ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за пътеката х.Хайдушка песен- х.Ехо

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за пътеката х.Хайдушка песен- х.Ехо
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Въпрос за пътеката х.Хайдушка песен- х.Ехо Отговорете с цитат
Намислил съм за три дни в края на месеца да отида до х.Ехо и х.Козя стена и тъй като смятам да водя и дъщеря си с мен и ще бъда с колата се спрях на варианта:
Тръгване от с.Чифлика през х.Хайдушка песен до хижа Ехо за първата вечер.Втория ден до хижа Козя стена и на трети ден връщане в с.Чифлика.
Конкретния ми въпрос е за състоянието на пътеката от Хайдушка песен до Ехо.В други форуми чета че се губи на места маркировката.Имам намерение минавайки през Троян да си купя карта на Централен Балкан ама все пак информация от първа ръка няма да е излишна.Притеснявам се заради дъщеря ми да не се замотаме нещо и да и проваля първото излизане в планината.Доколкото успях да събера информация от Козя стена до Хайдушка песен е по добре маркирано.
Пон Авг 13, 2012 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
По-удачният вариант е да си оставиш колата в Рибарица. Виж тази тема Smile
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4289

За 2 дни можеш да направиш по-красивия маршрут Рибарица -х.Вежен -х.Ехо(спане) -Рибарица
Вто Авг 14, 2012 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Има маркировка и табели, просто се оглеждай по разклоните.
Пътеката излиза по средата на пътя между х. Ехо и х. Козя стена (на няма час от двете хижи). Ако детенцето може да се качи по целия път от Хайдушка песен до горе (2-4 часа), то във втория ден прехода Ехо-Козя стена е доста кратък (2-3 часа) и се повтаря половината му.

Приятна разходка.
Вто Авг 14, 2012 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите!
През Чифлика си мисля ,че ми е по-удобно,защото последния ден може да решим да се върнем през Беклемето,а и съм си "заплюл" тези две хижи.Тая надеждата ,че ще улучим хубаво време и при престоя на билото ще се отворят гледки ,които да запалят щерката за планинарство.Мислил съм за вариант да се кача първо на Козя стена и оттам да продължа на запад до х.Вежен и да слезнем в Рибарица ,но идея си нямам за транспорта от Рибарица през Шипково до Чифлика как ще стане.
Dobber ,детенцето е 17-годишна девойка Very Happy ,но както казах за пръв път ще излиза в планината и притесненията ми са свързани с нея.Днес си свалих и androzic на телефона,благодарение на член на форума се сдобих със снимка на няколко карти,предварителната подготовка по запознаване с маршрута върви с пълна сила.
Вто Авг 14, 2012 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Може да си оставите колата на Беклемето и от там да се разходите на запад към х.Козя стена - х.Ехо -вр.Юмрука.
Ако искате по-красиви гледки може да тръгнете на изток по черния път з.Орлово гнездо -х.Дерменка -х.Добрила-с лифта в Сопот или се върнете обратно към Беклемето. Няма начин да се объркате или загубите Smile
Успех и хубаво време Ви пожелавам!
Вто Авг 14, 2012 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Въпроса е ,че и за себе си търся нещо ново и от това, което съм слушал и чел се насочих към тези две хижи.
Проблебна ми се струва пътеката в гората след Хайдушка песен към
Ехо.С две думи решил съм това ще е маршрут
Отказах се от варианта колата на Беклемето,за да не вървим напред назад по един и същи маршрут,макар че и тук се получава за малко втория ден.
Вто Авг 14, 2012 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Въпроса е ,че и за себе си търся нещо ново и от това, което съм слушал и чел се насочих към тези две хижи.
Проблебна ми се струва пътеката в гората след Хайдушка песен към
Ехо.С две думи решил съм това ще е маршрут
Отказах се от варианта колата на Беклемето,за да не вървим напред назад по един и същи маршрут,макар че и тук се получава за малко втория ден.
Вто Авг 14, 2012 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Наистина най-проблемна е пътеката от Хайдушка песен към Ехо. Не съм ходил от две години, но спомените ми са, че не е точно магистрала. В случай, че си го пропуснал ти цитирам описание от колегата pelitko (маршрутът му е друг, но тук съвпада) "Пътеката за х. Васильов в началото е стръмна и трудно се следва. Явно не се ползва много от туристи и се е позатлачила. Скоро излязох при две малки вилички. Там има вода, а пътеката става черен път. Продължава се по пътя и се стига до две вече големи и нагласени вили. Пред тях имаше паркирани коли с германска регистрация. На сто метра след тях има маркировъчен кол. Това е тройния разклон - х. Ехо-наляво, с. Чифлик-надясно, х. Васильов - направо. Намира се на вододелното било между реките Драганов дол и Камачарска." Целият пътепис е тук http://pelitko.blog.bg/turizam/2012/02/10/s-hristo-danovo-h-kozia-stena-h-haidushka-pesen-h-vasiliov-1.898950
Предупреждавам, че пътеката на слизане от Козя стена към Хайдушка песен след заслончето е меко казано стръмна, но като цяло този маршрут, който сте го избрали не е толкова дълъг, минавал съм го целия от ранна сутрин до ранен след обяд. Както някой беше споменал вторият ден е много кратък, та едно качване заранта на Юмрука би ви дошло добре.
Успех!
Сря Авг 15, 2012 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Предупреждавам, че пътеката на слизане от Козя стена към Хайдушка песен след заслончето е меко казано стръмна


Би ли дал малко повече информация относно стръмното на пътеката.В блога на Pelitko видян една снимка от която придобивам някаква предства за пътеката.Това че е стръмна не ме притеснява ако разбираш под това,че рязко се губи височина и на места може и по задник да се слиза.Има ли опасни участъци със скални откоси и отвеси от които дъщеря ми да се уплаши.Предполагам,че предния ден като се качим до Кавладан и Юмрука ще посвикне със стръмното и на връщане от Козя стена към Чифлика няма да е проблем.Благодаря за отговора и пожеланието.
Сря Авг 15, 2012 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Не, нищо страшно няма, просто склонът е стръмен, но е в гората, няма скали и пропасти. Проблемът надолу е за тези дето ги болят колената, за 17годишни е ОК.
Сря Авг 15, 2012 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov