ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Автор Съобщение
xxxxx13



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 9
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
оффф хижа Ехо и хижарката Smile и аз попаднах на таа лелка, може би навлиза в менопауза и за това е такъв изрод Smile простено и е .Но пък гледките от там компенсират вродената злоба Smile Незнам до кога ще стои там тази лелка но съветвам да преминавате само през тази хижа без да спите ако искате да запазите доброто си настроение в планината Smile този уикенд съм на хижа Амбарица и връх Купен ако има някой съвет нещо да сподели,че за пръв път преминавам там .
Вто Сеп 25, 2012 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IvayloG



Регистриран на: 04 Юни 2011
Мнения: 59
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо ще се запознаеш с бай Дончо да го видиш къв е пич Very Happy , а Купена винаги си заслужава да се качи.
Вто Сеп 25, 2012 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Trand



Регистриран на: 14 Юли 2010
Мнения: 69
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
xxxxx13 написа:
оффф хижа Ехо и хижарката Smile и аз попаднах на таа лелка, може би навлиза в менопауза и за това е такъв изрод Smile простено и е .Но пък гледките от там компенсират вродената злоба Smile Незнам до кога ще стои там тази лелка но съветвам да преминавате само през тази хижа без да спите ако искате да запазите доброто си настроение в планината Smile този уикенд съм на хижа Амбарица и връх Купен ако има някой съвет нещо да сподели,че за пръв път преминавам там .


И аз се сблъсках с въпросната лелка - съпругата на хижара. Когато бях и аз беше и дъщеря им, същата работа като майка си! А дъщерята младо момиче още доста далеч от разните ти там Паузи Very Happy! Никой от нас не иска нищо повече от легло и нормално отношение! Хижа добре, но все пак си плащаш, до известна степен си клиент! Просто на много от хората, които държат хижите в цяла Българя им липсват елементарните обноски!

По-суровия живот в планината не може да е извинение за никого! Ако просто на някой му е омръзнало - да спре да се занимава, защото 100% ще има такива, на които ще им се занимава, такива които ще оставят добри впечатления за хората в Планината! Exclamation


Последната промяна е направена от Trand на Вто Сеп 25, 2012 7:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 25, 2012 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ъъъ, как се казва хижарката... ? Rolling Eyes
Вто Сеп 25, 2012 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Аз на Ехо съм имал земане даване само с някаки пичове - хижари, които пред мене убеждаваха по тел. некви студенти, ако искат да ги приемат да обещаят да не се напиват и да не припадат на осми декември че им писнало да мъкнат към стаите им чорлави, и олигавени оповръщани тела.
Вто Сеп 25, 2012 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Не си спомням добре но май се казва Галя,аз преди месец нямах проблеми с нея когато бяхме там с дъщеря ми.Но общо взето това беше май най-странното посрещане от хижари в случая Козя стена и Ехо.
Вто Сеп 25, 2012 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
И аз като бях там с ZC.... нямахме проблеми-жената ни посрещна ,настани ни-прекарахме добре!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Вто Сеп 25, 2012 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
kenwood написа:
... Просто на много от хората, които държат хижите в цяла Българя им липсват елементарните обноски! ...


Вярно, има хижи където втори път не ти се влиза. Не зная, дали са били същите хижари миналата 2011 година на Ехо. На Ком Емине бях толкова изморен, че не ми се правеше и крачка повече. Поради лошото отношение на хижарите, тръгнах към х.Козя стена. Разлика колкото китайската стена. Мило посрещане, вечеря, закуска . Ами това се иска, нищо повече.
Но лошото е в това, че не само в хижите.
На магазина ме хокат-"иди търси другаде бе"! По телефона питам нещо, служителите на един оператор два пъти ми затварят телефона в лицето, и още, и още. Значи печели от другаде, не от клиенти или такъв ни е манталитета.
През далечната 1992г. бях в чужбина. Исках да купя един килим. Този "загубен" според нас търговец ми постла 9, казвам точната бройка, 9 килима на пода, за да си харесам един, и накрая ни почерпи четиримата с по един чай. На излизане моят син ми каза;
Този килим нямаше да го купя, но този човек заслужаваше да му платим два килима, а да вземем един.

Ако искаш да спечелиш от хижата, която стопанисваш, внимавай с обноските.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Сеп 25, 2012 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Понякога е много трудно да се работи с хора, особенно в БГ-то Smile . Ще споделя само един случай от х. Рай миналата година (гледам да избягвам тази хижа заради навалицата там, а не заради хижарите). Та въпросния ден имаше посещение на стандартната за това място огромна група туристи. Хората бяха изкарали тапицирани с някакъв текстил(и дунапрен Rolling Eyes ) столове отпред пред столовата, когато изведнъж заваля пороен дъжд. Никой не си направи труда да си прибере стола под навеса и всичките подгизнаха за минута време.Момчето, което се занимава с конете направо изпадна в умопомрачение Laughing - добре че се удържа и не влезна вътре, защото щеше да стане мазало.......Малко след това една от " лидерките " вдигна лют скандал "защо не са им осигурили поръчаната преди месец порция вегетарианска храна Shocked , и как е възможно в техните стаи да са настанени и други туристи, след като изрично са настояли да са само хора от групата" ?
Все пак това не ги оправдава винаги, разбира се. В крайна сметка всеки сам решава с какво да си вади хляба, а да работиш с хора си изисква
своето.....

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Сеп 25, 2012 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Е и ние направихме сефтето тая година да спим в хижа Smile
Бяхме на Мазалат - много съм доволен. Не е като на палатка разбира се... и все пак много приятно впечатление ми направиха хижарите. Помолихме ако има възможност да ни настанят в пристройката с наровете /горе се чуваше ВДГ - весела детска глъч Smile/ - никакъв проблем. Културно вежливо... по едно време идват - "извинявайте, че ще ви притесним, но идват още 10 човека, обадиха се от пункта че са тръгнали с колелета и ще ги настаним тук..." веднага запалиха печка, че станало студено.... момчетата пристигнаха и веднага буквално топло посрещане... Храна в хижата има, чистота и ред също. И всичко това въпреки проблемите с водата, която е силно намаляла, а преди това в най-голямата суша са качвали вода с джипа.... Явно си е до хората, които стопанисват хижата .... нима там няма претенциозни и нафукани, още повече, че е достъпно с джип през лятото? Да де ама не си го изкарват на нас Smile
Записвам я към хижите в които ще продължим да ходим!
Сря Сеп 26, 2012 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
ми има хижари и "хижари". има и туристи и "туристи". в интерес на истината сме срещали повече "туристи" отколкото "хижари". Very Happy
Сря Сеп 26, 2012 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
ми има хижари и "хижари". има и туристи и "туристи". в интерес на истината сме срещали повече "туристи" отколкото "хижари". Very Happy


Да, да - то ние не ходим по хижи основно не заради "хижарите", а заради "туристите". В интерес на истината аз лошо отношение от хижар никъде не съм имал, просто някой не успяват да се справят с реда и чистотата, за които първопричина все пак са си "туристите"
Сря Сеп 26, 2012 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тя същата лелка беше по 9-ти септември на Козя стена. Лош физиономист съм, но чак пък толкова май не...Пък и не всеки ден ти вземат 12 лева за нощувка в хижа. Дано не е призрак и да ходи навсякъде, че за 2 месеца на 2 хижи ми идва в повече.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 26, 2012 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
Не си спомням добре но май се казва Галя,аз преди месец нямах проблеми с нея когато бяхме там с дъщеря ми.Но общо взето това беше май най-странното посрещане от хижари в случая Козя стена и Ехо.


Точно това питам - дали е тя... стига бе, Галя беше страшен пич! Поне аз никога не съм имала проблеми с нея, даже напротив - помагала ни е винаги при нужда - и тя, и Иван.
Втрещихте ме, не мога да повярвам, че се е превърнала в някакво обществено зло..

А Козя стена се радвам, че са я взели Иван и Галя, по-добре от оня Валентин Йотовски, или там какъвто беше.... жалко само, че така се развиха нещата с Олга Confused
Сря Сеп 26, 2012 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Нямаше да го пиша, но като е станало дума...Нямаше вода на хижата тогава, защото нямало бензин за помпата. Кенефите бяха заключени, а имаше доста хора и то такива дошли от прохода със все снаряжение и кучета, деца и прочее. На мен не ми пука, аз имах 200 мл вода от подножието на Боба, купих и една бира(2,70лв) и щях да изкарам. Вечерта пуснаха помпата и народа си уми очите. Ето за това разчитам на това, което си нося в раницата.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 26, 2012 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov