ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни трисезонни обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни трисезонни обувки.
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:

...във Варна няма абсолютно никакви зимни обувки освен едни Simond в Декатлон.

ако наистина нямаш намерение да ходиш извън Територията, каквото и да си вземеш все става, навремето и с кубинки ходехме и пак добре си изкарвахме. Гледай само да не са някакви дървета, дето да ти убиват и ядат глезена /такива например са някои модели от миналото - Соломон автентик 9 и Криспи Палу - и двата бяха много недодялани. Понеже имам "много добри спомени" от въпросните два боклука, ако ги намеря на снимка, ще ги покажа, всички да ги видят и публично осъдят.
Затова смятам, че е много важно да се мери, а не да се поръчва по интернет, защото например номерацията на Ла Спортива изобщо не съответства на никаква друга, при мой номер 43, за олимпус монса ми съответстваше 45... Така, че и симонда изобщо не ми изглежда лош, ако говориш за един син на цвят... Все е обувка, а май че и цената му беше не особено висока. Сега ако не държиш на някакви мембрани и други чекии със съмнително действие, и това е оферта.
ей така изглеждаше соломона - като сдялана в СССР кожена ски обувка, имаше една гадна пластмаса отвътре на кожата, свършваща до средата на петата, като че нарочно направена да ти гризе петата при всяка стъпка:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQfJFghq6MIpumOopvhXyUjbdvJcgCzJneoQrFsEFJxEUIUTGFj
а това беше криспито - също недомислено в петата, иначе с хубава подметка и много здрава кожа, съответно от ранга на Галибие по тежест..:
http://i102.fastpic.ru/big/2018/0124/de/5d1bd0d190d2bfac21122f22db5359de.jpg
Пет Мар 09, 2018 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Изпращат ти 2 чифта различни номера и мериш.
Доставката е безплатна.
Единия го връщащ.
http://action-section.com/obuvki/planinski-obuvki
Съб Мар 10, 2018 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колегата над мен ти е препоръчал сайт, в който продават този модел обувки - Обувки Kayland Cross Mountain GTX. За тях, Вальо, който държи заслон Ботев, се изказа само положително - много ги е товарил в сняг, в киша, не са мръднали и е доволен. Тези от Декатлон какво им е лошото - имат едно предимство пред всички други - гаранция 2 г. Като си купуваш обувки питай и за това. След много четене из нета си харесах Гармонт Пинакъл, който тогава не внасяха в БГ, но ми изпратиха някакви маратонки, та се разминах. Сега съм с Ломер Пелмо - доволна съм, мерих ги в Яко,купих ги от Ташев заради гаранцията. Всичко е на късмет. В БГ се внасят обувки второ качество - имат си дефекти къде козметични, къде - не. И все пак трябва да ги мериш, даваш толкова пари...Куриерът не е толкова скъп - 5-8лв. Уговори се за два чифта, пък ще платиш който ти става. Успех колега!

_________________
Всичко е възможно.
Съб Мар 10, 2018 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година си взех Bestard Elbrus на добра цена с намалението, но така и не успях да ги разходя както трябва. След няколко качвания и разходки тази зима вече мога да споделя че това е изключително удобна и топла обувка, от която съм страшно доволен. Първите два пъти я изкарах на Полежан и на Тодорка само с един тънък трекинг чорап, и нито за момент не съм усетил какъвто и да е студ. После пак така на едно качване и весело слизане от заслон Ботев при доста силен вятър. Последно ходих за 3 дена на малката Скакавица да катерим, там сложих един ретро вълнен чорап отгоре и отново нито веднъж не усетих да ми е студено или даже хладно. Чак като се прибирахме към София, след час и нещо в колата усетих лек хлад на пръстите, и то защото леда по обувките вече се беше стопил. Предстои да я тествам на по-весели места, но към този момент съм страшно доволен че си взех от по-хубавите модели. Естествено жлеба за котки отпред също е плюс Smile

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Вто Яну 15, 2019 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз втора Зима съм с Бестард Фантом, много топли и сухи, никакви оплаквания.
https://k2outdoor.bg/product/bestard-phantom/ моите са червени.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Яну 16, 2019 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Страница 32 от 32

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov