ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нощно, ненормално
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Нощно, ненормално
Автор Съобщение
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Нощно, ненормално Отговорете с цитат
Вече пети ден не ми се рабти. Значи сме петък. Отдавна чакахме този ден. Още в понеделник се разбра, че ще е Пирин, но до последно се оформиха два лъча, които така и не се събраха. Единият бе за Тевно, а другия – на към Кончето. Аз, като лъжливото овчарче кръжах ту в единия отбор, ту в другия, но накрая взех решение да поема към Вихрен. Хвърлих сакото и нахлузих калеврите.
Чак след два часа и половина совалки и висене напуснахме града. След като прослушахме ACCEPT и METALLICA стигнахме хижата. Понеже прогнозата беше твърде неблагоприятна за карстовото било се зачудихме какво правим. Небето бе осеяно с безброй звезди и взехме да се пулим хептен. Сутринта сигурно щяхме да избегнем трескавиците, ама можеше и да се понамокрим. И полека-лека взехме че се навихме всички да тръгваме. Влязохме в хижата, колкото да вечеряме, уведомихме хижаря, че сме транзит и той си легна да спи. В колата оставихме де що са железа палатки и други излишни атрибути. За две седмици снегът бе направо отвят.
Малко след полунощ припалихме челниците и поехме към Казана. Щом излязохме на ръба завихме наляво и се почна едно присвяткане с апаратите – осветих си очите. Бая зор видяхме, но накрая святкането даде резултат – открихме една групичка от „Червената книга”.
На върха задуха бая и взеха да ми мръзнат ръцете. Бях си наумил да се пльосна и да подремна малко, ама то не се траеше. Пуснахме се на Премката и ... рахат. Тук обявих, че ще се хоризонтирам малко, че и без това щях да заспя на ръба. Слави ме последва и след малко се гушехме в чувалите на завет и на меко. Останалата половина пое нагоре, ама то не бе глъчка, не бе врява. До Кутело им слушах сеира и не можах да заспя. Тъкмо заспах и трябваше да ставам за изгрева. Зарязах Слави и беж нагоре. На върха стоях 3 часа. Блаженство.
Заварихме хората разплути и заспали пред заслона. А времето изобщо не показваше признаци за дъжд и трескавици. Денят премина лениво и мързеливо. Някои спаха, други пиха бира, трети точиха вода надолу, разходка да Средоноса и т.н. Накрая се заглоби, гръмна два,три пъти и понамокри малко, ама то това си е нищо. Язък дето се кьоравихме.
Утринта бе също свежа и безоблачна. Слязохме през Котешки, а на някои им се наложи да катерят до хижата за колата.
До баир!
Wink
Сря Юни 04, 2008 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение СредНощно НеНормално... Отговорете с цитат
Да добавя и линка към снимките..:

Цъкни тук

Та двама от 4-ри членния състав сефтосахме Джамджиевите скали..и то баш през нощта..Явно пак ще се ходи, ама този път денем - да видим аджеба нещо и по-светло.. Wink

И едно бързо и кратко описание на маршрута... в тетрадката на заслона :



С тази разлика, че връщането не стана по същия път, а през Котешкия рид ...в посока Банско.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Юни 04, 2008 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение СредНощно НеНормалнo - Пътепис Отговорете с цитат
Междувременно драснах един пътепис за въпросното ходене тук :

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1948942625&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Юни 04, 2008 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вярно сте ненормални... Laughing Cool . Все пак мисля, че там е по- безопасно от София, тази вечер за н-ти път кола ми пресече пътя докато карам колело и успях да се пребия качествено...

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Юни 04, 2008 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Рано рано сте подплашили козите ей! Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юни 05, 2008 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Браво Никси, добре сте го извъртяли , особено през Котешкия рид. Абе някой не носеше ли GPS да запише нещата?
А, Стефчо каза, че е поснимал горе изгрева от Кутело. Ще е интересно да се види, магнетично е мястото...
Чет Юни 05, 2008 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, явно лесно се кандърдисвате за нестандартни преживявания. Smile
И аз се надявам да видим някакви нощно-изгревни снимки от това велико място!
Чет Юни 05, 2008 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Привет Малама..

Изгревните снимки за жалост почти липсват.
Основната причина е, че точно по изгрев слънце малко се скапа времето - появиха се облаци, мъгла и не стана добър изгрев. Слънцето пробиваше само на моменти за малко.
Другото е, че ние с Павел бяхме тогава вече на заслона, а той е малко в ниското - т.е не сме били на връх, откъдето да се хване добре изгрева.
И трето - другите двама спътници би трябвало да са хванали изгрева - или поне част от него..Те останаха на Премката и тръгнаха някъде по изгрев. И по точно Стефан /spi/ бе решил да посреща изгрева на Кутело - та ще чакаме евентуално изгревни снимки от него.

Аз направих опит за снимане на изгрева от заслон Кончето. Не се получи добре, а и малко тъмнеят снимките, но ето двете изгревни снимки от мен.

Изгряващото слънце наднича зад Котешкия чал :



По-здрави... Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Юни 05, 2008 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ааа, хубаво е, хубаво. Не чернее. Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юни 05, 2008 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Отговорете с цитат
Хора, оставете ме да се порадвам на новоизлюпената племеничка. Ще има снимки, малко търпение и ... наздраве на всички. Laughing
Чет Юни 05, 2008 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре са си снимките, а най-хубавото им е, че фотографчията е бил на мястото и ги е направил. След време, човек като си погледне снимките, веднага си представя истинската хубост, която е видял. Иначе всички сме на ясно, че това, което снимаш, не е това, което виждаш, ама...

----------------------------------------------------------------------

Честита племенничка! Късметлия дете - ще има кой да му показва планините! Наздраве! Smile
Чет Юни 05, 2008 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Отговорете с цитат










































Благодаря, Стопанке! Дано да се метне на батко си и на кака си. Laughing
Пет Юни 06, 2008 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аааа, много добри фотки. Cool И честито племенничка! Да бъде здрава и много радост да носи.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Юни 06, 2008 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да е страхотно преживяване да видиш как от хаоса на мрака и драматичните облаци постепенно се оформя Онова Чудо Пирин! Cool
Беше ми много интересно да видя Кончето "от другата страна". Коя е тази чавка, дето скача по ръба съвършено леко и без никакво усилие, да завидиш просто. А диагоналният контражур под нея е мнооого идеен. Very Happy
Пет Юни 06, 2008 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Друже, ЧЕСТИТО и от мен ...за племенничката де.. - и нека бъде закърмена от рано в любов към природата. Smile

Разгеле, най-после да се порадваме и на твойте снимки... Wink

Малама, наистина е страхотно чувството как тъмнината отстъпва място на светлината, и как от мрака изплуват контурите на Пирина и заобикалящите ни върхове.

По-здрави..и до-скитене.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Юни 06, 2008 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov