Иначе темата за качеството на вградените в телефон приемници е една, а тука се нищеше произхода на разликитe в дистанцията и ъпхил-а, които дават различните програми/сайтове при преглед на ЕДИН И СЪЩИ трак.
Вто Май 17, 2016 9:53 am
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6372
wanderer142 написа:
Цитат:
Проблема най-вероятно не е в OruxMaps софтуера, а в способностите на смартфона и в частност на използваните в него GPS хардуер и антена да се справят с определянето на точна позиция при по-трудни условия.
За мен това е обяснението. Забелязъл съм също, че винаги при стартиране на запис, същият започва с нереално висока моментна скорост. И не само при Orux и не само при сегашният ми телефон. За това вече нямам коментар.
При старт фиксира първата или първите няколко точки на съвсем грешна позиция - примерно няколко км встрани от реалната. Следващите точки ако са около реалната позиция, се получава рязък скок в дистанцията за кратко време. Отам иде голяма моментна скорост, фалшива разбира се.
_________________ Бутам след осмата бира
Вто Май 17, 2016 11:04 am
wanderer142
Регистриран на: 10 Май 2014 Мнения: 539
Да, високата скорост е последствие от грешна локация. Но защо се получава, след като GPSа е включен много преди стартиране на записа?!
Вто Май 17, 2016 11:21 am
Hristoa76
Регистриран на: 24 Окт 2014 Мнения: 112
Не съм и очаквал чудеса от таблет за 200 лв. и безплатна навигация!Но ,все пак,ако ме е объркала един път,сто пъти ми е помогнала!Като цяло съм доволен,исках просто да споделя с колегите!А и до сега не разбирам,таблетът ли се сдуха,или Орукс-а,щото на финала трака беше записан!
Вто Май 17, 2016 8:20 pm
Петър
Регистриран на: 20 Авг 2012 Мнения: 425 Местожителство: София
Практически невъзможни скорости?
Hristoa76-> 05. 16. 2016 написа:
Орукс-ът според мен,въобще не е много точен!Скоро го бях пуснал в колата на път за Велинград,в данните после имаше макс. ск. 140 км\ч.,което е практически невъзможно!
Грешката не е в Орукс-ът . "макс. ск. 140 км\ч" е относително реална и математически обоснована. Ако се постави въпросният трак в някоя GPS обработваща програма /MapSource,BaseUamp,GPS Track Editor/ и се разчетат данните в Track Properties/може да се разбере на какво се дължи това. Въпросната ситуация се е получила, защото в кратък отрязък от време устройството е загубило връзка със сателитете, конкретно имаш пропуснати 2-3 точки от трака.
Пример с постигната скорост от 443 км.ч.
Кликни върху снимката!
До т.3897, устройството работи нармално.
# същото на софтуерно ниво от една страна/да го нарeчем условно "вход"/контактува със сателитите,получава данни и ги обработва под формата на координати, а на "изхода"през определен период от време/фиксирано или плаващо в зависимост от инсталирания софтуер/взема данни за координатите към момента и под формата на точка ги постава на картата.Практически се получава поредица от точки свързани с прави линий,което е следата която виждаме и ни интересува.#
В т.3897 устройството губи контакт със сателитите и преминава в "спящ режим"в очакване да нанесе следващата т.3898. В тази точка връзката със сателитите се възстановява, точката се фиксира и по описаният по горе начин двете точки се съединява с права линия. Софтуерът изчислява разстоянието по картата-369 м.и !, тъй като изделието "спи" времето за математическото изчисление на скоростта за сегмета е = "0". Всъщност се приема някаква стойност различна от "0", но близка до нея/възможно е да е някаква остатъчна величина или софтуерно зададена/за да има резултат от изчислението/.§: х "0" = "0"/
V=0.369 км.: 0.000837.../3 сек = 0.00087777 ч./ = 443 км.ч./приблизително!/
От друга страта ако изчислим "ръчно" времето за преминаване на въпросната отсечка е приблизително = 7 мин.= 0.116...ч.
V=0.369:0.1166..= 3км.ч./с приближение съвпадащо със реалната скорост на движение/
В допълнение тази/тези нереално високи скорости, които могат да се получат не оказват никакво влияние върху средната скорост на движение по трака,същата се изчислява се по крайни сумарни стойности. По отношение на дължината реално има незабележимо намаление, което се пренебрегва.
Съб Май 21, 2016 1:11 pm
nickkal
Регистриран на: 15 Фев 2012 Мнения: 181
По-скоро, изненадите са следствие не на заспиване, а на некоректно отчитане на местоположение. При заспиване следващата точка си има собствено време (от сателитите) и след апроксимацията би следвало скоростта да е по-малка. , защото е отчетена по права линия.
Ако в даден момент, приемника "Гепи" някакво отражение и си измисли координати, тогава се появяват свръх скорости.
Съб Май 21, 2016 8:00 pm
stm_bg
Регистриран на: 17 Апр 2016 Мнения: 10
до гпс е не е до софтуер
Да споделя и моя опит с погрешните скорости и отклоненията в трака.
Ползвам oruxmaps на самсунг ноте и на hummer lmv9 (писах за него в една тема по рано)
На самсунга си ми дава нереални скоросто 500км и прочие и големи отклонения в трака както и губи точки когато му заспи гпс-а .Е при хамера такова нещо няма! Никъде не дава отклонения дори където garmin 60 cs се загуби в едно дълбоко дере хамера хващаше сателити та и колегата с Гармина чак завидя.
Така че не е до софтуер а до уред колеги, вече сам се убедих от личен опит.
Сря Май 25, 2016 9:31 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6372
Как изглежда Орукс-а с гарминската версия на BGMountains при вас?
Сложих го на един GalsxyS6 - екрана е натъпкан с обекти, картата е практически неизползвама. Пипане на настройките - главно зум, фон на текстовете - подобри слабо изгледа.
Някой да се е заигравал с този проблем и да има решение?
_________________ Бутам след осмата бира
Вто Яну 16, 2018 7:57 pm
Kent
Регистриран на: 26 Апр 2007 Мнения: 728
аз съм с honor huawei, добре изглежда. но когато се опитах да кача всички пещери в България от базата на БФС и започна да работи с мравешки темпове, та затова си е голо bgmountains само с обектите които вие сте качили. но не е последната версия а тази предната май, или по-предната.
Вто Яну 16, 2018 8:22 pm
irina
Регистриран на: 16 Сеп 2007 Мнения: 759
Аз съм с HUAWEI и нямам такъв проблем. Но картата ми е от доста старите версии. Без зум са големи, но като си я зумна всичко си е на ред.
Как изглежда Орукс-а с гарминската версия на BGMountains при вас?
Сложих го на един GalsxyS6 - екрана е натъпкан с обекти, картата е практически неизползвама. Пипане на настройките - главно зум, фон на текстовете - подобри слабо изгледа.
Някой да се е заигравал с този проблем и да има решение?
При мен на китайчето /къстъм андроид на Шаоми (MIUI 8.5.2) на базата 5.1 (Lollipop)/, последната пълна версия на кирилица за директен ъплоуд в приемника, картата изглежда идеално - всички нива на мащабиране.
Версията на OruxMaps - 7.0.2
Мога да кача скрийншотове на различните мащаби ако ти трябват.
Поздравления!
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети