ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
jorexa



Регистриран на: 06 Апр 2013
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Проблем Отговорете с цитат
Здравейте, при мен Oruxmap-а не иска да отваря ".nm2" файлове. Само ".nm3". Предполгам има някакъв начин?

Пролемът с бързо падащата батерия го реших по този начин: Соларен панел 6W - 5V и USB Battery Charger 20Ah ( 320гр. ) . Теоретично 13 зареждания на смартфона ми ( 1500mAh).
Чет Юни 20, 2013 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това предполагам е навителски формат. По принцип ние не поддържаме OruxMaps, а се възползваме от вградената му поддръжка да чете гармински IMG файлове.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 20, 2013 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
от сайта http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/ дръпнах 5-тата карта (BG Topo Maps) и картите си ги качвате директно на тела, без конвертиране без никакви такива. Файил 13002001 е на Пирин, 13002002 е на Рила. Пътеките и хижите са направени малко мънички, но едва ли това е проблема. Oт bgmountains сложих трак и пътеките си паснаха идеално.
ПС: Ако повтарям някого даме извини
Съб Юли 06, 2013 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на Dido, за supp файловете. През Orux-a с качена следа извървяхме почти целия маршрут.Следенето на Orux Maps е много добро.При минимално отклонение от маршрута веднага предупреждава и със звук и със текст.Благодаря и на останалите,които са писали в темата-много ми помогна за да направя нещата работещи на моя телефон.Поздрави на всички!
Пон Авг 05, 2013 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velizarsv



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам инсталиран Navitel от тук: http://zamunda.net/details.php?id=392221, също така си свалих и GPSMapEdit http://www.geopainting.com/?full=1&lang=en_US#last. Може ли някой да ми помогне с преобразуването на img файловете в nm2 формат, така че Navitel да ми ги чете.

Благодаря предварително.
Чет Фев 13, 2014 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митко



Регистриран на: 18 Фев 2014
Мнения: 37
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте всички!
Преди 2 дена си ъпдейтнах oruxmaps-а, а преди 10 минути реших да пробвам дали е оправен проблема с кирилицата и качих супп-а, който е на кирилица. Няма вече маймуница! Надписите си излизат нормално! Вероятно и други хора са направили това "откритие", но тъй като никой не е писал, реших да се регистрирам и да го споделя. Идват нашенските букви! И разбира се благодарности за картата и за супп-а Respect .
Вто Фев 18, 2014 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се, ако въпроса не е по темата, но става дума за OruxMaps и OFRM картата. Приятел ме помоли да му помогна да я подкара на андроид, аз ползвам bgmountains чрез OruxMaps на андроид 4.0.4. без проблем и му качих Orux-а, копирах gmapsupp.img файла от OFRM картата в папката mapfiles в Орукса, но картата излиза доста странно :


Такава ли си е картата, още нещо ли трябва да се копира, някакви настройки в Orux-а ли да се правят...?!

Благодаря на отзовалите се Smile
Пон Мар 31, 2014 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам че OruxMaps не поддържа карти в по-новия NT формат на Garmin, използван от OFRM.
Пон Мар 31, 2014 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Предполагам че OruxMaps не поддържа карти в по-новия NT формат на Garmin, използван от OFRM.


Ясно, благодаря Smile

Явно трябва някакво конвертиране или трябва да имаш налична последната версия на картата, която е от по-стария тип..
Вто Апр 01, 2014 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
От коя версия на ОФРМ картата минава на новия формат? И има ли начин карта в новия формат да се форматира в стария формат?



P.S. Христос Возкресе! Повече скитане и повече хубаво време в планината с приятели Smile
Нед Апр 20, 2014 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
От коя версия на ОФРМ картата минава на новия формат? И има ли начин карта в новия формат да се форматира в стария формат?



P.S. Христос Возкресе! Повече скитане и повече хубаво време в планината с приятели Smile

Мисля, че до версия 4.60 или 4.70 са в стария формат (тогава май все още се казваше BG Offroad Map или нещо подобно).
Относно втория въпрос - не, доколкото аз зная.

ПП Има възможност за инсталация на хакнат Garmin Street Pilot, който подкарва OFRM-а на Android, но той няма да тръгне на всяка версия (например за 4.2.2 все още няма пиратска разработка) и на всеки процесор (на Tecra и MediaTek не вървял). Гугъл дава информация по въпроса, можеш да се зачетеш, ако искаш.

ППП По-лесен вариант от мъката "гармин на андроид": от Продавалник или заложна къща купуваш за 50-60 лева добра стара Нокиа със Symbian и GPS (N95 или E71, например), инсталираш й с триста зора, но все пак успешно Garmin Mobile XT, след което подкарваш OFRM каквато версия искаш.

ППП Ако някой има по-добри идеи, давам половин царство и принцеса за жена. Very Happy

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Нед Апр 20, 2014 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инфото, особено за Симбианските Нокии Smile Има една Е52 с Гармин ХТ и ми служи вярно вече много време и си я пазя като очите Wink
Имам и Етрекс 30 с LifeTime ОФРМ, но се опитвам да стартирам и един самсунг s3. За сега се справям с Орукса и БГ маунтинс на кирилица, но като съм свикнал на Нокиата да имам всичко и сега ми е терсене, че на самсунга не мога да го подкарам. Sad (P.S. Не искам все още да рутвам телефона, че е още гаранционен.)
После трябва да излъжа и една моторола (тя не е моя) да я подкарам. Нещо още не мога да се оправя как се правят тракове, свалят и записват на Орукса, но и това ще стане... Ако някой знае къде има подробно инфо, ще съм благодарен
Нед Апр 20, 2014 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
От коя версия на ОФРМ картата минава на новия формат?

Версия BGOFFRoadMapSETUP4.40 от 15 ноември 2007 г. е последната в стария формат, която е била продавана. Версия BGOFFRoadMapSETUP4.80 от 18 април 2009 г. е последното ѝ обновление в стария формат. Съществува и още едно обновление, също направено със cGPSmapper (BGOFFRoadMapSETUP4.90a от 28 август 2009 г.), което обаче е в pseudo-NT формат и трябва да бъде преобразувано в стария формат, за да бъде визуализирано правилно в OruxMaps.

ilievvli написа:
И има ли начин карта в новия формат да се форматира в стария формат?

Pseudo-NT (генериран от cGPSmapper) може да бъде преобразуван в стария формат. За NT (генериран от MPC) засега не е известен начин за преобразуване в стария формат.
Нед Апр 20, 2014 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Нещо още не мога да се оправя как се правят тракове, свалят и записват на Орукса, но и това ще стане... Ако някой знае къде има подробно инфо, ще съм благодарен

Отговор на този и други въпроси трябваше да си дам и аз, като започнах някога да се боря с OruxMaps. Наскоро реших да систематизирам за себе си познатото ми (вкл. и за My Tracks на Google), а реших, че може да е полезно и още някому: Навигация със смартфон. Интересуващата те информация относно траковете е някъде в края на страницата.

Отделно от това подробни ръководства за работа с OruxMaps на различни езици може да намериш тук: OruxMaps ръководства за употреба


ПП Благодаря на vedrin за точната и изчерпателна информация относно BG Offroad - картата!

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Апр 21, 2014 8:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
ilievvli написа:
Нещо още не мога да се оправя как се правят тракове, свалят и записват на Орукса, но и това ще стане... Ако някой знае къде има подробно инфо, ще съм благодарен

Отговор на този и други въпроси трябваше да си дам и аз, като започнах някога да се боря с OruxMaps. Наскоро реших да систематизирам за себе си познатото ми (вкл. и за My Tracks на Google), а реших, че може да е полезно и още някому: Навигация със смартфон. Интересуващата те информация относно траковете е някъде в края на страницата.

Отделно от това подробни ръководства за работа с OruxMaps на различни езици може да намериш тук: OruxMaps ръководства за употреба


ПП Благодаря на vedrin за точната и изчерпателна информация относно BG Offroad - картата!


Много полезно и систематизирано инфо, Rincewind, поздравления.

Ако прецениш, добави инфо и за PeakAr приложението, което, чрез камерата на телефона и взимайки инфо от bgmountains картата, качена на sd-картата, показва имената на околните върхове Smile
Пон Апр 21, 2014 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 3 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov