ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша от страната

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша от страната
Автор Съобщение
leningrad



Регистриран на: 27 Юли 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

Мнение Витоша от страната Отговорете с цитат
Здравейте!
Нова съм в форума.Търсих доста,но трудно се ориентирам в София.Въпроса ми е следния:
Идваме за един ден(неделя) от Пловдив да качим Черни връх,повече като разходка не нещо екстремно.С влак ще пътуваме.Можете ли да ми кажете как най-бързо да се придвижим до лифта в Драгалевци???На коя гара да слезем,кой автобус да хванем и докъде,че аз изобщо не мога да се оправя с това разписание и имената на улиците и кварталите.Няма да сме натоварени,може да отидем пеша до някъде,например НДК,за да хванем някой автобус,но просто ми трябват прости указания,че в София ми е много трудно винагиSmile
Благодаря ви предварително!
Съб Авг 18, 2012 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Гарата - Драгалевски лифт Отговорете с цитат
Мисля, че най-бързо и най-лесно за ориентиране е от Централна гара да се качите на трамвай 1 в посока НДК (къде точно на площада е спирката, ще видите на място). Като слезете на НДК, пресичате градинката и взимате автобус 9Т в посока Витоша. Той ще ви откара на последната спирка, Хладилника, откъдето тръгва автобус 93 за Драгалевския лифт. Имайте пред вид, че този автобус е твърде нарядко - на един час, като тръгва в 8:30, 9:30 и т. н. Има варианти и с други трамваи от гарата, но този маршрут следва приблизително диаметъра на София и е най-кратък. Съобщиха, че лифтът работи от 1 август. Качвате се до горната станция и нататък е ясно. Ако имате време, можете да се върнете надолу пеша - пътеката е много приятна и слизането не е кой знае колко по-бавно от лифта. Успех и приятно ходене! Very Happy
Съб Авг 18, 2012 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
leningrad



Регистриран на: 27 Юли 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много ви благодаря за бързия отговор!А знаете ли нещо за директен автобус 77 от гара Искър до Хладилника???Казаха ми,че и това е опция,но не го намирам никъде на картите този автобус.
Съб Авг 18, 2012 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 11
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Слизате на гара Подуене и вървите пеш 300м. до ъгъла на бул.Мадрид и ул.Черковна . От там се качвате на автобус 120 посока спирка кв.Хладилника където и слизате. До тук ще ви отнеме на 15м интервал са автобусите и за 20 м стига до тук,долу горе 30 мин. От сп кв.Хладилника вземате автобус 93 който отива до лифта на Драгалевци , до там стига за 20 мин. , а тръгват на 1 час интервал - 08.30,09.30 и т.н-
надявам се да съм бил полезен или ако някой знае по добър вариант да го напише. Приятна разходка
Съб Авг 18, 2012 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Разписания и маршрути Отговорете с цитат
Всички линии със спирки и часове могат да се видят тук:
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules
Автобус 77 сигурно е не е, който Ви интересува - дават го от Централна гара към Западен парк.

Сега видях на картата - вероятно е автобус 88. Той стига до Хладилника от квартал "Гара Искър", но какво е връзката точно с гарата в тоя квартал не знам.
Съб Авг 18, 2012 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
leningrad



Регистриран на: 27 Юли 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите!Варианта с Подуене ми се вижда по-бърз,но ще го обсъдим и с групата.Поне имаме два точни вариантаSmileЗа което благодаря многоSmile))
Поздрави и благодарности!
Съб Авг 18, 2012 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
88 има спирка точно пред гара Искър, но от Подуене със 120 е най-бързият вариант.
Съб Авг 18, 2012 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Не забравяйте; От 31 Август от централна гара до кв Лозенец ще има и метро, и автобус 9т ще преустанови дейност за сметка на трамваите,които вече ще въртят на Хладилника а от там има автобус номер 66 до хотел Морени,но върви само празнични дни...УСПЕХ.
Съб Авг 18, 2012 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
leningrad



Регистриран на: 27 Юли 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички са съветите и предложенията!
Направихме качването тази неделя.Подуене-120-93 е наистина много доброSmile))Пристигнахме в 8,30 на Подуене,после 120 и 9,30 хванахме спокойно 93,при почакахме малко така че,наистина това е най-бързия вариантSmile))
Пон Авг 27, 2012 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov