ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Gamina, извинявай, но имам предвид посудата в тези, наречени от мен, "високопланински кръчми". Там се наема специален персонал - "помощници" за активния сезон.... Тогава цената на супата какво включва? Миенето на посудата според мен задължително.
Когато си в нормална хижа е ясно, че си просто длъжен да почистваш след себе си, особено в туристическата столова /ако има такава/. Къде ще си измиеш посудата в Добрила например? В умивалнята или в банята?


Нали казахте, че жената е била сама? Или аз нещо не съм доразбрала, а на Ехо си има мивка в столовата Rolling Eyes
а това Добрила изобщо не е хижа, ще ме прощавате, ами най-високо разположеният хотел-ресторант в Балкана...
Сря Авг 22, 2012 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Здравей mislеsht ,не мислех да отговарям на никого за да се запази добрия тон.Заради Gamina обаче която хвърля камъни в моята градинка(а аз така не обичам) ще допълня ситуацията за по голяма яснота.Жената не беше сама а с мъжа си,освен това хижата не беше натоварена (имаше не повече от 12-15 човека).Всеки който ме познава знае колко точен,коректен и отговорен човек съм,но ми писна от това типично българско овчедушие да ни тъпчат,унижават а ние всеки път да навеждаме глава.Затова трябва да надигаме глас срещу такива хора както в планината така и в градовете за да може един ден нещата да се променят.Относно хижите ще кажа,да трябва всеки да почиства след себеси,винаги съм проявявал разбиране към труда на хората в тези трудно достъпни места,но да миеш съдове в които ще се хранят други хора е не само неправилно,нередно но и незаконно.Не може и не трябва да се примиряваме с това безобразие.Съгласен съм, че хижарите не са слуги но все пак са в обслужващата сфера (аз също работя в нея и не мисля,че в това има нещо срамно),разбира се по лесно е да пиеш като смок цяла вечер отдаен на сладък мохабет с някоя групичка туристи а другите кучета ги яли.Мисля че тази картинка е позната до болка на много от вас.Затова не трябва да се търпят такива хижари и хората които толерират този начин на работа.Знам че ще има много съгласни и не съгласни с мен,на всички желая много здраве и да са ви леки раниците.
Съб Авг 25, 2012 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т., точно така. На същото мнение съм.
Съб Авг 25, 2012 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
НИКОЛАЙ Т., точно така. На същото мнение съм.


+1

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 27, 2012 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Така с допълненията нещата вече изглеждат по-различни. По подразбиране си представих фрашканата хижа и баба-терминатор, която не смогва Smile

п.с. Не исках да звучи като "хвърляне на камъни", но и не обичам общото лаене по хижи и хижари, което обикновено следва след подобни постове. Винаги има втора страна на монетата и затова е хубаво да се представят нещата достатъчно детайлно и обективно, че да няма недорзаумения. Както аз бях останала с впечатление, че жената е била сама.
Пон Авг 27, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. това за хижа Левски ли се отнася.Защото ако се отнася за Боти Вьлко той вобще не пие.Имал сьм честа да стоя на една маса с тях много кратно .Тово е обечайно всеки пьт да отсядаме в малката столова хора от Карлово за да не пречим на др.туристи .Там се намира стаята на домакина нали разбираш че няма да му надуваме главата с приказки цяла нощ.В крайна сметка в сьбота му зададах лично горе вьпрос за вас доколкото разбрах е станало недоразумение както писах по горе закасняла информация от Карлово.Лично с кума в сьбота носихме хабер за група от 6 човека получена по станцията от х.Хубавец.Скоро ще посна и скайпа на хижата защото се намериха добри хора да дадат пари за интернет антена.Но сега няма вода в дерето което задвижва ВЕЦА и е пренуден вечер от 21чдо23 да пуска агригата.Та ще може дирекно да поставяте вьпроси и да получавате отговори.С това ще приключа
ПС Нали разбирате че няма да е постояно на линия.
Пон Авг 27, 2012 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Gamina, ако ти изглеждаме само "лаещи" жалко за нас. Sad
Мислех, че поне ще ни вземат за можещи да хапят. Very Happy Very Happy
Пон Авг 27, 2012 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
е не толкова буквално де Laughing
Пон Авг 27, 2012 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Затова не обичам да пиша , налага се да се дават много обяснения.
Gamina без лоши чувства нали?
Тихомир Томанов първо ти благодаря за иформацията която ми даде за х.Левски,тя внесе допълнителна яснота за мен относно провалената резервация.
Умишлано не се изказах по темата с резервацията защото не съм напълно съгласен с колегата.Беше афектиран и малко е пресилил нещата.За да съм коректен ще внеса яснота и по този въпрос.Преди да започна по него да отговоря първо на Тишо.Това с акохола съм го виждал на много хижи но не и на х.Левски.Не знам бати Вълко дали пие изобщо, но пиян никога не съм го виждал.Просто персонала на тази хижа има малък проблем с общуването,но затова трудно може да ги вини човек,просто хора всякакви,характери разни.Хижаря макар да трябва да е многофункционален не е длъжен да е компаньон(макар че хора като Валката и Ицо на заслон Ботев , Румен на Тъжа, Наско на Орлово гнездо както и други с това си поведение те карат да се връщаш отново и отново при тях).Да се върнем на темата с резервацията защото май се поотклоних.На първо място за това недоразумение вина имам аз.Това е така защото се обадих в последния момент(а това е така защото до последния момент ходенето беше под въпрос)а и незнаех че сеанса с хижата е веднъж дневно .На второ място е виновен човека от дружество Карлово които вдигна телефона и ме убеждаваше,че когато и да отида ще има две места,дори едвам го накарах да ми запише имената за по-сигурно.На трето място място е виновна домакинката която по типично български обичай първо каза "НЕ"и чак след това започна да търси вариянт.Вариянти разбирасе имаше тъй като ни намериха места както на нас така и на един човек дошъл по-късно.Отново в името на коректноста ще кажа,че караница или повишен тон не е имоло нито от наша нито от страна на хижарите.Просто бях по-твърд в искането си да намерим места.Така че без лоши чувства към никого(с изключение лелята на Ехо).Живи и издрави на всички и дано съм изяснил неяснотите.
Пон Авг 27, 2012 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Така с допълненията нещата вече изглеждат по-различни. По подразбиране си представих фрашканата хижа и баба-терминатор, която не смогва Smile

п.с. Не исках да звучи като "хвърляне на камъни", но и не обичам общото лаене по хижи и хижари, което обикновено следва след подобни постове. Винаги има втора страна на монетата и затова е хубаво да се представят нещата достатъчно детайлно и обективно, че да няма недорзаумения. Както аз бях останала с впечатление, че жената е била сама.


Ами ти го каза в първият си пост "палатката на гръб и това е" /по памет/- изборът на моето семейство е такъв Smile
Истината е, че абсолютното болшинство посещаващи и стопанисващи хижите въобще няма да прочетат нашите писания. На голяма част от тези, които ще ги прочетат, въобще не им пука. След като цивилизационния избор на нацията е такъв - така ще бъде. Това е лошото на демокрацията - управлява болшинството.
Всъщност, когато няма пряко насилие, изразяващо се в цигарен дим, пиянски вопли, силна музика и т.н., 1 нощ всякак може да се издържи.
Вто Авг 28, 2012 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Това е лошото на демокрацията - управлява болшинството.




_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Авг 28, 2012 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:

Всъщност, когато няма пряко насилие, изразяващо се в цигарен дим, пиянски вопли, силна музика и т.н., 1 нощ всякак може да се издържи.

Много точно казано. То и за това продължавам да спя в хижи, а не на палатка. Но е факт, че нещата не се развиват в добра посока.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Авг 28, 2012 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Ники това вече е друго.Да ти открия и още нещо Бай Вьлчан сьщо е страхотех с китарата но от няколко годи по някакви пичини не известни за мен не я хваща.Това го прави кума и аз затово сьм там.Сьтрин като стана от сьн и излезя от бунгалото и погледна Сьрь Тумбака озарен от утрото ми става леко и спокоино.Нали за това .Ходете и се веселете нали затова сме там да избягаме от ежедневието.Нали знаете какво пише на трьбата за веца от северната страна като минете под нея Idea .
Вто Авг 28, 2012 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Николай, разбира се че без лоши чувства. Пак казвам, моята реакция беше предизвикана от това което обикновено последва подобни постове. Без достатъчно информация кой крив и кой прав, всеки следващ пост прелива от жлъч и намеци за публичен линч.

Палатката - да, но понякога се налага да се остане и в хижа Wink
Вто Авг 28, 2012 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Todor написа:
Това е лошото на демокрацията - управлява болшинството.







Вто Авг 28, 2012 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov