ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни трисезонни обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни трисезонни обувки.
Автор Съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
http://www.amazon.co.uk/Merrell-Polar-Waterproof-Hiking-Boots/dp/B016I0JL4G/ref=pd_sim_sbs_309_1?ie=UTF8&dpID=41CCOIfjh%2BL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0WF4XTVQ7A6QE7NSR4AE

Подобни на тези видях как не ПРОПУСКАТ!Според мен това е спасението- долу до глезена да е гума!А иначе,тия Бестард и Бореал никога нямат номер за мен.. :
Сря Апр 06, 2016 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
http://www.amazon.co.uk/Merrell-Polar-Waterproof-Hiking-Boots/dp/B016I0JL4G/ref=pd_sim_sbs_309_1?ie=UTF8&dpID=41CCOIfjh%2BL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0WF4XTVQ7A6QE7NSR4AE

Подобни на тези видях как не ПРОПУСКАТ!Според мен това е спасението- долу до глезена да е гума!А иначе,тия Бестард и Бореал никога нямат номер за мен.. :


За тази марка Merrell преди време бях чел много лоши отзиви за някой от ниските им модели с Gore Tex ( не знам дали е било от партидата ),дано попаднеш на някой сполучлив модел.
Сря Апр 06, 2016 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:


Подобни на тези видях как не ПРОПУСКАТ!

Високият гумен борд е предпоставка за трудно съхнене отвътре на обувките, което пък е предпоставка за плесенясване на обувката отвътре + микотични заболявания на краката. Ако гумата беше решение, всички щяха да ходят с гумени ботуши+подплата, а не с кожени и да се чудят с какво да ги мажат. Имай го предвид.
Чет Апр 07, 2016 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Ми,мойта логика е такава-2-3 часа ходене в кишата,на моя приятел краката му останаха сухи,мойте се намокриха!Може би си прав,щото гумените са доста по- евтини от другите,но и тези с гортекс съхнат много бавно( от личен опит знам)!
Чет Апр 07, 2016 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
А Asolo толкова ли са зле?Щото гледам тези на добра цена...
https://sportenden.com/Asolo-Fugitive-Gore-Tex-Mens-Walking-Boots-118466
Пон Апр 11, 2016 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Тема с продължение... Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Здравейте, взех си едни Гармонт с гортекс,sticky rock май бяха!В неделя над хижа Мечит беше снежно,по обяд се размекна,А тъпите обувки ПРОПУСНАХА!Никога не съм вярвал в тоя гортекс!Верно,моделът май го водят летен,ама...!Дайте съвет за обувки,които не ПРОПУСКАТ!Според мен,всички,които отстрани са от плат или набук ще ПРОПУСКАТ,не знам...

stefan_iliev38 на 02.02.2016 г. написа:
...

...
Купих си този модел обувки още миналата година, но едва преди 10 дни го изпробвах с котки, така че сега идва ред да напиша впечатленията си от него.

Първо - предимствата:
...
Второ - недостатъците:

ДИШАЕМОСТТА! Не знам дали в мене е проблемът (например краката ми тази зима да са започнали да се потят по-обилно), но с тези обувки чорапите ми се навлажняват повече от нормалното. Причината може да е в по-малката пропускливост отвътре-навън на мембраната, която не е Горе-текс, а е мембрана Драй едж. Друга причина може да е изолацията, която държи прекалено топло вътре в обувката - когато съм ги носил в по-топло време (температури около и над нулата), краката ми са се навлажнявали буквално в първия един час, още преди да съм стигнал до снега и до сериозното катерене по високото.
Трябва да отбележа, че дори и с влажни чорапи (в някои случаи направо мокри на места), обувките продължават да са ми удобни и не усещам краката си некомфортно. Може би това се дължи в по-голяма степен на туристическите чорапи (Mund), но и самите обувки са меки, плътно прилепващи и удобни (както каза Vladofff - като маратонки).
Засега най-голяма влага съм забелязал около пръстите - под защитния гумен борд (вероятно бордът действа като допълнителна преграда за дишаемостта) - и под петите.
...

Накратко - моите обувки MILLET Trident Winter се оказаха дефектни. Написаното по-горе - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=106698#106698 - за дишаемостта, изпотяването и чорапите - да не се счита за надеждна информация. След четвъртото ходене вече ми беше напълно ясно, че обувките пропускат. Взех кофа с вода, сложих тежест вътре в обувката, потопих я в кофата и само след половин час обувката се напълни отвътре с вода. Следователно - дефект някакъв.

Самата мембрана няма как да пропусне, ако не е протрита. Така че Gore-Tex или Dry Edge - няма значение, мембраните не пропускат вода. Може би ако не е добре зашита, или пък самата мембрана е с производствен дефект - тогава и обувката пропуска още в началото.

Алтернатива на мембраната няма. Ако обувката се направи да не пропуска напълно вода, няма и да диша, следователно краката пак ще бъдат мокри от изпотяването. Аз мисля, че дишаемостта е по-важна, защото много по-голяма част от преходите ми са в хубаво време, а съвсем малка част - в дъждовно. През зимата обаче нещата са по-сложни.
bebo79 написа:
...
Ами това Crispi DAKOTA GTX дали си струва

http://alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-dakota-gtx

От магазина приеха веднага да сменят дефектните ми обувки MILLET Trident Winter. Проблемът бе, че се беше свършил номер 47 1/3, а номер 46 2/3 ми беше малък. Не се очакваше скоро да докарват стока от MILLET, така че ми предложиха или да си избера други обувки, или да изчакам, или да ми върнат парите. Избрах да изчакам и ето че преди 2 дни дойде време за избор на летни обувки.

Отново на практика нямах почти никакъв избор - само 3 модела (в 2 от известните магазини) имаха 47 номер:
Crispi FALKON EVO GTX - около 800 грама за 1 обувка 47 номер, около 200 лв.
Crispi DAKOTA GTX...... - около 910 грама за 1 обувка 47 номер,.......... 290 лв.
Bestard Breithorn Pro... - около 770 грама за 1 обувка 42 номер, около 402 лв.

Накратко - взех си именно Crispi DAKOTA. На пръв поглед - стабилна обувка, средно тежка, висока, удобна, лепне по крака ми. Като ги понося малко и ще пиша в съответната тема как се представят. Но това е трисезонна лятна обувка, така че ако "имам щастието" да я тествам в мокър кишав сняг до края на пролетта - ще пиша и в тази тема, или ще дам препратка.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Апр 22, 2016 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А така се бях наточил края на годината на този MILLET Trident Winter ама май..............
Пет Апр 22, 2016 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
А така се бях наточил края на годината на този MILLET Trident Winter ама май..............

Ами аз още не съм се отказал от този модел и почти сигурно есента бих си го купил отново, пък дано няма дефект този път.
Просто предимствата на тези обувки са много повече от недостатъците (ако отпадне основният недостатък - пропускането на вода).

Продавачът не ми каза да е имало други оплаквания от същия модел. Не съм чел и в интернет сайтовете, като търсех информация.

Проблемът при мен беше, че и летни трисезонни обувки нямах и се наложи да си купя такива. А зимата си изкарах със старите зимни обувки (вярно, бяха ми мокри краката, но никога не са ми мръзнали, а чорапите Мund си вършат работата).

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Апр 22, 2016 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
bebo79 написа:
А така се бях наточил края на годината на този MILLET Trident Winter ама май..............

Ами аз още не съм се отказал от този модел и почти сигурно есента бих си го купил отново, пък дано няма дефект този път.
Просто предимствата на тези обувки са много повече от недостатъците (ако отпадне основният недостатък - пропускането на вода).

Продавачът не ми каза да е имало други оплаквания от същия модел. Не съм чел и в интернет сайтовете, като търсех информация.

Проблемът при мен беше, че и летни трисезонни обувки нямах и се наложи да си купя такива. А зимата си изкарах със старите зимни обувки (вярно, бяха ми мокри краката, но никога не са ми мръзнали, а чорапите Мund си вършат работата).


Ниско летно мога да каже много добри отзиви за Garmont Eclipse XCR - носене повече от 5г но миналата година на еди поход до Тевно езеро го скъсах на един камък.
Сега си купих от БГ магазин пак на същата марка Dragontail MNT GTX и е носен точно 4 пъти: за много дълги преходи според мен бих предпочел предния ми модел,това е лично мое мнение обаче...
Трисезонки купих пак от вън Salomon QUEST 4D gtx носих ги два пъти няма проблем за момента,удобни са ми.
За зимни условия мислех да си взема този MILLET Trident Winter пак от вън обаче но след това което написа не бих рискувал поне за сега.
Пет Апр 22, 2016 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Някой има ли впечатления от тези обувки - http://action-section.com/obuvki/planinski-obuvki/kayland-titan-ferrata-gtx ?
Изглеждат добре, но не знам колко им е твърда подметката и дали ще стават за късна есен и ранна пролет, когато няма сняг.
Пон Окт 31, 2016 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
shoker написа:
Здравейте,
Някой има ли впечатления от тези обувки - http://action-section.com/obuvki/planinski-obuvki/kayland-titan-ferrata-gtx ?
Изглеждат добре, но не знам колко им е твърда подметката и дали ще стават за късна есен и ранна пролет, когато няма сняг.


А някой поне от марката да има впечатления, ако не от конкретния модел?
Вто Ное 01, 2016 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Без да влизам в полемика. Вземи предвид, че в името има ферата и вероятно са тесни. За това има писано из форума.
Ако с това си о.к. вземай ги.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Ное 01, 2016 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, имате ли мнение, наблюдения, похвали и критики за тези обувки: Scarpa Nangpa-La GTX?

Цък

Благодаря предварително! Laughing
Пет Ное 18, 2016 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам такива. Направих няколко летни прехода с тях и поне на мен ми бяха удобни още от първия ден. На дъжд не случих, та не мога да коментирам колко са устойчиви на вода. Пробвах ги 20 минути на терасата при един порой и не пуснаха, но не е същото. Иначе са си летни обувки, които спарват умерено, тъй като все пак имат мембрана. По скалите не съм забелязал драматично хлъзгане, но вероятно има модели с по-добро сцепление. Добре хващат глезена, което беше причината да ги купя - след доста контузии единия ми крак е доста хлабав в глезена. Лично аз ги харесвам и ще ги ползвам активно. Smile
Пет Ное 18, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nameless_one_



Регистриран на: 01 Фев 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, аз имам по-статия вариант на Nangpa-La и ги нося вече повече от три години, досега само пролет до есен. Имат по-твърда подметка, но като им свикнах са ми много удобни и стабилни. В началото подметката ми се струваше, че като че приплъзва на камък и трева, но като се поотъркаха малко станаха много стабилни особенно на камък. Интересно е усещането при продължително ходене спрямо предишните ми обувки Netwalk (напр. Х.Заврачица - х.Рибни езера), при старите умората нарастваше прогресивно спрямо времето и разстоянието, а при Скарпата общо взето каквато е умората при първите два-три часа ходене, остава същата и след осем часа ходене. От към водоустойчивост- като бяха нови газихме из вода до Х.Заврачица и не мръднаха, после ме е валяло няколко пъти, но водата влизаше отгоре, онзи ден из снега краката ми бяха леко влажни, но не съм сигурен заради пропускане или влага от запарване. А, и до сега не съм полагал никакви специални грижи за тях, освен почистване ако са кални и пране на ръка с помалко сапун.
Въпреки всичко следващите ми обувки също мисля да са Скарпа. Което ме навежда на въпроса - Някой може ли да даде мнение по въпроса - Scarpa Triolet, Scarpa Rebel или La Sportiva Trango Guide или нещо друго за зимна планина по класически пътеки и предимно добро време?
Сря Фев 01, 2017 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Следваща
Страница 29 от 32

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov