ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Аптечка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Аптечка
Автор Съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дами и господа, с какво мазило си мажете устните, че моите изгарят брутално по баирите при слънце и особено от вятър? Обикновеният вазелин не помага. И на другия ден приличам на маймуна в устата. Very Happy
Вто Мар 25, 2014 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Lifesystems combi stick, едната му част е крем, а другата мазило за устни. Фактор 50. Не са ми изгаряли устните когато се сетя да се намажа. Помага и при вятър.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Мар 25, 2014 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Дами и господа, с какво мазило си мажете устните, че моите изгарят брутално по баирите при слънце и особено от вятър? Обикновеният вазелин не помага. И на другия ден приличам на маймуна в устата. Very Happy

С това.
Има го в по-добрите аптеки.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 26, 2014 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
satzata написа:
Дами и господа, с какво мазило си мажете устните, че моите изгарят брутално по баирите при слънце и особено от вятър? Обикновеният вазелин не помага. И на другия ден приличам на маймуна в устата. Very Happy

С това.
Има го в по-добрите аптеки.


Егати инкито - 7 реда! Shocked
По-горния продукт увеличавал кърмата, този какво ли увеличава?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Мар 26, 2014 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Дами и господа, с какво мазило си мажете устните, че моите изгарят брутално по баирите при слънце и особено от вятър? Обикновеният вазелин не помага. И на другия ден приличам на маймуна в устата. Very Happy


С крема с който си мажа лицето си мажа и устните. От както го правя спрях да виждам маймуна в огледалото Wink
(Ползвам +50 за лице. )
Сря Мар 26, 2014 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще пробвам на 100% някой от предложените варианти, че е страшно Very Happy Аз лицето не си го мажа, ама при джуките няма начин.
Чет Мар 27, 2014 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Аз вече се очиловечвам,досега бях зомби . Изгорях ама яко ,джуки нацепене ,кожа печена, зъркели кървясали . Трябва се земат мерки вече . Поръчах качествени цайси ще взема и някакъв факторен крем да ползвам вече ,верно,че съм мъж и не си падам много по глезотии ама тва зомби дето ставам не ме кефи :Д
Чет Мар 27, 2014 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
... някакъв факторен крем да ползвам вече...

Те нещо българско, качествено и евтино.
Отново в по-добрите аптеки Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 27, 2014 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Апропо,
изпитано в планината средство срещу комари . Понеже е за бебенца не съдържа вредни химии.
Чет Мар 27, 2014 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Слънцезащитен крем Бочко - върши добра работа

http://www.bochko.bg/bg/%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-SPF50
Чет Мар 27, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение При проблем със силно потене на краката. Отговорете с цитат
При проблем със силно потене на краката.
С туристическите обувки нямам никакъв проблем, но със скиорските...

То не е баш за тая тема, но и за нова не е, та :
Цитат:
Ристо иди в първата аптека и поискай ето ТОВА. И проблема ти е решен. Това прави кожата на краката суха като барут. Работи, пробвано е.

В крайна сметка каквито и чорапи да вземеш, тя влагата няма как да мине през пластмасата(освен, ако съм изостанал в технологиите) и тя ще си е там. Вземи това спрейче и ще си решиш проблема.


Тъй - дойде време да споделя отзив за действието на спрейчето.

Ама първо - Ники, да илядиш дека одиш - в километри мазни и тлъсти писти, 6 месечна зима! За тебе като има - за нас още повече :appls: :treeskiing:

Та направих процедурата, като си третирах краците вечер 1-ва, 2-ра и 4-та. Третата я пропуснах - просто забравих :dunno:

Резултатът е нормално, съвсем леко овлажняване на чорапа - краката сухи след доста пантене. Т.е. париране на проблема.
Та - за сефте откак съм с Маестралетата краците са ми нормално овлажнени след пантене ок. и над 0-та.

Усещането след третиране е осезаемо - леко парене, пренебрежимо. То изчезва към края на деня, следващ последното третиране.
Краката стават сухи и са леко по-топли от нормално. Но то е ясно на всеки, че изпаряването е изотермичен процес.

Понеже промяната в овлажняването на кожата няма как да не се отрази на същата, то след последното третиране на сутринта след обилното измиване с вода и подсушаване намазах третираните участъци обилно с крем за ръце на Bilka. В резултат на това кожата си възвърна нормалната свежа бляскавост и свежест, че беше поувехнала, т.е. имаше участъци с видимо прекомерно изсушаване.

В НИКАКЪВ случай не започвайте третирането ако имате каквито и да било ранички, пъпчици или ожулвания. Аз имах едно ожулване и доста живо усещах паренето точно там.

Сега зорко се наблюдавам дали решаването на този проблем по изкуствен начин няма да наруши някакъв баланс на друго място.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 02, 2014 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tony__



Регистриран на: 24 Авг 2014
Мнения: 32

Мнение Аптечка Отговорете с цитат
Здравейте, бих се радвал ако хора с опит споделят мнение по тази тема.
Нед Авг 24, 2014 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Заповядай! http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4482 Даже е със същото име.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Авг 24, 2014 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tony__



Регистриран на: 24 Авг 2014
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, мой пропуск, да я затрият ако решат, или да я оставят като актуално продължение Smile
Нед Авг 24, 2014 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tony__



Регистриран на: 24 Авг 2014
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Според мен, за да се определи състава, трябва най - напред да се определят основните възможни проблеми - слънчево изгаряне, травма, алергия, диария, инфекция, възпаления и т.н.
Нед Авг 24, 2014 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 3 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov