ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фалакро

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Фалакро
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Фалакро Отговорете с цитат
Идеята за почивните дни беше Фалакро, съчетано със Славянка и Ореляк за последния ден(който обаче го пропуснахме заради очертаващите се облаци и дъжд).
Времето за празниците го даваха съмнително. Тръгнахме от София в снеговалеж. По магистралата след Драгичево пълзяхме с колоната в поне 5 см сняг. Поразясни се малко едва след като подминахме Добринище.
Попътно се отбихме до Сватбата до село Осеново.
Първата нощ преспахме в хотел Делта край Огняново (на мен определено не ми допадна - за по 30 лв. спахме 4 човека в една стая, двама от които на разгъваемата кушетка; водата смърдеше ужасно и дотук приемливо, ако не беше кънтящата цяла нощ музика от ресторанта, при все че бяхме на последния етаж).
На следващия ден времето изглеждаше пролетно. След като минахме границата и наближихме планината обаче, отново падна мъгла. Изненадата дойде след като завихме на отбивката към ски центъра - пътят нагоре изобщо не беше почистван. На 1000 метра имаше 10-на см сняг и пред переспективата да се кача още 700 по този път и с моите не твърде зимни гуми, аз бях готов да се откажа. Добре че (след като мина благополучно мога да го кажа Smile) другите се възпротивиха.
Снегът на пътя нагоре не стана повече, дори на по-слънчевите места бе започнал да се топи. Ски центъра се оказа напълно пуст с всичките му съоръжения и постройки. (чудно в кое ли време на годината работеше Smile) Бяхме излязли над облаците.
Снимки
Същата вечер пропътувахме до хижа Извора.
Вто Мар 08, 2011 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Такава е водицата на Огняново. Мирише на развалени яйца, но пък е полезна. Ако я нямаше нея и хотелите и почивната база там нямаше да съществуват.

Ударили сте страхотно време на Боздаг. Последния кадър кърти отвсякъде. Съоръженията работят само когато падне дебел сняг, което се случва рядко. Района попадна в Натура 2000, не се позовлява допълнително строителство, за да може държавата да избегне санкции. Оръдията за сняг не може да се инсталират, тъй като няма вода.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Мар 08, 2011 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Района попадна в Натура 2000, не се позовлява допълнително строителство, за да може държавата да избегне санкции.

Ех, ако и у нас беше така !

Иване, чакам с нетърпение снимките от Славянка/Алиботуш. Very Happy
Вто Мар 08, 2011 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за снимките Иване!
Много е красив Боздаг по това време, кефи Хионотрипа как е контрастно очертана в снега. ... представям си как се пълни със скиорчета дупката лека-полека ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 08, 2011 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Преди 2г. ,през ноември,на връщане от Самотраки и след изкачване на Пангей/Кушница/ се качихме и на Фалакро,ама в гъста мъгла.По някое време на върха мъглата падна точно на нашето ниво и видяхме Пирин,но нищо около нас.
Добре,че ти видях снимките,та да знам къде съм бил.
Иначе хубавата планина е съсипана по моите критерии/както и Пангей/и съм приключил с нея. Crying or Very sad
Вто Апр 05, 2011 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
В неделя и ние отскочихме до Боздаг въпреки ветровитата прогноза. Страховете ни бяха напразни, тъй като дори по билата и връхните коти вятърът бе не особено силен. Както се казва изчесахме си крастата и си направихме кефа.
Снимки от мероприятието -> ТУК

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Апр 14, 2011 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov