ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
4 дневен маршрут Родопи

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
4 дневен маршрут Родопи
Автор Съобщение
Georgi_8



Регистриран на: 20 Юли 2012
Мнения: 4
Местожителство: Sofia

Мнение 4 дневен маршрут Родопи Отговорете с цитат
Здравейте, никога не съм ходил в Родопите и имам желание да направя 3-4 дневен поход. Може ли някой да ми каже подходящи маршрути с хижи за спане (ще е добре прехода да бъде от 4 до 7 часа на ден, може и повече, но да не е 12 примерно Razz), предварително благодаря!
Пет Юли 20, 2012 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoex



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 34

Мнение Родопи Отговорете с цитат
Ами аз съм решил да правя нещо подобно - Връховръх, Персенк, Изгрев, Широка Лъка - а оттам нататък според ситуацията. Разстоянията са по около 20 километра всеки етап. Нормално ходене - 5 - 6 часа. Няма кой знае какви денивелации /освен може би слизането в Широка Лъка/
Пет Юли 20, 2012 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
На Върховръх ме е валял най-якия дъжд, ако тръгнете пеш от Перущица на едно място има нещо като ферма за малини до пътя. До самия път са, поне едно време ги имаше. Може да ти стане лошо от ядене. Стояли сме около час там. Very Happy
От Изгрев нататък, даже без приспиване в Широка Лъка, направо при бай Стоян на Ледницата. Той ми е в номер 3 в класацията за хижари. Very Happy
После от там през с.Мугла и Чаирските езера директно в Триград. Само че това не е 5-6 часа а малко повече. Пресичш почти напречно няколко рида Very Happy
А Триград е добре за завършек. Има какво да се прави - разходки, каньони, пещери, езда и т.н. Very Happy
Пет Юли 20, 2012 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ако сте с кола бих ви препоръчал следните маршрути:

1-ви ден : Оставате колата в с.Стикъл и от там до хижа Перелик - 4-5ч. лежарно ходене.
2-ри ден- хижа Перелик - връх. Карлъка- хижа Ледницата - 4-5ч лежарно ходене (при този преход гледките са невроятни и за мен това е един от най красивите преходи).
3-ден хижа Ледницата - Гела - с.Стикъл.

п.с. Миналата година хижаря на хижа Ледницата ни върза тенекия, а имахме две нощувки в хижата
Пристигнахме към 18:00ч. от хижа Перелик и видяхме че хижата беше заключена Shocked
След разговора с хижаря неговото обяснение беше че бил забравил...... и от там до Гела и Стикъл да си вземем колата....беше голям преход..... 13ч. и за това бих ви посъветвал ако правите резервация да сте "по-досадни" .... Wink

Втори маршрут:
1-ви ден: Оставате колата в с.Буйново и от там с.Кожари-Водни пад-Триград
2-ри ден Триград - хижа Чаирски езера - Триград
3-ден Триград - Ягодина - Буйново

Приятна разходка от мен Wink
Съб Юли 21, 2012 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Триград хубаво... но как да се придвижим след това в неделя примерно към Пловдив от там?
Съб Юли 21, 2012 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Обозначете и местата с мечки,да знаем, че станаха много.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Юли 21, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Georgi_8



Регистриран на: 20 Юли 2012
Мнения: 4
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията!
Съб Юли 21, 2012 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Триград хубаво... но как да се придвижим след това в неделя примерно към Пловдив от там?


1. Някой да дойде да ви вземе например с кола.
или
2. Обърни маршрута в обратна посока. От Върховръх и Перущица е къде по-лесно да се върнеш в Пловдив.
Съб Юли 21, 2012 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
bugcho написа:
Триград хубаво... но как да се придвижим след това в неделя примерно към Пловдив от там?

Ако сте с кола-има си Хасфалт,ако разчитате на обществен транспорт-2 часа махане пеш до Тешел,откъдето минава бусче"Борино-Пловдив".На спирката стрещу х-л Орфей е около10.15ч.
Нед Юли 22, 2012 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Еда идея осъществима както с кола, така и с обществен транспорт.
Ден първи - пристигате в Пампорово (х.Студенец). Ако сте с автобус от София, този в 8.00 е там някъде около 12. С кола - по ваша преценка и оставяте колата там. Преход до хижа Перелик 4-4,5 часа без много зор, но се обадете предварително на хижаря Янко, защото през седмицата често не са горе, пък и за храна може да се уговорите Very Happy . Телефони 0886752111 или 889371409 (първия е неговия).
Ден втори - разкошен преход х.Перелик-х.Ледницата за 4-5 часа. Ако се заплеснете по пейзажи и гледки могат да станат и 6-7 Very Happy . Лятно време Стоян си е почти винаги на хижата, но не е лошо едно позвъняване за всеки случай на тел. 0886038503 и.... вижте дали басейна вече работи Very Happy Very Happy Very Happy или е станал на рибарник Very Happy .
Ден трети - Ледницата-Широка лъка зо коло 3-4 часа без бързане. Автобус Широка лъка-Пампорово има около 15.45ч само не и в събота Very Happy . От Пампорово автобуси и маршрутки надолу дал Господ.
Ако имате и четвърти ден , може след преспиване в Широка лъка: Широка лъка-Кукувица-ж.Изгрев-Чепеларе 7-8ч без препускане и много лесно за ориентиране. Или Широка лъка-Кукувица -Чепеларе 5-6 часа, но трябва да уцелите пътя. Като се качите на билния път над Кукувица и тръгнете наляво по голямата червена маркировка към х.Изгрев ще следите за стръмна отбивка(път) вдясно и на 50-70м под вас непосредствено до пътя надолу има заслон с покрив от каменни плочи(цикли). Е ... пакрай заслона и все надолу за около 2 часа и нещо сте в Чепеларе. От Чепеларе автобус или нагоре към колата в Пампорово или надолу съм Пловдив/София.
Приятна разходка!

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Нед Юли 22, 2012 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
От Триград сутрин, ама в колко беше...май към 6 часа тръгва микробусче за Девин. Мечки няма тази година. Обходих района подробно...никакви следи. Питах хората в Триград и те казаха, че тази година хич ги няма.
Пон Юли 23, 2012 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov