ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Катерене

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Катерене
Автор Съобщение
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение Катерене Отговорете с цитат
Като гледам всички във форума за запалени планинари... какво ще кажете за Скалното катерене? на мене лично ми харесва защото си се катеря... Twisted Evil

_________________
Няма човешко сърце, което да не замре пред величавото мраморно чело на Вихрен, няма душа която да не се възхити от разнообразието и багрите на пиринските гори, няма памет, която да забрави многогласните песни...
Пет Юни 06, 2008 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Относно катеренето ... Отговорете с цитат
Внимателно и умната там горе! тра-ла-ла Punk

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Съб Юни 07, 2008 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение Re: Относно катеренето ... Отговорете с цитат
Chamovsky написа:
Внимателно и умната там горе! тра-ла-ла Punk


хаха колко внимателно аз си знам.. ама вие какво мислите по темата?

_________________
Няма човешко сърце, което да не замре пред величавото мраморно чело на Вихрен, няма душа която да не се възхити от разнообразието и багрите на пиринските гори, няма памет, която да забрави многогласните песни...
Съб Юни 07, 2008 2:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Какво мислят планинарите ли..??
Хм..ами нищо...или в отрицателна насока.. Wink
Обикновено праволинейните планинари - т.е тези, свикали да се движат по стандартните /утъпкани, маркирани/ маршрути трудно биха разбрали онези - т.е наречени екстремисти - търсещи нещо по-така.. Wink .
Тук едва ли има катерачи../може и да се бъркам/, за да разберат мисленето, философията, изживяването ..и т.н., които изпитват катерачите. Така че по моето скромно мнение тук едва ли ще намериш подкрепа, както и адекватни мнения и становища относно засегнатата от теб тема - Скалното катерене.
Но както споменах - може и да се бъркам..Все пак някой може и да ме обори.. Wink

По-здрави...и до-скитане.. Cool
или до-катерене.

П.С: Аз също имам афинитет към Катеренето, макар че не съм скален катерач или алпинист /все още/..Но си падам по чуките, разни скални пасажи и т.н, та имам наблюдения върху множеството планинари и много трудно намирам хора, които да ме придружават в начинанията ми.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Съб Юни 07, 2008 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение re Отговорете с цитат
ихихи.. радвам се... с мойте приятели и съученици когато си обикаляме из пирин.. винаги с нас има въже , защото ако намериме някоя хубава скала... задължително трябва да я "изпробваме" .. Twisted Evil

_________________
Няма човешко сърце, което да не замре пред величавото мраморно чело на Вихрен, няма душа която да не се възхити от разнообразието и багрите на пиринските гори, няма памет, която да забрави многогласните песни...
Съб Юни 07, 2008 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Относно катеренето ... Отговорете с цитат
Според мен , планината или я носиш в кръвта си ,или си просто поредния турист!
Алпинизмът е единственият начин да изкачиш остри скални върхове с отвесни стени, като по пътя преодолееш редица препятствия и се научиш да преценяваш опасността!
Въпреки общоприетото мнение, катеренето не е само риск и опасност. За повечето катерачи движението по скалите е свързано с усещането за свобода и е предизвикателство към личните възможности. Ако рискът е премерен, остава само удоволствието от изкачването, поради което катеренето може да се причисли към интелектуалните занимания, където човек оцелява само при пълен синхрон със себе си и околната среда, с присъствието на силен дух и стремеж към съвършенството, съществуващо в дивата природа.

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Съб Юни 07, 2008 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен...Много добре казано.. Smile

Ти ли го измисли...или е цитат.. Wink
И в двата случая добре звучи.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Юни 08, 2008 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
П.С: Аз също имам афинитет към Катеренето, макар че не съм скален катерач или алпинист /все още/..Но си падам по чуките, разни скални пасажи и т.н, та имам наблюдения върху множеството планинари и много трудно намирам хора, които да ме придружават в начинанията ми.


Брато, те просто си нямат понятие ти къде се навираш без никаква осигуровка... Не ни изкарвай сега "баби", останалите които ходим с теб. А и друг е въпроса, че ти е навик да изчезваш и след малко да се показваш от нейде дето не ти е мястото... Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Юни 08, 2008 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение re Отговорете с цитат
да найстина катерено без усигуровка...си е доста опасно нещо..ся ако не е толова на високо.. може защо да не се пробваш...ноо аз лично не си правя експерименти.. Twisted Evil ...

_________________
Няма човешко сърце, което да не замре пред величавото мраморно чело на Вихрен, няма душа която да не се възхити от разнообразието и багрите на пиринските гори, няма памет, която да забрави многогласните песни...
Пон Юни 09, 2008 3:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много хора тук не бихме се катерили заради самото катерене, т.е. го избягваме. Въпрос на вкус.
Пон Юни 09, 2008 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Много хора тук не бихме се катерили заради самото катерене, т.е. го избягваме. Въпрос на вкус.


да така е... ноо все пак и аз сам планинар... и обичам да се катеря... наистина въпрос на вкус.. Twisted Evil

_________________
Няма човешко сърце, което да не замре пред величавото мраморно чело на Вихрен, няма душа която да не се възхити от разнообразието и багрите на пиринските гори, няма памет, която да забрави многогласните песни...
Пон Юни 09, 2008 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като бях малък, катерех... скалите по пловдивските тепета... Mr. Green Сега като ходя из планината, ако стигна до някоя скала и няма откъде другаде да мина и не ми се стори много опасно - изкатервам я и продължавам. Но да ходя с въжета да катеря скали - нещо не ме влече.

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Сря Юни 25, 2008 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение / Отговорете с цитат
Да катериш обикновенни скални участаци не е много вълнуващо но да качиш врх като "КАМИЛАТА" в рила или големия казан в пирин е невероятно преживяване , особено когато катериш в зимни условия. Cold
Сря Яну 28, 2009 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov