостове към х.Кумата, малко след като качиш стъпалата имаше разрушен мост и реката не можеше да се мине. Наложи се да се върнем до Златните и да се качим по пътеката покрай х-л Елица към х.Планинарска песен. Оправен ли е моста?
Сря Юни 20, 2012 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Последно преди 20-на дена минавах оттам с Ванката. Моста си беше паднал, но минахме през него, внимателно Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 20, 2012 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Красимира Желева



Регистриран на: 28 Мар 2012
Мнения: 13
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за информацията, но с тези паднали мостове май няма да рискуваме да ни се провали разходката Smile
Сря Юни 20, 2012 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanimir



Регистриран на: 08 Мар 2009
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Красимира Желева"]Благодаря на всички за информацията, но с тези паднали мостове май няма да рискуваме да ни се провали разходката :)

Има само един паднал мост . Ние минахме от страни през реката по камъните . :)
Чет Юни 21, 2012 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valdesbg



Регистриран на: 21 Юни 2012
Мнения: 26
Местожителство: 100фаце/та

Мнение Отговорете с цитат
Искаше и се да чуя дали има пътечка през торфеното плато , така де , нещо сухичко дали се намира , ще стигна ли сух до върха?
Чет Юни 21, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Красимира Желева



Регистриран на: 28 Мар 2012
Мнения: 13
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Значи това, че моста може и да не е здрав, не пречи да се мине през реката? Питам, защото не съм минавала от там и не знам изобщо за поточе ли става дума или за малка рекичка. Последно питане ми е това и повече няма да ви тормозя....... по този въпрос Wink
Чет Юни 21, 2012 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ГеоргиМ



Регистриран на: 28 Юни 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Мостчето е 3 метра и не е паднал напълно, а просто се е наклонил на едната страна и не е абсолютно никакъв проблем да се мине.
Чет Юни 21, 2012 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
valdesbg



Регистриран на: 21 Юни 2012
Мнения: 26
Местожителство: 100фаце/та

Мнение Отговорете с цитат
Красимира Желева написа:
Значи това, че моста може и да не е здрав, не пречи да се мине през реката? Питам, защото не съм минавала от там и не знам изобщо за поточе ли става дума или за малка рекичка. Последно питане ми е това и повече няма да ви тормозя....... по този въпрос Wink


Тоя мост е "пресен" , в не далечно минало се минаваше по камъните през реката .

Някой ще каже ли дали е суха пътеката до върха ??
Чет Юни 21, 2012 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ГеоргиМ



Регистриран на: 28 Юни 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Суха не е и няма как да е след топенето на всичките снегове от този сезон, на места краката ти пропадат по половин педя, през повечето време е мокричко ама се минава.
Чет Юни 21, 2012 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
valdesbg



Регистриран на: 21 Юни 2012
Мнения: 26
Местожителство: 100фаце/та

Мнение Отговорете с цитат
ГеоргиМ написа:
Суха не е и няма как да е след топенето на всичките снегове от този сезон, на места краката ти пропадат по половин педя, през повечето време е мокричко ама се минава.


Мерсаж , ще изчакам да стане подходящо за маратонки Smile
Чет Юни 21, 2012 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov