ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Опъване на палатка на Витоша
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Опъване на палатка на Витоша
Автор Съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Опъване на палатка на Витоша Отговорете с цитат
въпроса е ясен..... има ли ограничение относно това ? някой знае ли нещо повече по въпроса? аз знам че от физкултурника към черни връх има една табела че от там нататък е забранено опъването на палатка и паленето на огън..... изобщо къде е позволено и къде не и правят ли се проблеми за това Smile
Нед Юли 08, 2012 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
никой ли няма мнение по въпроса Sad
Вто Юли 10, 2012 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Най-добре смятай, че е забранено! Отговорете с цитат
Драго, Витоша е парк и затова е забранено да се опъват палатки. Карта на границите не мога да ти предложа, но в района, който споменаваш, със сигурност е забранено. Предполагам, че там, където може, ти едва ли би пожелал да спиш - границите обикновено са досами селата и шосетата. Естествено никой няма да те открие, ако се скриеш достатъчно добре в някой гъстак, но прикритото нарушение си остава нарушение.
Вто Юли 10, 2012 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм опъвал палатка до Железнишката река. Там има подходящи ливади, както и оформени огнища.
Мисля, че е извън границите на парка това място.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 10, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение В границите на парка Отговорете с цитат
Дидо, спал си незаконно! Cool Границата на парка прави невероятни меандри, така че на някои места тредно може да се разбере кое е "вътре" и кое е "отвън". Но специално край Железница границата на парка почти следва агломерацията на селищната система (казано научно Shocked ). Иначе и аз съм виждал палатки. Например редовно на Комините, хем там има и вода.
Вто Юли 10, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
благодаря за включването, но там на Железница покрай реката има няколко "заслона" (трудно мога да ги нарека заслони, но така се водят май). Това влияе ли по някакъв начин, защото и аз съм спал там в палатка не веднъж и никой никакъв проблем не е правил Smile
Сега гледам плана за управление на природен парк Витоша и там едно от забранените неща е следното:
Цитат:
- бивакуването извън определените за това места в Плана за управление или устройствените проекти;

но кои са определените за това места не пише или поне аз не откривам.. Smile
Сря Юли 11, 2012 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Мисля че Тихият кът се водеше къмпинг, Принципно; Сега курсовета на НСА, опъват палатките на комините, не виждам причина ти да не го направиш? Плюс това,като член на този форум съм сигурен; Няма да свършиш, някоя простотия...това е, виждал съм и на Черни връх палатки, няма да сме по католици от Папата, я? Цековци да не спазват някакви ограничения? Моторни шейни, АТВта, пожари а и одходните води не си рециклират? А го има в договора, сигурен съм.
Сря Юли 11, 2012 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo



Регистриран на: 01 Ное 2011
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Цековци да не спазват някакви ограничения? Моторни шейни, АТВта, пожари а и одходните води не си рециклират? А го има в договора, сигурен съм.

Ако не спазваме правилата с какво ще сме по-различни от тях?

dragoo написа:
Сега гледам плана за управление на природен парк Витоша и там едно от забранените неща е следното:
- бивакуването извън определените за това места в Плана за управление или устройствените проекти;

Спомням си, че тук някъде във форума има публикуван отговора на подобен въпрос получен от управата на рилопиринските паркове. Там ясно се казваше, че палатки е позволено да се опъват в района на хижите и това е безплатно. Може би е разумно да се направи едно подобно запитване и до Директорката на Парк "Витоша" кои са определените места за бивакуване на територията на парка.

_________________
www.bushcraftbg.com
Сря Авг 01, 2012 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Think Ами,ако замръкнеш в планината.Горския ли да търсим да питаме дали може да се нощува насред баира ? Но след като знаеш,че си в природен парк-не пали огън! Disgust

_________________
to be continued...
Чет Авг 02, 2012 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
малко ще е странно да замръкнеш на Витоша и да носиш за всеки случай със себе си палатка предвид факта, че повечето преходи из Витоша са еднодневни.... иначе може би наистина най-удачно ще е този въпрос да се зададе към управата на парка Smile
Сря Авг 08, 2012 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
здравейте от мен.колко човека трябва да сме ако решим да излезем на палатки на витоша
Пет Апр 26, 2013 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
В какъв смисъл е въпросът?
Правно никъде не се коментира минимална или максимална бройка...
Пет Апр 26, 2013 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
в същност искаме аз и приятелката ми да прекараме една нощ на витоша на палатка но въпросът е там дали има опасност от диви животни
Пет Апр 26, 2013 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Точно от това няма защо да се притесняваш Laughing
Пет Апр 26, 2013 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
а можеш ли да ни препоръчаш къде да отидем?
Пет Апр 26, 2013 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov