ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни трисезонни обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни трисезонни обувки.
Автор Съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Туй чудо http://www.rvops.co.uk/lowa-mountain-gtx-black-rrp-697.html става ли за зимна обувка по нашите планини за ходене де не за катерене?
Ясно е че не е зимна обувка даже мисля се води военна според Lowa ама все пак де.
Чет Яну 24, 2013 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilko iliev



Регистриран на: 10 Юни 2012
Мнения: 12
Местожителство: Varna

Мнение Отговорете с цитат
Майко мила! Very Happy Тия бестард непал са 41 номер 2,100кг .... и като сложиш и котки си 3 кила отгоре! Ужас...
Чет Май 30, 2013 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
E.. толкова... т'ва да не ти е маратонка.
Мойто зимно Асоло е толкова 40ти номер - дали не ми се откачаха краката в началото, ма свикваш Laughing

Хвърлила съм и аз очо на бестард де, изкарах и тая зима с кютюците, мисля догодина да мина на нещо по-леко наистина.
Разликата не е голяма в теглото, но 200-300 грама за зимна обувка, кой ти ги дава:
http://www.bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=580

_________________
www.summitsweb.com
Чет Май 30, 2013 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не е точно темата за подобна дискусия, но да ти кажа, Иво, тея " супер дупер хипер модерни от незнам какви си кевлари правени" на живо са леле-мале... с нищо не отстъпват на кожата.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Май 30, 2013 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Мисля, че в момента макс е 45 1/2
Ако те интересува някой конкретен модел кажи, може да се включи в следващата поръчка.

Ще намина да поразгледам в скоро време.
Чет Май 30, 2013 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
По повод теглото - и преди съм писал - да правиш стъпки с леки обувки е все едно да цепиш дърва с лека брадва. А иначе просто вдигаш крака и отпускаш - няма нужда да риташ Smile Ама то сега нищо не е ... ако знаете едно време какви тежки обувки имаше Smile Виждал съм едни такива за украса в х.Триглав, когато беше жив бай Кольо. Нещо такова - подметката многослойна с метал и гьон, а най-отгоре вибрама е завит с видички за останалите слоеве. Ето това беше тежко и даже не е зимно Smile
Чет Май 30, 2013 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За пластмаса не съм говорила.

Пример:
http://www.gooutdoor-bg.com/product/alpine-lite-k-lady-boot
тази е дамски модел, онзи дето съм го пуснала по-горе ще го има скоро.
И един от другаде:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=678

Предлагам модератора да премести последните в мнения в някоя тема за зимни обувки Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Май 31, 2013 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Леле, хора, какви са тези чепици от по 500+ лева!? Дето има една дума - к'ви обувки, к'ви 500 лева?
За тези пари те ще трябва сами да ме влачат нанякъде - досущ като Лада Нива за същите пари. Very Happy
Аз на трисезонките на Bestard-а се кумя, щото са по 300 и реално са ми безбожно скъпи, пък това Shocked
То наистина всеки си знае джоба и нуждите, ама все пак живеем в България.
Прочее, отказът от родно производство и в това отношение ни разказа играта ... Но млъкни, сърце!
Пет Май 31, 2013 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ем, ако ходиш сериозно и ти е мания ще събираш, ако ще и половин година за Бестрад-ки примерно. Което си заслужава, парите се изплащат, а комфорта и сухите крака не се заменят с нищо Wink
Пет Май 31, 2013 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
То хубаво, ама с Bestard-ките се започва. След това - хайде чорапки (три-четири чифта за стотина лева), два-три чифта "термобельо" (лятно и зимно) - още неколкостотин лева, гащурки дълги за 500+ лева, отделно гащурки къси, марково поларче за 150-200 лева, марково якенце за 200-250 лева, отделно уиндстоперче за към 150 лева, раничка за 200-250 лева ... Аксесоарчета не смятам, палатки и чували - хептен.
Приемаме, че жената не ме пребива, а казва - дорогой, искам и аз като тебе - следва удвояване на цената.
Ами лапетата, те не са ли хора - хайде и на тях туй-онуй, при това детските неща се израстват бързо и се сменят по-често.
И влизаме в едни филни, дето не е за разправяне. Да си екипираш днес семейството "стейт ъф арт" изисква инвестиция от няколко хиляди лева.

Не ме разбирайте погрешно, не искам да съдя никого за избора му и за начина, по който си харчи парите, просто смятам, че това са необосновано скъпи цени за България. Или поне за хората, които имат (основно) други разходи. Пак казвам - отказът от родно производство - не само на готови продукти (щото тук таме се шие "на ишлеме" в татковината и част от нещата остават и за родния пазар), но и на материи за тях е пагубно в много отношения.
Пет Май 31, 2013 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Цените на високия клас обувки са такива и в България, и в Румъния, и в Испания, и в Англия, и във Франция - това е положението, на пазара има и по-евтини обувки, така че за всеки джоб има вариант.

Човек трябва да прецени за какво ще ги ползва и има ли наистина нужда от такава обувка. Ако смятам да ида веднъж в живота на някой връх в Алпите - ми няма да си купя височинни обувки за 500+, ще си взема някой компромисен вариант, който след това да нося и в нашата планина зимата.
Първите обувки, с които ходех зимата бяха всичко друго, но не и за тая цел. После изкарах две зими с Netwalk - български, водеха се зимни все пак. Бяха евтини и пропорционално негодни за целта, но на някой, който прави по-кратки преходи, не ползва котки и т.н. ще му вършат работа. Та - обувките, според мераците, това е. Ако се пънеш за по-високо и по-технично, ще даваш повече пари.

На пазара има и шити в България двойни обувки:
http://redrockbg.com/product.php?id=1157
Въздържам се от мнение за тях, не съм ги виждала на живо.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Май 31, 2013 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Та - обувките, според мераците, това е

С две ръце за! И, както се казва, няма високи цени, има ниски доходи и най-вече "странични" разходи.
Мен за друго ме е яд, макар то да заслужава отделна тема - горчивият ми опит показва, че в България решението да се дадат за нещо повече пари с надеждата да се получи действително качество не винаги се оправдава. Като се започне от храната, та до туристическата екипировка. Купувал съм такива боклуци за луди пари, че ме е страх вече от подобни стъпки.
Пет Май 31, 2013 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не слагай всичко под общ знаменател Wink

_________________
www.summitsweb.com
Пет Май 31, 2013 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Не слагай всичко под общ знаменател Wink

О, далеч съм от тази мисъл, но гледам да се информирам максимално добре преди да похарча луди пари за каквото и да било.
Прочее, форумът е безценен в това отношение. Respect
Пет Май 31, 2013 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
По повод теглото - и преди съм писал - да правиш стъпки с леки обувки е все едно да цепиш дърва с лека брадва. А иначе просто вдигаш крака и отпускаш - няма нужда да риташ Smile Ама то сега нищо не е ... ако знаете едно време какви тежки обувки имаше Smile Виждал съм едни такива за украса в х.Триглав, когато беше жив бай Кольо. Нещо такова - подметката многослойна с метал и гьон, а най-отгоре вибрама е завит с видички за останалите слоеве. Ето това беше тежко и даже не е зимно Smile


Тодоре, някъде хората все още залагат на "старата школа" при обувките и сигурно има защо.
https://www.globetrotter.de/shop/meindl-perfekt-106916/
Пет Май 31, 2013 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Следваща
Страница 4 от 32

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov