ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
При мен с Oruxmaps, на Android 4.0.4 (май) тръгна супп-а на Дидо от горния пост, сложих този на латиница. Само че си направих отделна папка в Maps директорията, където сложих картата, защото нещо в World папката не успях да я подкарам.

Работи си ОК, бавно зарежда картата, сигурно си е от телефона, но и аз бих го ползвал при някакво еднократно ориентиране или да си гледам докъде съм стигнал горе-долу, според мен за мъгла и продължително следване на GPS-сигнал телефон няма да ми свърши работа Smile
Съб Мар 23, 2013 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
При мен с Oruxmaps, на Android 4.0.4 (май) тръгна супп-а на Дидо от горния пост, сложих този на латиница. Само че си направих отделна папка в Maps директорията, където сложих картата, защото нещо в World папката не успях да я подкарам.

Работи си ОК, бавно зарежда картата, сигурно си е от телефона, но и аз бих го ползвал при някакво еднократно ориентиране или да си гледам докъде съм стигнал горе-долу, според мен за мъгла и продължително следване на GPS-сигнал телефон няма да ми свърши работа Smile


и при мен не зарежда особено бързо телефона ми е мощничък, и си мисля, че е по добре да се раздели на отделни супп-ове на отделните планини, така ще зарежда доста по бързо и няма да товари толкова много устройството.
Аз искам да попитам с каква програма мога да си направя трак на маршрута който планувам и да го кача в Оруксмапса за навигиране?
Съб Мар 23, 2013 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Появи се Garmin за Android отскоро - Garmin StreetPilot for Android:
http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?67860-Garmin-StreetPilot-for-Android-v1.49-Up-to-v2.14
Изисква регистрация обаче.
Трябва да се инсталира софтуера за точната версия на Андроид на телефона, за съответната резолюция.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 28, 2013 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Появи се Garmin за Android отскоро - Garmin StreetPilot for Android:
http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?67860-Garmin-StreetPilot-for-Android-v1.49-Up-to-v2.14
Изисква регистрация обаче.
Трябва да се инсталира софтуера за точната версия на Андроид на телефона, за съответната резолюция.


Това доста сложно, в смисъл по-сложно от ползването на Orux maps де.... Ако някой технически грамотен се опита да ни обясни как да /ако е позволено от създателите на картата/ накъсаме bgmountains на отделни планини, за да ни зарежда по-бързо.... Rolling Eyes ще е чудесно Smile
Чет Мар 28, 2013 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тази версия на Гармин е изтръгната и после хакната от някакъв Асус-ки телефон. Т.е. тя е неофициална и вероятно нелегална, затова всичките тези ограничения при инсталацията.

За BGMountains - не е проблем да се вземат отделни планини, просто се копират нужните img-файлове. Но - за какво ти е това ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 28, 2013 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За BGMountains - не е проблем да се вземат отделни планини, просто се копират нужните img-файлове. Но - за какво ти е това ?


Така няма ли да зарежда картите по-бързо в офлайн режим, ако съм заредил само Рила, примерно?
Чет Мар 28, 2013 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Надали. Те не би трябвало да се зареждат целите. Въпросът е колко обекти има показни на дисплея в даден момент. Колкото повече, и по-сложни (с повече точки), по-бавно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 28, 2013 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Надали. Те не би трябвало да се зареждат целите. Въпросът е колко обекти има показни на дисплея в даден момент. Колкото повече, и по-сложни (с повече точки), по-бавно.


Ясно, благодаря.

Аз не видях опция в Оrux maps за задаване на маршрут и водене по картата, в смисъл, то има да си избереш от точка до точка, но си го пуска по права линия, без да се съобразява с картата. Явно през Orux-а ще си го ползвам само за ориентир, ако някой е успял да настрои истинска навигация чрез него, да избира колко layer-и да са показани и т.н. - моля да сподели Smile
Чет Мар 28, 2013 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Няма рутиране в Orux-a.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 28, 2013 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя впечатление от работата с Orux Maps на терен - с Xperia Miro с Android 4.0.4. с качена BGMountains ни спаси вчера по маршрута от вр.Марагидик към кв.Острец на Априлци, защото пътеки и марки почти нямаше, паднали дървета, храсталаци, глигани, можеш да се изгубиш 100 пъти, а телефона си се справяше чудесно да ни води, но, естествено, в най-гъстата гора му трябваха повече секунди да се освести къде сме Smile
Пон Май 27, 2013 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ancho_anchev



Регистриран на: 09 Юли 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм много доволен от Orux Maps със карта BGMountains на телефон Sony Ericsson Neo. Единствен проблем е, че бързо пада батерията и ще трябва да мисля за някакво устройство за презареждане, дали Power Bank или някакво соларно зарядно с вградено Power Bank.
Пон Май 27, 2013 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
ancho_anchev написа:
Единствен проблем е, че бързо пада батерията и ще трябва да мисля за някакво устройство за презареждане


В самолетен режим телефона издържа три дни, батерията пада в пъти повече от търсенето на липсващия обхват в планината, отколкото от ползването на GPS-а Smile
Пон Май 27, 2013 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ancho_anchev



Регистриран на: 09 Юли 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
ancho_anchev написа:
Единствен проблем е, че бързо пада батерията и ще трябва да мисля за някакво устройство за презареждане


В самолетен режим телефона издържа три дни, батерията пада в пъти повече от търсенето на липсващия обхват в планината, отколкото от ползването на GPS-а Smile

Не съм го пробвал така, но където го тествах си имаше обхват, макар и слаб. Може би повече от светлината на дисплея падаше, че много си играх за теста. А тези 3 дни със запис на трак ли са и спираше ли се когато не ходиш (вечер) ?
Пон Май 27, 2013 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Не, никакъв запис на трак, поглеждане отвреме на време колко остава до крайна точка и водене по него, когато маркировката е загубена. Обща работа сигурно под час с телефона в ръка.
В повечето случаи GPS не ми е нужен, по маршрутите си има чудесна маркировка и утъпкани пътеки, но в гората под Марагидик буквално ни спаси Smile
Пон Май 27, 2013 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ancho_anchev



Регистриран на: 09 Юли 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Да така е нормално да изкара повече. Аз за тракове искам да го ползвам, ама тогава не знам дали дърпа батерията повечко. Все пак сигурно ще вземам едно соларно зарядно за целта, тъкмо и за др. джаджи си трябва.
Пон Май 27, 2013 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 2 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov