ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Септември
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Септември
Автор Съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Gundu мерси, много полезно ми беше инфото идеално се ориентирах по писанията ти... Само за кучетата на Кукувица да беше казал Smile големи каракачнаки ме погнаха.... и после собственика им като ги дръпна ми казва: Абе те са добри не скачат на хора Smile
Само че си прекъснах прехода понеже се разваля времето..... Sad
Планувам от 6.09 до 11.09 да направя преход от Смолянските езера до Триград... Ако някой иска да се присъедини е добре дошъл. Ще пусна тема в секцията "Срещи и уговорки"
Чет Авг 09, 2012 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се , че съм могъл поне малко да бъда полезен. А за каракачанките на Кукувица.... ми нали стана въпрос само за мечки и.... кучетата бяха пренебрегнати Very Happy . Ако трябва може да се опише и някое друго съмнително трасе. Лелееее.... как ми се хваща гората през септемврииии.... , но са съжаление възможноста ми е само за 6-9 ако са четири почивни дни Crying or Very sad Това като време стига за до никъде - нещо такова: 5.09 вечерта късно с кола на Пампорово; 6.09 Пампорово-Перелик; 7.09 Перелик-Ледницата; 08.09 Ледницата-Чаирите и на 09.09 лека сутрешна разходка (3-4ч) в околноста на Чаирите и подир обед Росен да осигури едно возене обратно до Пампорово(слизане до Триград е възможно, но от там пак трябва веднага транспорт до Пампорово и не си заслужава поне за мен). Такива са моите реални възможности погледнати от днешна дата, а мерацитееееее..... е те край нямат наистина Very Happy Very Happy Very Happy . Да дойде септемри па ще се види какво ще стане.
Малко нахалство ще си позволя - някое фотоотчетче Smile от разходката няма ли да видим тук Very Happy ?

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Чет Авг 09, 2012 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Ще сложа утре Smile
а идеята е горе долу следната: 06.09 - Смолянски езера, 07.09 - Перелик, 08.09 - Ледницата, 09.09 - Чаирски езера, 10.09 - Триград и на 11.09 отпътуване към Пампороово.... нещо такова ми се върти в главата.....
Чет Авг 09, 2012 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Идва време за планиране на новия маршрут Smile
Смятам от 6-ти до 11-ти септември да нарпавя преход от хижа Смолянски езера до Триград.
Как е маркировката добра ли е? Smile
Съвети на какво да обърна внимание по пътя... Smile
И също така спането по хижите ясно, но къде да спя в Триград Smile ако имате препоръки...
И там на място ще търся вече траспорт за към Девин.. респективно Смолян, понеже ще оставям там колата Smile
Чет Авг 23, 2012 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
В Триград нямаш грижи със спането. На площада стоят всички които дават стаи под наем. Щом се появиш ще те наобиколят. Към 6.00 часа май беше тръгва бусче за Девин, всеки ден.
Чет Авг 23, 2012 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката е в стил магистрала Very Happy . Само на поляните над Триград (местноста се казва Камарата) се огледай по-внимателно за няколкото кола в стил зимна маркировка и карай по огромните червени табели, синята маркировка ще те закара през конната база на Облака (с два хотела) към Водни пад-Кожари-Змеица-Доспат Smile .
По пътя обърни внимание на малините, къпините и боровинките Very Happy Very Happy Very Happy .
В Триград спането е проблем голям - има само 4-5 семейни хотела, няколко къщи за гости и неопределен брой квартири Very Happy Very Happy Very Happy . Само хижа Триградски скали не бих препоръчал, но и тя е там де. Транспортите не ги знам, винаги си отивам от там на кракомобил Very Happy .
Приятна разходка! Very Happy

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Чет Авг 23, 2012 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко инфо от днес. Пътеката през Камарата над Триград е утъпкана и видима, така че и там можете да не се оглеждате Very Happy Very Happy Very Happy
А обещаните картинки от предната разходка де са???? Smile Обещаното си го търсим като наследство!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Пет Авг 24, 2012 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Ето няколко снимки Smile Извинявам се за закъснението...
И една голяма уговорка за снимките.... Апарата не може да хване истината Smile на живо е съвсем различно Smile
https://picasaweb.google.com/104360357774659860699/RodopiAvgust2012?authuser=0&feat=directlink
Нед Авг 26, 2012 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
А как е маркировката от хижа Смолянски езера до хижа Перелик...?
Сря Авг 29, 2012 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат


Проблемът да се хване пътя за Широка лъка при Мечо гробе е за тези, които се движат по червената маркировка х. Изгрев-Студенец (Пампорово), т.е. за повечето хора. Проблемът идва оттам, че маркировката се движи малко под билото откъм север. Там е и заслонът показан на снимка на предишната страница. За да се хване пътя за Широка лъка, трябва да се отида на билото, което е една обширна поляна. Това е и Мечото гробе. Отивайки на билото (някакви си 100 м. от трасето на червената маркировка) и поглеждайки леко вляво (на юг) се вижда следното.


Не съм съвсем сигурен, но мисля, че това лято видях там и табела със зелена маркировка. Защо ли не я снимах отблизо?!



Поглед назад от началото на пътя за Широка лъка. Снимката е на vaskoo.



Ако се идва по „транзитната” червена маркировка (тази която не минава през х. Изгрев) пътят за Широка лъка се вижда много лесно, защото той се явява естествено продължение, на пътя по който се ходи до Мечо гробе.
Сря Авг 29, 2012 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Имате ли отзиви за Къща за гости "Зора" - с.Триград, не съм решил къде да спим в Триград Smile
Сря Авг 29, 2012 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
А този прекия път ми го казаха и така не го окрих... ако беше писал месец по-рано, щеше да ми спетиш доста ходене Smile Ни все пак да има за другите Wink
Сря Авг 29, 2012 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бих препоръчал къща "Панорама". Оранжева е и се намира в подножието на Дурдаш (Камъка) на последния ред къщи вдясно като се влиза в селото. Наистина има панорама, готвят добре (Цветан и Милена) и цените са нормални (15 лв. на легло).
Сря Авг 29, 2012 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Други къщи.... От къща Зора ми казаха че осигуряват траспорт до Девин.... което ми е критично понеже колата ще е оставена в Пампорово....
Сря Авг 29, 2012 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Къщи в Триград има бол... На тази къща "Панорама" това й е големият плюс - панорамата. Не си забит долу в селото.
Аз давам за пример тази къща , защото съм отсядал там неведнъж. Собственикът има цял бус и УАЗ-ка. Има телефони в Нета, звъниш, питаш за транспорт и т.н.
Аз и мои приятели също оставяме колата някъде, но гледаме да направим кръгов маршрут без повторение на участъци, ако е възможно.
Сря Авг 29, 2012 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov