ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Време ли е за ъпдейт на форума ?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Време ли е за ъпдейт на форума ?
Автор Съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Време ли е за ъпдейт на форума ? Отговорете с цитат
Здравейте,
От 5-6 години се запалих по ходенето из планините и съответно открих и този форум. Основно чета форума и забелязвам че версията на софтуера му е доста стара и несъвместима с мобилни устройства. Гледам че новата версия на phpBB е доста по гъвкава и доста по-добре се визуализира на малък екран. Видях в друга тема, че има потребители, които имат познанията да помогнат по един евентуален ъпгрейд(аз бих помогнал за тест и дебъгване). Та нека си кажат мнението отговорните "лица" в този форум за един такъв евентуален ъпдейт.
Чет Апр 19, 2018 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Надали ще се наемем да променяме форумния софтуер.
Въпрос на лично време и задоволителна функционалност е.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 19, 2018 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Тези с най-малките екрани (360 x 640) са неспасяем случай, но това вероятно са смартфони, на които е удобно да се прави zoom тъй или иначе. За останалите 1024 пиксела по широката страна са горе-долу ОК сякаш.

Отново да върна дебата по темата - вижда се колко голяма част са мобилните потребители дори на kade.si. Форума е доста трудно четаем на мобилно устройство.
Малко отклонихте темата с тези дебати за снимките, има си друга тема за тези проблеми. Ако смятате, че ъпгрейда на форума абсолютно излишен, както лаконично ми беше отговорено, просто изтрийте темата или я заключете. И да мисля, че е важно да се придържаме към заглавието на темите, не е кой знае какво да се направи нова тема с ново заглавие(имаше спор в темата за инцидентите). Така е по преглед о и лесно се намира информацията.
Чет Май 03, 2018 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Ако смятате, че ъпгрейда на форума абсолютно излишен...

Добре, ще споделя и аз какво мисля, макар че се въздържах в миналите дни. Според мен форума трябва задължително да бъде ъпгрейднат по ред причини, всред които по-удобното му използване на мобилни устройства не е непременно най-важната, но и тя е една от всичките. По-съществени според мен са причини, свързани със сигурността -- това се отнася впрочем не само за форумния софтуер (phpBB), а също и за цялата инфраструктура, върху която той стъпва -- php, база данни, операционна система и т.н. Освен това, използването на шифрирана връзка (https) е силно желателно, особено като се има предвид, че тук се поддържат и въвеждат имена на потребители и пароли. Когато един ден евентуално белята стане, а това далеч не е изключено да се случи, загубата ще е в пъти по-голяма от тази с изгубените свързани снимки...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Май 03, 2018 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Ами темата е дали има нужда за ъпгрейд на софтуера на форума с по-съвременна, добре изглеждаща на мобилни устройства, която е и по сигурна както каза Ведрин, а и много други екстри.
А относно проблемите с побликуването на снимки - има тема малко по- нагоре от тази, която дори е закачена като важна.
Чет Май 03, 2018 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Извинявам се! Отговорете с цитат
Наистина съжалявам, лепнах се за заглавието "Проблеми и препоръки", без да забележа, че има сума подразделения. Виноват, ама вече е късно. Нататък ще внимавам. Sad

И благодаря, че мненията са преместени в подходящата тема.
Чет Май 03, 2018 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov