ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 126

Мнение Отговорете с цитат
в момента сетъпвам orux-a на нов oneplus10 и на старата ми версия 7** не сработи, не си разпознава map файла ако е чак във oruxmaps\mapfiles\offline_maps\bgm, ще опитам с по нова версия
Пет Ное 10, 2023 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 126

Мнение Отговорете с цитат
Приказка е версия 10, работи чудесно. Виждам че има 3D режим в стил google maps по default, а някой подкарвал ли е 3D режима със карта : BGMountains?
Ако ползвам стъпките от основната тема, След 3та стъпка ми гърми че има проблем с map file-a. Може би омазвам преименуването - gmapsupp.zip става ***.map ?
Пет Ное 10, 2023 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
dilaro2 написа:
Приказка е версия 10, работи чудесно. Виждам че има 3D режим в стил google maps по default, а някой подкарвал ли е 3D режима със карта : BGMountains?
Ако ползвам стъпките от основната тема, След 3та стъпка ми гърми че има проблем с map file-a. Може би омазвам преименуването - gmapsupp.zip става ***.map ?


gmapsupp.zip е карта за гармински машинки.
Да не би да бъркаш процедурата за качване на карта в mapsforge формат (тя е .map)?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 10, 2023 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peterstamov



Регистриран на: 17 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Трябва ми да резна една част от картата за друго устройство. Правя го, но формата не се чете от последващото устройство. Други карти дето чете са във формат img_4600000N425000E. Може би jрg и xml файл към него. Незнам какъв формат е това? Мога ли да конвертирам?
Вто Фев 20, 2024 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
peterstamov написа:
Трябва ми да резна една част от картата за друго устройство. Правя го, но формата не се чете от последващото устройство. Други карти дето чете са във формат img_4600000N425000E. Може би jрg и xml файл към него. Незнам какъв формат е това? Мога ли да конвертирам?


Нямам идея какъв е тоя формат img_4600000N425000E. Какво е "другото" устройство?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Фев 20, 2024 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peterstamov



Регистриран на: 17 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
[quote="dido"]
peterstamov написа:
Какво е "другото" устройство?

Компютърът ми и програма за наблюдение. Искам да резна една малка карта и да ми излиза къде е позиционирана камерата. Програмата чете карти но в определен формат BMP или JPG. Няма да стане предполагам да конвертирам резнатото от oruxmaps в BMP или JPG?

Цитат:
Loading a Map. A Map is just a BMP or JPG image showing a certain area where the sensor is located.

Има ли някакви карти на България в jpg формат?
Вто Фев 20, 2024 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Колко малка, имаш ли точни координати на примерно, четирите ъгъла?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Фев 20, 2024 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peterstamov



Регистриран на: 17 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Ровнах тези дни...

Universal Maps Downloader
https://www.allmapsoft.com/umd/download.html
Реже, обединява. Ха да е супер щото зум до 13.

BaseCamp - чете картите от екзето
GPXSee - чете .img

TwoNav Land - Върши работа. Не съм я доразгледал.
Пет Фев 23, 2024 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Страница 23 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov