ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни трисезонни обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни трисезонни обувки.
Автор Съобщение
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сподели впечатления след като ги получиш.
Съб Фев 06, 2016 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
Сподели впечатления след като ги получиш.


Разбира се Wink
Съб Фев 06, 2016 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като темата ми беше доста полезна при избора, бих искал и аз да дам своя отзив. Взех Scarpa Mont Blanc GTX и след няколко кратки носения по около 4-5 часа из нашите планини, я усещам като много топла и удобна. Нося я с вълнен чорап "от баба". Няма конденз, неприятни миризми или дори намек за студ (дори покрай Нова Година, когато беше -15). Естествено, по-тежка е от другите модели от плат, това сякаш и е единствения недостатък, който ми беше известен още при покупката. Просто след изчитане на всички мнения, реших да взема от цяло парче кожа и засега съм доволен. Благодаря на всички за съветите!
Вто Фев 23, 2016 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
Сподели впечатления след като ги получиш.


Вчера дойдоха и днес ходих да го взема Соломона.
Не знам при теб обаче при мен обувките пристигнаха без кутия и гаранция,надявам се само да няма никакви проблеми.
Стелката е малко над 30см ,да бъдем точно 30,3 от пред обувката както каза е широка и ми става,много се радвам че няма да се налага да я препродавам..

Тук на бързо щракнах и една снимка


По натам ще споделя и впечатления за тях.
Чет Фев 25, 2016 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
snm написа:
Сподели впечатления след като ги получиш.


Вчера дойдоха и днес ходих да го взема Соломона.
Не знам при теб обаче при мен обувките пристигнаха без кутия и гаранция,надявам се само да няма никакви проблеми.
Стелката е малко над 30см ,да бъдем точно 30,3 от пред обувката както каза е широка и ми става,много се радвам че няма да се налага да я препродавам..

Тук на бързо щракнах и една снимка


По натам ще споделя и впечатления за тях.


Честито! Желая ти да ги ползваш с удоволствие. При мен пристигнаха с кутия. Платих около EUR10.00 по-скъпо. Нямаше нищо напомнящо гаранция.
Гаранцията в eBay е правото на купувача да върне стоката (в случая до един месец след получаването), ако не съответства на описанието или ако купувача не харесва продукта по някаква причина. Връщането обикновенно е за сметка на купувача. При спор арбитър е eBay и по-често решават в полза на купувача. Да се надяваме, че обувките ще са достатъчно здрави. От няколко дни ползвам стелките им в ежедневните обувки и комфорта се повиши рязко. Замислям се да купя 1-2 чифта стелки Salomon ortholite (EUR10.00) и да ги ползвам вместо оригиналните в маратонки и ниски туристически обувки.
Пет Фев 26, 2016 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
bebo79 написа:
snm написа:
Сподели впечатления след като ги получиш.


Вчера дойдоха и днес ходих да го взема Соломона.
Не знам при теб обаче при мен обувките пристигнаха без кутия и гаранция,надявам се само да няма никакви проблеми.
Стелката е малко над 30см ,да бъдем точно 30,3 от пред обувката както каза е широка и ми става,много се радвам че няма да се налага да я препродавам..

Тук на бързо щракнах и една снимка


По натам ще споделя и впечатления за тях.


Честито! Желая ти да ги ползваш с удоволствие. При мен пристигнаха с кутия. Платих около EUR10.00 по-скъпо. Нямаше нищо напомнящо гаранция.
Гаранцията в eBay е правото на купувача да върне стоката (в случая до един месец след получаването), ако не съответства на описанието или ако купувача не харесва продукта по някаква причина. Връщането обикновенно е за сметка на купувача. При спор арбитър е eBay и по-често решават в полза на купувача. Да се надяваме, че обувките ще са достатъчно здрави. От няколко дни ползвам стелките им в ежедневните обувки и комфорта се повиши рязко. Замислям се да купя 1-2 чифта стелки Salomon ortholite (EUR10.00) и да ги ползвам вместо оригиналните в маратонки и ниски туристически обувки.



Благодаря!

Кутията за мен не е толкова важна,почти винаги като взимам обувки както последните ми Garmont взети преди около месец ,кутията я изхвърлям,по важно за мен е обаче ето тази бележка



нали заради нея все пак плащаме тази огромна цена тук в БГ
Wink
Съб Фев 27, 2016 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Знае ли някой дали има огромна разлика между тези 2 обувки.

Salomon Quest 4D GTX
http://www.ebay.de/itm/Salomon-Quest-4D-GTX-Goretex-Herren-Schuhe-Outdoor-Stiefel-Trekkingschuhe-Wander-/371467986580?var=&hash=item567d37a694:m:mWME1aV3I2Aze8b95ZMGH5w

и

Salomon Quest 4D 2 GTX
http://www.campz.de/salomon-quest-4d-2-gtx-hiking-shoes-men-deep-redasphaltoxide-x-463513.html

Видях че това е по новата версия на Quest 4D но дали са много по добри от предния модел
Пет Мар 04, 2016 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Промените в новия модел са козметични (формата на гумения предпазител на пръстите отпред; в областта на последната капса; декорацията на езика; нови цветове). Важните неща са запазени ( конструкция и използвани технологии за подметката, шарка на подметката, стелка, конструкция на горната част на обувката). Не очаквам съществена разлика при носене. Визуално новата ми изглежда по-приятна.
Пет Мар 04, 2016 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
Промените в новия модел са козметични (формата на гумения предпазител на пръстите отпред; в областта на последната капса; декорацията на езика; нови цветове). Важните неща са запазени ( конструкция и използвани технологии за подметката, шарка на подметката, стелка, конструкция на горната част на обувката). Не очаквам съществена разлика при носене. Визуално новата ми изглежда по-приятна.


Днес се разходих по Витоша със Соломона и мога да кажа ,че за обувка под 200лв си е направо супер ,доста хора ги носят точно този модел,днес засякох 4-5 човека с подобни обувки,много добре се държи,удобни са и не се пързаля като Асолото ми .
Единствения ми проблем е че връзките постоянно ми се развързва било то на лявата или дясната обувка (този проблем го имах и на Асолото )
Трябва да си взема и едни хубави чорапи защото тези Панда дето ги нося малко запарват със Соломона.


Последната промяна е направена от bebo79 на Нед Мар 20, 2016 8:36 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Мар 20, 2016 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Смени връзките с плоски и проблема с развръзването ще се оправи. (както и на Асолото)

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Мар 20, 2016 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
сори за офтопика, тубата е пълна с клипчета на всички езици как харно се връзват връзки. моите не се развързват вече пета година, а възелът е доста прост. поздрави.

https://www.youtube.com/watch?v=hLOEBMAOUxk


Последната промяна е направена от Kent на Нед Мар 20, 2016 8:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Мар 20, 2016 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И аз имах същия проблем отначало. Започнах да ги вързвам с този възел и нямам повече проблеми с развързване: http://www.fieggen.com/shoelace/surgeonknot.htm Трябва да се стяга здраво, за да заеме възела симетрична форма.
Нед Мар 20, 2016 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, взех си едни Гармонт с гортекс,sticky rock май бяха!В неделя над хижа Мечит беше снежно,по обяд се размекна,А тъпите обувки ПРОПУСНАХА!Никога не съм вярвал в тоя гортекс!Верно,моделът май го водят летен,ама...!Дайте съвет за обувки,които не ПРОПУСКАТ!Според мен,всички,които отстрани са от плат или набук ще ПРОПУСКАТ,не знам...
Вто Апр 05, 2016 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Виж сега и аз ходя с трисезонни обувки зимно и нямам проблеми, но идва пролетта и снегът става на киша. Кишата полепва по обувката и тя започва да пропуска. Иначе обувките ти са хубави.

_________________
Всичко е възможно.
Сря Апр 06, 2016 6:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Здравейте, взех си едни Гармонт с гортекс,sticky rock май бяха!В неделя над хижа Мечит беше снежно,по обяд се размекна,А тъпите обувки ПРОПУСНАХА!Никога не съм вярвал в тоя гортекс!Верно,моделът май го водят летен,ама...!Дайте съвет за обувки,които не ПРОПУСКАТ!Според мен,всички,които отстрани са от плат или набук ще ПРОПУСКАТ,не знам...


Нещо със цяло парче кожа може би....
Bestard - Breithorn Pro

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-breithorn-pro

Boreal - Atlas или Bulnes

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-atlas

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-bulnes

За втория модел съм чувал само добри отзиви
Сря Апр 06, 2016 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Следваща
Страница 28 от 32

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov