ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Смартфон с джвъчка за външна антена HTC TyTnII
https://i364ug-sn3302.files.1drv.com/y3pFny0MUfFYUJlJyD9aBwsGIho-D4GpQB-Gca4i0jUpaaaGeck-njaCsGZPTJtJ3Lz6yvXoPP2ijANMzCSzdh1lD9h6muf0dlwqjZIqqB-6GbCDcWFWwOR63XRvkzBcx9PeKwHzDb81MtVTMiBlgLCN-xsPuyq1AEZlvpAUUvJ-_Q/WP_20160517_001.jpg?psid=1

Иначе темата за качеството на вградените в телефон приемници е една, а тука се нищеше произхода на разликитe в дистанцията и ъпхил-а, които дават различните програми/сайтове при преглед на ЕДИН И СЪЩИ трак.
Вто Май 17, 2016 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 написа:
Цитат:
Проблема най-вероятно не е в OruxMaps софтуера, а в способностите на смартфона и в частност на използваните в него GPS хардуер и антена да се справят с определянето на точна позиция при по-трудни условия.


За мен това е обяснението. Забелязъл съм също, че винаги при стартиране на запис, същият започва с нереално висока моментна скорост. И не само при Orux и не само при сегашният ми телефон. За това вече нямам коментар.


При старт фиксира първата или първите няколко точки на съвсем грешна позиция - примерно няколко км встрани от реалната. Следващите точки ако са около реалната позиция, се получава рязък скок в дистанцията за кратко време. Отам иде голяма моментна скорост, фалшива разбира се.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 17, 2016 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Да, високата скорост е последствие от грешна локация. Но защо се получава, след като GPSа е включен много преди стартиране на записа?!
Вто Май 17, 2016 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Не съм и очаквал чудеса от таблет за 200 лв. и безплатна навигация!Но ,все пак,ако ме е объркала един път,сто пъти ми е помогнала!Като цяло съм доволен,исках просто да споделя с колегите!А и до сега не разбирам,таблетът ли се сдуха,или Орукс-а,щото на финала трака беше записан!Smile
Вто Май 17, 2016 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Практически невъзможни скорости? Отговорете с цитат
Hristoa76-> 05. 16. 2016 написа:
Орукс-ът според мен,въобще не е много точен!Скоро го бях пуснал в колата на път за Велинград,в данните после имаше макс. ск. 140 км\ч.,което е практически невъзможно!

Грешката не е в Орукс-ът . "макс. ск. 140 км\ч" е относително реална и математически обоснована. Ако се постави въпросният трак в някоя GPS обработваща програма /MapSource,BaseUamp,GPS Track Editor/ и се разчетат данните в Track Properties/може да се разбере на какво се дължи това. Въпросната ситуация се е получила, защото в кратък отрязък от време устройството е загубило връзка със сателитете, конкретно имаш пропуснати 2-3 точки от трака.
Пример с постигната скорост от 443 км.ч. Exclamation

Кликни върху снимката!

До т.3897, устройството работи нармално.

# същото на софтуерно ниво от една страна/да го нарeчем условно "вход"/контактува със сателитите,получава данни и ги обработва под формата на координати, а на "изхода"през определен период от време/фиксирано или плаващо в зависимост от инсталирания софтуер/взема данни за координатите към момента и под формата на точка ги постава на картата.Практически се получава поредица от точки свързани с прави линий,което е следата която виждаме и ни интересува.#

В т.3897 устройството губи контакт със сателитите и преминава в "спящ режим"в очакване да нанесе следващата т.3898. В тази точка връзката със сателитите се възстановява, точката се фиксира и по описаният по горе начин двете точки се съединява с права линия. Софтуерът изчислява разстоянието по картата-369 м.и !, тъй като изделието "спи" времето за математическото изчисление на скоростта за сегмета е = "0". Всъщност се приема някаква стойност различна от "0", но близка до нея/възможно е да е някаква остатъчна величина или софтуерно зададена/за да има резултат от изчислението/.§: х "0" = "0"/
V=0.369 км.: 0.000837.../3 сек = 0.00087777 ч./ = 443 км.ч./приблизително!/
От друга страта ако изчислим "ръчно" времето за преминаване на въпросната отсечка е приблизително = 7 мин.= 0.116...ч.
V=0.369:0.1166..= 3км.ч./с приближение съвпадащо със реалната скорост на движение/
В допълнение тази/тези нереално високи скорости, които могат да се получат не оказват никакво влияние върху средната скорост на движение по трака,същата се изчислява се по крайни сумарни стойности. По отношение на дължината реално има незабележимо намаление, което се пренебрегва.
Съб Май 21, 2016 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро, изненадите са следствие не на заспиване, а на некоректно отчитане на местоположение. При заспиване следващата точка си има собствено време (от сателитите) и след апроксимацията би следвало скоростта да е по-малка. , защото е отчетена по права линия.
Ако в даден момент, приемника "Гепи" някакво отражение и си измисли координати, тогава се появяват свръх скорости.
Съб Май 21, 2016 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение до гпс е не е до софтуер Отговорете с цитат
Да споделя и моя опит с погрешните скорости и отклоненията в трака.
Ползвам oruxmaps на самсунг ноте и на hummer lmv9 (писах за него в една тема по рано)
На самсунга си ми дава нереални скоросто 500км и прочие и големи отклонения в трака както и губи точки когато му заспи гпс-а .Е при хамера такова нещо няма! Никъде не дава отклонения дори където garmin 60 cs се загуби в едно дълбоко дере хамера хващаше сателити та и колегата с Гармина чак завидя.
Така че не е до софтуер а до уред колеги, вече сам се убедих от личен опит.
Сря Май 25, 2016 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Как изглежда Орукс-а с гарминската версия на BGMountains при вас?

Сложих го на един GalsxyS6 - екрана е натъпкан с обекти, картата е практически неизползвама. Пипане на настройките - главно зум, фон на текстовете - подобри слабо изгледа.

Някой да се е заигравал с този проблем и да има решение?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 16, 2018 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
аз съм с honor huawei, добре изглежда. но когато се опитах да кача всички пещери в България от базата на БФС и започна да работи с мравешки темпове, та затова си е голо bgmountains само с обектите които вие сте качили. но не е последната версия а тази предната май, или по-предната.
Вто Яну 16, 2018 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с HUAWEI и нямам такъв проблем. Но картата ми е от доста старите версии. Без зум са големи, но като си я зумна всичко си е на ред.
Вто Яну 16, 2018 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Как изглежда Орукс-а с гарминската версия на BGMountains при вас?

Сложих го на един GalsxyS6 - екрана е натъпкан с обекти, картата е практически неизползвама. Пипане на настройките - главно зум, фон на текстовете - подобри слабо изгледа.

Някой да се е заигравал с този проблем и да има решение?
При мен на китайчето /къстъм андроид на Шаоми (MIUI 8.5.2) на базата 5.1 (Lollipop)/, последната пълна версия на кирилица за директен ъплоуд в приемника, картата изглежда идеално - всички нива на мащабиране.
Версията на OruxMaps - 7.0.2
Мога да кача скрийншотове на различните мащаби ако ти трябват.
Поздравления!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 17, 2018 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Android 5.5.1, OruxMaps 7.2.1, BGM-20171228-Cyr, Sony Xperia Z1 Compact (снимките по-долу са и връзки към варианти в пълна разделителна способност):




Garmin eTrex30, BGM-20171228-Lat, Detail: Normal




Garmin GPSmap 60CSx, BGM-20171228-Lat, Detail: Normal



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 17, 2018 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Южна София и Витоша ако може?
Изкарай също панела долу, който показва цифровия зум и нивото.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 17, 2018 1:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Южна София и Витоша ако може?
Изкарай също панела долу, който показва цифровия зум и нивото.

Разбира се! Smile

Android 5.5.1, OruxMaps 7.2.1, BGM-20171228-Cyr, Sony Xperia Z1 Compact (снимките по-долу са и връзки към варианти в пълна разделителна способност):












_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 17, 2018 2:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Android 5.5.1, https://kade.si/, Chrome, Sony Xperia Z1 Compact (снимките по-долу са и връзки към варианти в пълна разделителна способност):









_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 17, 2018 3:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 9 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov