ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко еднодневни разходки...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Няколко еднодневни разходки...
Автор Съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Всичко, което свършва добре, е добро Отговорете с цитат
Радвам се, че се е получило, ама защо това бързане? Нощта беше прекрасна, огромна луна, можеше да се ходи почти до заранта, хем нямаше да има шанс от срещи с коли надолу. Аз се качих през Алеко до Мусала и после слязох до Боровец, бях към 21ч на върха, супер беше.
Горното в кръга на шегата, разбира се, всеки си има своите аргументи, например моята жена и на половината не би се навила. Другият път давай на Рилец, ама мисли някакво кръгче през Манастирски езера и караулите, хем ще трошиш колата наполовина.
Нед Авг 30, 2015 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Всичко, което свършва добре, е добро Отговорете с цитат
Antoon написа:
Радвам се, че се е получило, ама защо това бързане? Нощта беше прекрасна, огромна луна, можеше да се ходи почти до заранта, хем нямаше да има шанс от срещи с коли надолу. Аз се качих през Алеко до Мусала и после слязох до Боровец, бях към 21ч на върха, супер беше.
Горното в кръга на шегата, разбира се, всеки си има своите аргументи, например моята жена и на половината не би се навила. Другият път давай на Рилец, ама мисли някакво кръгче през Манастирски езера и караулите, хем ще трошиш колата наполовина.


Получи се ама голям зор и тичане на връщане...Жената почти ревеше надолу от изворчето...Викаше: "Само да видя колата...Много бира в ресторанта..." Май ще се търси джип или поне Honda HRV... Иначе много нерви, риск и т.н. А Рилец, Баба...Теодосиеви...... и джендемското било ми се върти в главата, ама...
Нед Авг 30, 2015 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Супер, успя да си осъществиш пътешествието!




Финалът...
Нед Авг 30, 2015 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
А защо не спите на хижа Рибни езера. Колата пак може да си седи долу на Тиха Рила. От хижата към Рилецкото било...ти може и до Манастирските езерца да отърчиш и да се върнеш Laughing
Нед Авг 30, 2015 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
А защо не спите на хижа Рибни езера. Колата пак може да си седи долу на Тиха Рила. От хижата към Рилецкото било...ти може и до Манастирските езерца да отърчиш и да се върнеш Laughing


Първият ми сблъсък с тази хижа и последен, бяхме заедно с lubitel на път за Канарата...Не го пуснаха в хижата и не му дадоха чай...По-нагоре към стената на Рибното езеро едни палаткуващи казах, че току що са убили коза, а хижаря я взел с АТВ. Разфасовали я в хижата...
Нед Авг 30, 2015 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Щом и хижарите трепят кози...
Нед Авг 30, 2015 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Според мен, трябва да им се отнеме правото да стопанисват хижата на такива хижари.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Пон Авг 31, 2015 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение От София до Голям Полич (2 броя) Отговорете с цитат
Ами тръгнахме сутринта от София и на с. Пастра завихме по "Дяволският път", спазвайки препоръките на dido и Antoon...Приятелчето много се изнерви управлявайки Хондата. Не е много приятно за лека кола. Интересното е, че един бик ухажваше една крава на пътя Smile. Свирнахме с клаксона 2-3 пъти и се поместиха точно колкото да минем все едно са го тренирали ежедневно...
Спряхме на един завой на 2360 м. малко под едно стадо крави и по баир за 15 мин. бяхме на стената на язовир Калин.


Овчарят ни показа Голям Полич и след като пресякохме стената на язовира в началото по пътека, после на око качихме Голям Полич

но не се виждаха езера



освен язовир Калин

Продължихме по билото, срещнахме служители на НП, които маркираха и на следващата кота, която за мое учудване пак бе Голям Полич но с различна височина се видя първо едно, а от следващите прозорци по билото още три езера (Воденичарско, Карагьол, Кривото)







После пак през язовира, че тръгна мъгличка




Готина разходка се получи с изключение на пътя от Пастра до язовира ама си го очаквахме....

Тук са по-добре:
https://photos.google.com/u/0/photo/AF1QipORsb4DLPR-f59atdVqjkwJDZmy5_CiC0um_dE


Последната промяна е направена от excalibur на Вто Сеп 15, 2015 11:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 14, 2015 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: От София до Голям Полич (2 броя) Отговорете с цитат
excalibur написа:
...
Продължихме по билото, срещнахме служители на НП, които маркираха...
Каква маркировка поставяха? Да не би жълта?

Знаех си, че хондата ще се справи! Smile

А снимките защо са толкова малки?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Сеп 15, 2015 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: От София до Голям Полич (2 броя) Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
excalibur написа:
...
Продължихме по билото, срещнахме служители на НП, които маркираха...
Каква маркировка поставяха? Да не би жълта?

Знаех си, че хондата ще се справи! Smile

А снимките защо са толкова малки?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Забиваха малки колчета с червена маркировка по билото. Казаха, че са ги оставили с кола на Винтчето. Не съм виждал друга такава маркировка, т.е. с малки колчета. Споменаха, че ше ги вземат с колата в едно село (Бистрица или друго), които са в посоката на Градинарското езеро...
Хондата издържа и се върнахме до Овча купел ама с доста нерви...Джип си трябва за там или доста висока и тясна кола с голям двигател. Да не се зори на първа и втора, че кипне ли антифриза там няма кой да те свали...
А снимките през snimka bg...
Вто Сеп 15, 2015 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
На такива малки , метални колчета с червена маркировка на тях се натъквам вече на две пътеки в Рила , едната е Яворова поляна - ЦПШ и другата - Ситняково - Сладката вода в участъка над горна станция на четириседалковия лифт . Нямам идея каква е целта на този тип маркировка Rolling Eyes
Вто Сеп 15, 2015 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
На такива малки , метални колчета с червена маркировка на тях се натъквам вече на две пътеки в Рила , едната е Яворова поляна - ЦПШ и другата - Ситняково - Сладката вода в участъка над горна станция на четириседалковия лифт . Нямам идея каква е целта на този тип маркировка Rolling Eyes

Ние също я забелязахме -- струва ми се че по този начин маркират границите на парка в някои участъци. Намирам избора за не особено сполучлив, тъй като цветния маркировъчен знак е досущ като този за туристическа пътека и би могъл да предизвика объркване.
Вто Сеп 15, 2015 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Ние също я забелязахме -- струва ми се че по този начин маркират границите на парка в някои участъци. Намирам избора за не особено сполучлив, тъй като цветния маркировъчен знак е досущ като този за туристическа пътека и би могъл да предизвика объркване.

И според мен маркират парка, и то май навсякъде. Видях такива също и по Маркуджиците и Алеко, и по билото над горната лифтова станция на Картала. Като ги видях за първи път по пътя за Яворова поляна, реших, че така дублират туристическата маркировка, че нали там тя си е червена. После вече разбрах, че явно ще да е парка. Освен, че могат да се объркат с туристическата маркировка, според мен са много непрактични, ниски са, губят се в растителността, едно от колчетата вече беше извадено, т.е. и плитко са забити. Дето се вика, може човек и сам да си го премести. Струва ми се напразно пилеене на пари.
Вто Сеп 15, 2015 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Re: От София до Голям Полич (2 броя) Отговорете с цитат
excalibur написа:
Хондата издържа и се върнахме до Овча купел ама с доста нерви...Джип си трябва за там или доста висока и тясна кола с голям двигател. Да не се зори на първа и втора, че кипне ли антифриза там няма кой да те свали...


Ами аз се опитах да намекна, че не е баш за Сивик там... Макар, че има всякакви. Едни четирима юнаци, всеки от тях над 120-130 кг., се качваха успешно с Голф1, просто на всяка по-изразена неравност тримата слизаха и оставаше само шофьора, но явно бяха решили, че с колата трябва да си издрапа до най-горе. На едно от слизанията пък, пред нас беше един математик, известен на всички специалист по изборите, с нова Витара. Стигнах до извода, че това Сузуки мнооого трудно взема завоите, особено пък надолу Laughing В един друг чисто нов джип Чироки пък трябваше да влизам, за да го отбия от пътя да се разминем, че водачката му заяви, че е до там и го изгаси по средата на пътя. Това ми беше единственото ходене в района през уикенда, след което се заклех, че повече - само през седмицата.
Вто Сеп 15, 2015 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Май ще се оформя скоро тема за проходимостта на автомобилите, джипки, двигатели и пр.
А моето мнение по всеки въпрос ще е - колкото повече, толкова повече!
Вто Сеп 15, 2015 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov