ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
След дълго ровене и четене открих това за Андроид 10:
Цитат:
Аndrоid 10 прeдлaгa пoвeчe възмoжнocти зa нacтрoйки нa пoвeритeлнocттa. Прилoжeниятa мoгaт дa бъдaт oгрaничeни дa пoлучaвaт дocтъп дo мecтoпoлoжeниeтo caмo при oтвoрeн прoзoрeц. Тaкa прoгрaми зa пoръчкa нa хрaнa или тaкcи нямa дa мoгaт дa cлeдят пoтрeбитeлитe във фoнoв рeжим. Щe ce пoявявa и прeдупрeждeниe, чe някoe прилoжeниe пoлучaвa инфoрмaция зa мecтoпoлoжeниeтo.


От тук вече беше по-лесно да открия проблема

В настройките на приложението орукс има опция за достъп до местоположението където трябва да бъде чекната опцията "разрешаване във всички случаи", а при мен беше чекнато "разрешено само докато приложението се използва". Незнайно защо когато приложението не е на екран определяне на местоположението не работеше. След като промених настройката всичко вече работи.
До тази настройка се достига като се задържи натисната иконата на Oruxmaps, докато се появи контекстно меню, от което се избира "инфо приложение". Там се избира "разрешения", после "местоположение" и вътре трябва да се чекне "разрешаване във всички случаи".
Това е Smile

[/quote]

Благодаря за информацията!
И аз го имах този проблем от пролетта, чак сега прочетох как да се отстрани и Орукса вече чертае трака непрекъснато. Имам обаче друг проблем.
Да го нарека "стъпката на чертане" на трака е много голяма. Времето от запис до запис на сегмента изминато разстояние е около 10сек и това се изчертава като права линия, а аз през тези 10 сек може да съм се движил по серпентини или други линии, които убягват на Орукса да ги начертае. Как да намаля времето, през които Орукса чертае сегмент до 2-3 секунди примерно?
Сря Дек 23, 2020 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение 3Д изглед на картата в оруксмапс Отговорете с цитат
Здравейте Smile Бихте ли ми казали къде в орукса трябва да променя изгледа на картата на бгмаунтайнс, която е качена в приложението и да има 3д изглед?
Версията на картата ми е най новата-от март месец. Приложението ми е версия 7.4.22. Телефона Xiaomi Redmi 4x.
Не ми е болка за умиране, на един приятел на телефона видях изгледа със сенките (3д) и ми хареса Smile Рових доста из приложението и не намерих никъде.
Благодаря предварително Smile
Нед Май 09, 2021 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Re: 3Д изглед на картата в оруксмапс Отговорете с цитат
andriii написа:
Здравейте Smile Бихте ли ми казали къде в орукса трябва да променя изгледа на картата на бгмаунтайнс, която е качена в приложението и да има 3д изглед?
Версията на картата ми е най новата-от март месец. Приложението ми е версия 7.4.22. Телефона Xiaomi Redmi 4x.
Не ми е болка за умиране, на един приятел на телефона видях изгледа със сенките (3д) и ми хареса Smile Рових доста из приложението и не намерих никъде.
Благодаря предварително Smile


Видях, че има в менюто за картата Apply hill shadow. Дадох му отметка..и нищо. Пише, че иска DEM файлове. Някаква идея за тях?
Пон Май 10, 2021 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Виж ТУК

"Visualize the map in 3D. 'Maps' button of the map viewer -> Tools -> 3D viewer. This button allows you to automatically download the DEM if the app can not find them, you should see a dialog asking if you want to download the files."

Понякога ползването на google помага Wink

ПС. При мен дава някаква грешка, че не може да ги свали, но не знам каква е причината...
Пон Май 10, 2021 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
toc написа:
Виж ТУК

"Visualize the map in 3D. 'Maps' button of the map viewer -> Tools -> 3D viewer. This button allows you to automatically download the DEM if the app can not find them, you should see a dialog asking if you want to download the files."

Понякога ползването на google помага Wink

ПС. При мен дава някаква грешка, че не може да ги свали, но не знам каква е причината...


Благодаря. Но го минах този път. И при мен грешка и не сваля автоматично Very Happy
Пон Май 10, 2021 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
DEM може да свалите оттук:

http://mountain.bajhui.org/pictures/BGMountains_mapsforge/dem/

Ползвам го в mapsforge-версията, както е описано тук: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13310&start=0

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 10, 2021 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
DEM може да свалите оттук:

http://mountain.bajhui.org/pictures/BGMountains_mapsforge/dem/

Ползвам го в mapsforge-версията, както е описано тук: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13310&start=0


Благодаря Дидо Smile Мога ли да сваля само ДЕМ файловете и да ги сложа в папката им в Орукса или трябва всички файлове от линка към форума и подред да се наредят по папките? Smile
Пон Май 10, 2021 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
dido написа:
DEM може да свалите оттук:

http://mountain.bajhui.org/pictures/BGMountains_mapsforge/dem/

Ползвам го в mapsforge-версията, както е описано тук: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13310&start=0


Благодаря Дидо Smile Мога ли да сваля само ДЕМ файловете и да ги сложа в папката им в Орукса или трябва всички файлове от линка към форума и подред да се наредят по папките? Smile


DEM-ът е добавка към mapsforge-варианта на BGMountains (демо, актуално към датата на публикацията във форума). Ако качиш всички файлове от линка, просто ще имаш въпросния mapsforge-вариант.

Не е невъзможно този DEM да може да се ползва заедно с други карти за Орукс, но никога не съм пробвал това.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 10, 2021 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Мога ли да заредя две съседни карти едновременно.
Нед Юни 13, 2021 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Orux гледам е станал само платен.

Знаете ли друга опция за инсталация, примерно през внесено отвън APK?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 18, 2022 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Аз последно от техния сайт си теглих APK-то, за да си го инсталирам:
https://www.oruxmaps.com/cs/en/more/downloads

_________________
http://www.hristoadventures.com
Вто Яну 18, 2022 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Orux гледам е станал само платен.

Знаете ли друга опция за инсталация, примерно през внесено отвън APK?

Прехвърляш .apk файла в телефота и го инсталираш.
Вто Яну 18, 2022 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм го правил така 2 пъти, ама май 3 пъти си платих. Заслужава си, не е безумно скъпо, а мен лично ме кефи много. Хубавите проекти трябва да се насърчават.
Както и за бай х@й бих дал лев на ъпдейт, зная колко хора като нас събират инфо за много места, други го обработват, за да достигне до бай Иван например Wink
Помислете, символична такса да има на ъпдейт, дори да не е задължителна! Парите в касата на форума - за бира на Мечулица Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 19, 2022 1:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не бре, нямам против да си платя, но не ме урежда да си давам номера на картата на Гоогле. Пробвах да му подам други методи на плащане - не ще.

Мъча в момента едно прогче за показване на mapsforge-варианта за iPhone, та ми трябваше референция на изгледа през Orux. Оправих се все пак - имах едно старо APK на 7 нещо-си.

Ще пусна инфо за въпросното iPhone-прогче като изгладя последния дребен проблем.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 19, 2022 2:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Orux гледам е станал само платен.

Знаете ли друга опция за инсталация, примерно през внесено отвън APK?

hristo.atanasov написа:
Аз последно от техния сайт си теглих APK-то, за да си го инсталирам:
https://www.oruxmaps.com/cs/en/more/downloads

Платен е в Гугъл Магазин. На сайта на Oruxmaps все още е безплатен – преди малко изтеглих .арк файла на телефона си и го инсталирах – програмата се обнови до версия v.7.4.25.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 19, 2022 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 17 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov