ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос към по-опитните...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Въпрос към по-опитните...
Автор Съобщение
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Въпрос към по-опитните... Отговорете с цитат
Здравейте,имам един такъв...как да го нарека,не е проблем...напротив.Малката ми дъщеря,която е на 11г,спортистка...добре натренирана за възрастта си/има над 20 медала от републикански и дори световни първенства по бягане,плуване и колоездене/ иска,но наистина иска да започне да се катери и по върховете.Като разбра,че сега за почивните дни се приготвям за ходене и рече и отсече...идвам с теб.
Та на въпроса...да рискувам ли да мина с нея през Мальовица до 7-те езера или не?Съвсем скоро го правих тоя маршрут с преспиване на хВазов и не ми се повтаря,бях решил да обиколя урдините езера като мина през яворова поляна и нагоре по реката и после през Мальовица да се прибера,с преспиване някъде на езерата.Сега с детето обаче не искам да спя на палатка и още повече да я карам след ходене,да се мие в ледената вода,да спи на земята и най-вече да яде моите бъркочи Wink Освен това иска да я водя и на 7-те езера задължително...та въпроса ми е:прехода от цпш-вр.Мальовица-евентуално х.Вазов или направо хижа 7-те езера-цпш става или не става за дете на 11г?да не би пък да я откажа завинаги,защото си е ходене...помагайте!
Сря Авг 22, 2012 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Моята ходи с мене по Рила и от по-малка. Ходела е от Пионерска до Вазов. Валял ни е град, ходили сме и на челници.
На тая възраст даже им е много забавно. Very Happy
Но винаги само за уйкенда.
Миналата година я взех в Рила 4 дни и издържа Македония - Предела, което ако си го минавал ще знаеш колко часа е.
Тази година, вече на 14 беше 7 дни с мен по Пирин. Накря и дойде леко в повече, но се спрвая екстра.
Тази година с нас имаше и дно момченце, което май 1-2 клас и търчеше с първите в групата, мина всичко и даже допълнителните оф-роуди, които се правеха.
Проблема е докато и създадеш навици какво и къде може да приближава и какво да не прави.
Само се пазете от лошо време, гръмотевици, че тогава ти ще умреш по-от страх, отколкото тя. Very Happy
Сря Авг 22, 2012 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
плана ми е следния...пристигаме в Петък...спим на х.Мальовица...като отиваме до страшното езеро и се връщаме...за вработване Wink
в Събота ставане сутринта и тръгване през вр.мальовица за 7те езера като не знам кога ще се умори и как ще се движим,имам вариант в главата си даже да я нося на гръб...според времето на придвижване ще реша дали да спим на хВазов или направо да слезнем на х.Рилски езера...3-ти ден Неделя ако сме на Вазов през Отовишки връх на езерата...и прибиране през хВада...ако сме на х.Рилските езера обикалка сутринта и прибиране през х.вада.Въпроса ми е не е ли много това ходене за детето...натренирана е,но знам ли...пък и мерак има голям,да не я откажа.
Сря Авг 22, 2012 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Моята ходи с мене по Рила и от по-малка. Ходела е от Пионерска до Вазов. Валял ни е град, ходили сме и на челници.
На тая възраст даже им е много забавно. Very Happy
Но винаги само за уйкенда.
Миналата година я взех в Рила 4 дни и издържа Македония - Предела, което ако си го минавал ще знаеш колко часа е.
Тази година, вече на 14 беше 7 дни с мен по Пирин. Накря и дойде леко в повече, но се спрвая екстра.
Тази година с нас имаше и дно момченце, което май 1-2 клас и търчеше с първите в групата, мина всичко и даже допълнителните оф-роуди, които се правеха.
Проблема е докато и създадеш навици какво и къде може да приближава и какво да не прави.
Само се пазете от лошо време, гръмотевици, че тогава ти ще умреш по-от страх, отколкото тя. Very Happy

И мен от времето ме е най-страх/заради нея/...но гледам прогнозите ,дават го яко жега и слънце.
Иначе съм и приготвил,фенер,челник...всичко както си е реда,и някакъв пискун/да не казвам свирка/ ще и дам да има вързан за раницата Very Happy


Последната промяна е направена от bubo на Сря Авг 22, 2012 10:01 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Авг 22, 2012 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ще разбереш още първия ден, като ходите до Страшното. Very Happy
Децата са по-издържливи отколкото си мислим. Very Happy Very Happy
Сря Авг 22, 2012 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Ще разбереш още първия ден, като ходите до Страшното. Very Happy
Децата са по-издържливи отколкото си мислим. Very Happy Very Happy

Значи правим го и така...ако е рекъл господ,после ще пусна и някоя снимчица тук Wink Ако става ...става ако не...здраве да е!
Иначе на Мальовица точно...такъв град ме е бил,че ми се обелиха ушите после...а и какви гръмотевици...знам че тичахме яко надолу Laughing
Сря Авг 22, 2012 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
bubo написа:
Emil написа:
Ще разбереш още първия ден, като ходите до Страшното. Very Happy
Децата са по-издържливи отколкото си мислим. Very Happy Very Happy

Значи правим го и така...ако е рекъл господ,после ще пусна и някоя снимчица тук Wink Ако става ...става ако не...здраве да е!
Иначе на Мальовица точно...такъв град ме е бил,че ми се обелиха ушите после...а и какви гръмотевици...знам че тичахме яко надолу Laughing


Вземи повече вода за прехода по билото. Не пийте от мальовишките потоци и езера. След като детето има такива резултати в спорта, значи има спортна злоба и сърце за победа. Ще се справите. Само си нагласи темпото по нея. За темпото не се наемам за съвет: на всеки мотора е различен.
Сря Авг 22, 2012 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Ехеее..тя шампионка по бягане, колоездене....направо не те виждам как ще и издържиш на темпото Laughing Взимай я смело, а как ще и хареса и на палатка...Ако пък види и катерачи по стените из Мальовица, сигурна съм, че и това ще поиска!
Сря Авг 22, 2012 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Реших вече...правим го и това е.Спането на палатака ще го оставя за...Пирин Laughing
Вече съм се обадил по хижите.
Сря Авг 22, 2012 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bubo



Регистриран на: 25 Юли 2012
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Ехеее..тя шампионка по бягане, колоездене....направо не те виждам как ще и издържиш на темпото Laughing Взимай я смело, а как ще и хареса и на палатка...Ако пък види и катерачи по стените из Мальовица, сигурна съм, че и това ще поиска!

ти да не си врачка??
Нед Авг 26, 2012 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
Цитат:
ти да не си врачка??

Нееее..ни съм! Ти толкова добре си я описал, че няма как да стане друго!
Нед Авг 26, 2012 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov