ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ето как изглежда при мен (дисплеят е 1440 x 2560 pix, digital-zoom = 100%, plus one level в гарминските настройки не е селектирано):





















Не се трае с една дума Sad

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 17, 2018 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ето как изглежда при мен (дисплеят е 1440 x 2560 pix, digital-zoom = 100%, plus one level в гарминските настройки не е селектирано)... Не се трае с една дума Sad

Е, от 15-то ниво нагоре изглежда приемливо. Ясно е, че има кусури, които би могло да бъдат отстранени с друг рендъринг, но все пак дори и така е много по-добре отколкото на екрана, на което и да е Garmin устройство, което съм виждал (най-вече заради размерите, разделителната способност и по-бързото изчертаване при pan/zoom).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 17, 2018 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да, от 15-о нагоре се ядва. Дребните мащаби са потресаващи обаче.

Виждам дефект при мапинга на гармински нива спрямо вътрешните z-нива в орукса. Както излиза, стандартния мапинг изглежда по-добре при устройства с по-ниска разделителна способност (на 800 х 600 вероятно би било съвсем приемливо). Мисля да се свържа с орукс-а и да го помоля да реши проблема някакси - примерно с локален списък до img-файла, където всеки да може да дава ръчно съответствието.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 17, 2018 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
При мен изглежда както при Ведрин - ползвам телефон Sony Xperia M4 Aqua - дисплей 720 х 1280 пиксела.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 17, 2018 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте от мен и предварително се извинявам,че повдигам въпроса за инсталирането на картата на БГ Маунтинс на Орукс-а.Прочетох цялата тема тук,следвах всички стъпки по вкарване на картата в приложението,но все удрям на камък. Sad Свалям първо Oruxmaps от сайта им.Прехвърлям го на SD картата,че нямам много място в телефона.Изтеглих Img-файла,разархивирах го на десктопа на компютъра.С USB-кабел го копирах в папката Oruxmaps на телефона(при мен се вижда).Дотук добре,но:файлът се вижда като го потърся в папката на Oruxmaps в телефона,няма програма да го отвори.Като отворя приложението Oruxmaps,после switch map този img-файл никъде не се вижда.Пробвах с рестартиране на телефона,принудително спиране на приложението,чистене на кеша,но ефект няма.Рефрешвах,пак нищо.Къде може да греша?
Пет Яну 26, 2018 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Файлът трябва да бъде в папката mapfiles, не в общата OruxMaps.
Пет Яну 26, 2018 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Ами да,в mapfiles е.Ето в телефона в папката се вижда:

А в приложението не се намира нито при онлайн,нито при офлайн картите:


Пет Яну 26, 2018 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
При мен файлът [БГМаунтийнс].img НЕ е в папка mapfiles.

Пробвай да направиш следното:

Настройки -> Maps -> Директория на картите -> избираш папката, в която ти е [БГМаунтийнс].img -> OK

И би трябвало картата да ти се появи.

Можеш да сложиш още карти в същата папка, а не само БГМаунтийнс.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Яну 27, 2018 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KKsNick



Регистриран на: 15 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
nedelin написа:
Ами да,в mapfiles е.Ето в телефона в папката се вижда: ...

При офлайн картите трябва да се опресни базата данни.
Това става с кръглото бутонче горе, с двете "гонещи се" стрелки:

Успех!
Съб Яну 27, 2018 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Получи се!Промених директорията и рефрешнах,картата се появи при офлайн.Много ви благодаря,златни сте! Smile
Съб Яну 27, 2018 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
С риск да си навлека негативни мнения от авторите на БГМаунтинс искам да повдигна въпроса относно една моя доста стара идея която съм я споменавал и тук преди 3-4 години. Не е ли крайно време да се помисли за варианта за компиилирането на картата във формат mapsforge още повече картата вече се прави основно в JOSM и е базирана на Openstreetmap което не би трябвало да представлява голям проблем. Струва ми се че такъв преход няма да е много труден. Навит съм да помагам с каквото ми е по силите за бъдещото развитие на проекта.
Още повече че в последните две три години mapsforge формата се разви доста и по тозин начин картата ще стане по-достъпна за хора използващи други платформи и приложения. Сега на практика ако искаш да сложиш БГМаунтинс то е във варианта на гарминската карта в телефона за работа в офлайн режим. По този начин сме ограничени само до използването на Оруксмапс. Пък и от зародилата се дискусия в последните мнения се вижда че поддръжката на Гарминския формат от Орукса не е от най-добрите и като цяло вече този формат си е собственост на Гармин, а не някакъв отворен подобно на mapsforge. Реално той си поддържа всичко необходимо с което да може да се визуализира БГМаунтинс в пълния и мащаб и красота да го кажем да изглежда доста близко примерно до онлайн версията на картата. Не е за подценяване и възможността за смяна на детайлността и наличието на възможност за използването на различни теми какво да се изобразява и какво не на картата. Както и възможността примерно да се изберат типове обекти които да се изобразяват. Като цяло формата е доста гъвкав. Единствен минус бих казал е че все още няма възможност за търсене в собствена база данни примерно на обекти, макар че в приложението Локусмапс което ползвам видях че има някакви наченки на подобно нещо от компилираната от автора на приложението карта за България която е точно във формат mapsforge но той май ползва някакъв модифициран негов компилатор. Гармин формата има такава функционалност, но така или иначе във варианта на използването му в Андроид устройство не може да се възползваме от нея. Реално картата става само за разглеждане без възможност за търсене по нея.
Чет Фев 22, 2018 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мапсфордж го пробвах наскоро върху нашите данни. Компилаторът заби ужасяващо, тотално скапвайки машината за 3-4 дена. Ползваше няколко процесора и около 25 гигабайта РАМ по спомен. Мисля да пробвам да компилирам картата по тайлове, но тогава изниква проблема дали ще рутира между няколко съседни тайла.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Чет Фев 22, 2018 11:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 22, 2018 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Мапсфордж го пробвах наскоро върху нашите данни. Компилаторът заби ужасяващо, тотално скапвайки машината за 3-4 дена. Ползваше някоко процесора и около 25 гигабайта РАМ по спомен. Мисля да пробвам да компилирам картата по тайлове, но тогава изниква проблема дали ще рутира между няколко съседни тайла.

Браво за опита който си направил. Не знаех че компилатора гълта такива огромни ресурси Shocked . Явно информацията на картата е доста като обем. Даже ей така да пуснеш някакъв малък отрязък от картата експериментално да видим какъв ще е резултата ще е чудесно.
Относно рутирането то така или иначе няма такова в Мапсфордж освен ако аз не съм пропуснал нещо и вече формата да поддържа рутиране?
Единствено в ОруксМапс и ЛокусМапс там рутирането на картите става основно по данни получени от BRouter за да може да се направи рутирането в офлайн режим. Автора на BRouter периодично компилира информацията за пътищата от Openstreetmap но мисля че неговия компилатор не е общодостъпен. Мисля че ако се свържете с него може да ви предостави достъп. Все пак БГМаунтинс не е малък проект пък и автора щом предоставя свободно така или иначе рутиращата информация може да се съгласи да ви предостави неговия компилатор както направи Станислав Козички с Гарминския компилатор Wink.
П.С.
Видях че го има сорса на BRouter качен в Гитхъба ама не видях къде точно е компилатора на рутиращите данни или поне малко информацията в Гитхъб е оскъдна по този въпрос. Ето това е страницата на проекта: https://github.com/abrensch/brouter
Чет Фев 22, 2018 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Може и да не поддържа рутиране.
В Гарминската версия обработвам долепените листи специално за да може техния софтуер да рутира между тях, отдето пренесох проблема върху Мапсфордж.

Картата е огромна разбира се. Като се замислиш, рядко се намира Гарминска карта с размер 600-700 мегабайта на територия от 100 000 кв. км (аз поне не съм виждал друга).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 23, 2018 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
BGMountains вече е фабрично вградена като online слой в OruxMaps (тествано с OruxMaps 7.2.7 на 10.03.2018 г.):



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Мар 11, 2018 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 10 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov