ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Рай-вр.Ботев-хижа Левски
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
хижа Рай-вр.Ботев-хижа Левски
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение хижа Рай-вр.Ботев-хижа Левски Отговорете с цитат
Получи се една прекрасна тридневна разходка в Стара планина.Изключително хубаво време -ясно и слънчево.
Изпълни се всичко предначертано с изключение посещението на Карловското пръскало ,но не съжалявам за това.
Пристигнахме на Рай и след отмора с няколко бири направих разходка до Калоферски купен е
наистина е невероятно място два пъти досега се разминавах с него и разбрах че наистина доста съм пропуснал.
Но сега пък времето беше с мен и ми се напълниха и душата и сърцето от гледки.
На следващия ден
гледките бяха също фантастични от Ботев се виждаха Рила и Пирин.
Засичахме до з.Ботев участници в 100/24.Когато след края на Тарзановата пътека се включих в зимната пътека
онемях от разкрилата се гледка пред мен.Тъкмо си почивах и снимах отгоре се зададе един младеж
,след като се поздравихме видях ,че е с тениска с логото на 100/24 и го питам накъде се е запътил
той ми казва към заслона,казах му бързо на обратно или да пробва да подсече.
Беше се объркал и хванал коловете за Рай вместо за заслона,стана ми кофти за него беше загубил денивелация
от близо 150-200 метра, а и време и сили.
На върха обзорна обиколка и чай с уиски и бадеми при метереолога докато чакам моите хора
,но те още от предния ден си наложиха такова лежерно темпо че дори аз който не съм от бързите
постоянно им вземах доста сериозна преднина.
Чаках ги повече от час време и патрончето Black Ram свърши.Показах им посоката за заслона и поех надолу.
На заслона обяд,бири и отново чакане на моите спътници нарекох ги Костенурчо и Охлювчо.
Там пак им показах посоката,хижаря като е видял че единия е леко ошеметен го е успокоил с думите
или по скоро се е пошегувал че след последния кол който се вижда от заслона оттам надолу постоянно ще виждат
покрива на хижа Левски-майтап Very Happy Laughing .
Тук много яко напече и добре че си носех слънцезащитен крем 25 фактор та ме спаси поне малко от поражения.
Две по дълги разхлаждаши почивки на рекичките до Петолъчката.Деретата след Петолъчката до Левски са почти
пресъхнали без последното преди спускането към хижата.На хижата купон с китара и песни благодарение на младежка група от Карлово.
Снимков материал https://picasaweb.google.com/100246054874854243021/2012?authuser=0&feat=directlink
Пон Юли 23, 2012 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Браво, Стефчо!
Чудни снимки/като изключим 10-размазани/ от най-любимия ми маршрут.
Гледах Джендема и ми течаха лигите,но в края на септември ще го нагазиме,ако е живот и здраве.
Вто Юли 24, 2012 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми течаха лигите докато бях на Купенчето ,но бях сам и я нямаше познатата бавна и разточителна разпивка,гледките към Джендема бяха просто мечта.Наистина тези размазани снимки трябваше да ги махна от албума но те се получиха така от бързане и слаба светлина и опит да хвана Рила и Пирин,но като е толкова голямо приближението и най-малкото трепване на ръката убива снимката,затова се правят със статив.
Вто Юли 24, 2012 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nicksn



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 51
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
Браво, Стефчо!
Чудни снимки/като изключим 10-размазани/ от най-любимия ми маршрут.
Гледах Джендема и ми течаха лигите,но в края на септември ще го нагазиме,ако е живот и здраве.

Колега, откъде мислите да започнете нагазването?
Very Happy
Вто Юли 24, 2012 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се ,че се забавям с отговора,но сайта ме изхвърли и повече не можах да вляза до днес.
В Джендема ще влезем от към Калоферския манастир-до някъде ползвам новата екопътека,после отклонявам по бракониерската.
Сря Юли 25, 2012 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
... в края на септември ще го нагазиме,ако е живот и здраве.


Вие сте големи моржове! В края на септември в Дяволските теснини... брр. Бих се престрашил май само с неопрен.
Чет Юли 26, 2012 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за снимките! Изплакнах окото.
Това е култово... Градините на Дявола! Very Happy
Чет Юли 26, 2012 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nicksn



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 51
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
Благодаря за снимките! Изплакнах окото.
Това е култово... Градините на Дявола! Very Happy

Градините на Дявола са божествено красиви....
Чет Юли 26, 2012 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Какъв неопрен?
Нямаме никакво намерение да газим в реката-има си пътеки.
Пет Юли 27, 2012 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
Благодаря за снимките! Изплакнах окото.
Това е култово... Градините на Дявола! Very Happy

Радвам се ,че и мои снимки могат да ви зарадват.Аз не малко плакнах очи по снимките от твоите зимни похождения Respect .
Вто Юли 31, 2012 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Още малко снимки
https://picasaweb.google.com/117806924060137759635/hTKSkC?authuser=0&feat=directlink
Съб Авг 11, 2012 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
И това е добра серия Alcohol
Пон Авг 13, 2012 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
Извинявам се ,че се забавям с отговора,но сайта ме изхвърли и повече не можах да вляза до днес.
В Джендема ще влезем от към Калоферския манастир-до някъде ползвам новата екопътека,после отклонявам по бракониерската.


Здравей, заинтригува ме с тази пътеки.
Видях, че като се върви по екопътека Бяла река и като се стигне до беседката в горния край, до самата рекичка има табела, че е забранено да се ходи нагоре срещу течението. Там има ли пътека, която да води до Кьоравото мостче да речем /желязното мостче където се сливат Бяла река и Бъзовица/?
После от беседката екопътеката се изкачва нагоре до едни пейки и започва да се връща към изходния пункт. Там от пейките тръгва една пътечка навътре по склона и пак има знак, че преминаването е забрането. Тази пътека ли имаш впредвид, или някаква друга.
Докъде стигат тези пътеки, "нагазващи" в Джендема?
.
Питам защото и на мен ми се ходи там, но гледах снимките на Лъчо, където преминават с Павката през Дяволските теснини и срещу водопадите, но това е над моите възможности. Браво юнаци!
Един приятел скоро премина от Кьоравото мостче срещу течението на Бъзовица до дървеното мостче на Малка Бъзовица на пътеката за хижа Рай и казва, че не е сложно. Това предстои да се проходи.
Съб Авг 18, 2012 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Още на първия мост който прехвърля на източния бряг на Бяла река еко- и бракониерската пътеки се разделят,като последната продължава по склоновета на Равнец до желязното мостче.
От там по лявата река може да се походи нагоре до никъде половин един час.
За по нагоре трябват според мен въжета и железарии,но пък ако човек ги има по-добре да се спусне отгоре -надолу за да може да пуска рапели.
По дясната река наистина се стига без проблеми до моста под х.Рай,стига да не я изпуснеш,което не е трудно.
Първо се пресича реката по желязното мостче и се ходи известно време в по склона на Калоферския Купен,като по някое време се прехвърляше на др.бряг на реката.
По подробно не мога да обясня,но самия релеф диктува откъде да минеш.Като видиш,че по натам е невъзможно се връщаш и търсиш къде си пропуснал правилната пътека.
Всъщност пътека е силно казано,но има някакво далечно подобие.
Вто Авг 21, 2012 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Между другото ходенето в Джендема е забранено.
Последния път на излизане от него,рейнджъра ни предупреди ,че сл.път ще ни глоби по 500лв. на човек.
Освен това при инцидент въобще не виждам как може да бъде изнесен пострадал човек от там.
Хубаво е да си има и това предвид.
Вто Авг 21, 2012 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov