ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Колко ви тежи пълната раница за преход?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Колко ви тежи пълната раница за преход?
Автор Съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Мнали са двама или трима ,единия носи палатката ,чувалите и шалтетата другите другото ,разпределят се нещата като е група .За сам тактиката е друга.[Баси менкането пак на писания от тема в тема .Това беше на друго място.] Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

_________________
to be continued...

Последната промяна е направена от баир–будала на Пет Юли 20, 2012 9:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 17, 2012 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Да добавя че чисто лятната ми раница без палатка и чувал тежи 17 кг като в това включвам храна за 3 дена и 2 литра вода. Меренето е от последното ходене в Стара планина.
Ако сложа и палатка и чувал става мамата си трака.


Shocked

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 17, 2012 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе носиш излишни работи, гаранция. Мойта с палатка, чувал и 3 кила фото не тежи повече от 15 кила.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 17, 2012 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Сега като чета този разговор и като си спомня в другите ти писания какви нещица си носиш вече не се чудя, как може да ти тежи толков раницата. Very Happy Very Happy Very Happy
Ако правилно разбирам според мен ти всъщност се опитваш да си подготвен за всичко?
Аз също правех така, но от няколко години в тази концепция вкарах и думите "най-важно" вкрая на изречението. Very Happy Very Happy Very Happy
Така раницата ми значително олекна, понеже "най-важно" зависи и от това колко ти се носят разни неща.
При мен половината тежест е от ядене.Very Happy
Аз лично имайки предвид преходите, които правя в БГ са макс до 10-12 часа. Освен ако не стане авария няма как да ти се наложи да спиш навън, затова заложих на бързината, което означава и по-лека раница.
Интересното е че виждам хора с още по-леки от моята, т.е. явно винаги има накъде и в двете посоки. Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Юли 18, 2012 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Палатка шалте и спален чувал с ядене за 2-3 дена ми е ~12кг за лятно бивакуване. Това е теглото като имам и фотоапарат и дрехи и нож[/i]
Сря Юли 18, 2012 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Лятна раница между 15 и 20 кг. когато съм сам (със палатка, чувал и т.н.). За някой може да е много на мен си ми е добре Very Happy .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пет Юли 20, 2012 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
trentatre



Регистриран на: 23 Ное 2011
Мнения: 5
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Smile В случая с палатка, чувал, шалте, дрехи и разбираемо храна, вода (постоянно около 1л), фотоапарат = 15-17 кг. Като 17 кг. май е таван и олеква с изразходване на храната! Clap
Пет Юли 20, 2012 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
за последното ходене,което споделих тук във форума умишлено я наблъсках раницата до дупка,взех дебелия чувал,взех повече дрехи и да не забравя повече храна и 2х500мл от огнената вода плюс 1,5л вода...защото бяхме компания и се очакваше вечерта на хижата да стане весело...та на въпроса колко тежеше,като я измерих и аз се стреснах-24 кг.Правя си извод,че в нормално състояние ще е около 18-20кг
Пет Авг 03, 2012 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Shocked
Мазохисти!
Сега разбрах защо сте толкова претенциозни към раниците. От такива тежести след време болят коленете.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Авг 04, 2012 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Shocked
Мазохисти!
Сега разбрах защо сте толкова претенциозни към раниците. От такива тежести след време болят коленете.

мен вече ме заболяха...бях на глюкозамин миналата година 6 месеца...но тая съм добре и
Съб Авг 04, 2012 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не повече от 12 кг. с палатка, спален чувал, летни дрехи и храна за 3 дни за 2 души, без водата . В последно време отива към 10 кг. Изключил съм много неща, които не съм ползвал от години, като например резервни батерии за челника.

Да допълня от последния опит:

Специално я претеглих, а също така и всичките съставни части : 13 кг. с палатка, чувал, 3 кг. храна и напитки /без вода/ за 5 дни /4 нощувки/
Съб Авг 11, 2012 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boxeriyi



Регистриран на: 31 Юли 2013
Мнения: 62
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Моята напълно оборудвана с 1л. вода,0,5 ракия и храна за 2 дни,ползвам дъждобрана за палатка,тежи 10кг.
Нед Фев 02, 2014 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Дрехи, сандвич, фото, фенер и 2 литра вода. Рядко повече храна, ракия и котки. Винаги под 10 килограма, обикновено около 7.
Нед Фев 02, 2014 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Колко ви тежи пълната раница за преход? Отговорете с цитат
Ми гледам да не ми тежи много , но си има неща които трябва да се вземат на поход .
Пон Фев 03, 2014 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Лятото моята става бая тежичка. Всеки път се питам какво да правя,за да стане по-лека. Ще трябва да се разделя със статива май.... Според мен не е по-лека от 12-13 кг,ако съм с палатка и чувал стават повече. Нося си едни кецове за след трамбоването по камънаците,но мисля и от тях да се откажа. Гледам да имам по 3 литра вода,но смятам вече да са по два.
Сря Фев 26, 2014 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov