ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам един малко лаишки въпрос. Инсталирах си bgmountains на orux maps на телефон с андроид. Работи си в офлайн режим, всичко точно. Как обаче да ми засича местоположението? Никъде не видях такава опция.
Пон Апр 21, 2014 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
evenstar написа:
Аз имам един малко лаишки въпрос. Инсталирах си bgmountains на orux maps на телефон с андроид. Работи си в офлайн режим, всичко точно. Как обаче да ми засича местоположението? Никъде не видях такава опция.

В какъв смисъл да ти засича местопложението? Ако иде реч за това да намери себе си (и теб, държейки го) в пространството, то следва да направиш това (цитирам себе си от поста си по-горе, за да не пиша пак):
Цитат:
Активирате GPS приемника на телефона си през системнюто меню на Android, след което активирате и търсенето на сателити чрез натискане на най-горния бутон от дясното вертикално плаващо меню на дисплея на телефона си. Изчаквате до момента, в който бъдете позиционирани в пространството, след което сте готови да тръгнете по вашия път.


_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Апр 21, 2014 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря,но по някаква причина отказва да ми засече местоположение,за жалост.
Пон Апр 21, 2014 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
evenstar написа:
Благодаря,но по някаква причина отказва да ми засече местоположение,за жалост.

Дай му достатъчно време, понякога има нужда от 10-15 минути за целта, иди на място с прилична видимост, пусни му и интернет-асистенция (3G връзка например) за по-бързо позициониране.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Апр 21, 2014 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хм, явно е трябвало да го пробвам на открито просто. Получи се. Благодаря. Smile
Пон Апр 21, 2014 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind благодарности за добре подреденото и систематизирано инфо. Тъкмо бях решил като разуча нещо на Орукса да направя и аз нещо подобно, но ти направо си свършил всичко чудесно.
Пон Апр 21, 2014 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
isometrus



Регистриран на: 01 Юни 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
При мен на самсунг таблета върви страхотно с Орукса.Преди пробвах но не успявах да обединя гармин картите в един img файл,и се бях отказал.Сега видях че сте ги добавили за изтегляне готови за качване в img,сложих файла и готово.Много благодаря,страхотна работа!

_________________
Липсва ли ти планината?Цъкни ТУК!
Сря Юни 11, 2014 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andreyfa



Регистриран на: 21 Окт 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да ми помогне с конвертирането на картите от http://bgmountains.org/bg/maps/category/9- в такива, каквито ги разчита androzic (ozf2 , ozf3) . Опитах доста начини , но не ми се получава. Благодаря!
Чет Авг 07, 2014 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Това е най-доброто обяснение, според мен за подкарване на картите на телефон с android



http://pohod.eu/bgmountains-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-android/

Според мен телефон с тези карти върши перфектна работа ако нямаш оффроуд навигация на Garmin
Пет Ное 21, 2014 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g2233



Регистриран на: 04 Фев 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.
Искам да използвам темата за да похваля картите които използвам- BGmountains и BGtopomap с Oruxmaps. Много съм доволен от подробноста им.
Тук идва въпросът ми към запознатите. Как мога да качвам записани от мен тракове да бъдат изобразени върху картите.
Нямам предвид да зареждам тракове от менюто на орукса а буквално траковете ми да са изобразени на картата.Понеже не всички пътечки ги има в моя планински регион(Асеновград)
Май ми трябва някаква програма за pc за да мога да editвам картата ли какво? Или пък ако има нещо подобно и за андроид пак ще ми свърши работа.

Също така съм си качил и Osm. Там пише че била отворена и можело да се пипа картата и да се добавят тракове посредством Josm.Някой занимавал ли се е с това чудо? Поне за себе си да направи картата по подробна и не само за себе си де☺.

Поздрави. Георги
Сря Фев 04, 2015 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
g2233 написа:
Как мога да качвам записани от мен тракове да бъдат изобразени върху картите.

В OruxMaps от горното меню избираш иконката с вид на пътно платно (третата от дясно на ляво). Там ще намериш как да добавиш следа в KML или GPX формат, както и да избереш следа, която да бъде показана върху картата.

g2233 написа:
Нямам предвид да зареждам тракове от менюто на орукса а буквално траковете ми да са изобразени на картата.Понеже не всички пътечки ги има в моя планински регион(Асеновград)

Това можеш да направиш като заредиш KML Overlay с всички данни, които те интересуват. Той ще се изобразява на фона на картата. Достъп до тази функция има през втората икона от дясно на ляво в горното меню (с вид на полуразгъната карта). Там избираш Load KML Overlay, който трябва предварително да си създал и сложил в съответната папка на програмата на телефона.

g2233 написа:
Май ми трябва някаква програма за pc за да мога да editвам картата ли какво? Или пък ако има нещо подобно и за андроид пак ще ми свърши работа.

Също така съм си качил и Osm. Там пише че била отворена и можело да се пипа картата и да се добавят тракове посредством Josm.Някой занимавал ли се е с това чудо? Поне за себе си да направи картата по подробна и не само за себе си де☺.

JOSM е едно от средствата, които ползваме за редактиране на BGMountains. Ако имаш желание да се включиш в работата и да помагаш картата да става по-добра, изпрати едно лично съобщение на dido, за да уточните с него подробностите.
Сря Фев 04, 2015 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
g2233



Регистриран на: 04 Фев 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързия отговор.
Наистина съм заинтересован за подобряване на картата.Ще пиша на дидо
Сря Фев 04, 2015 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Активирате GPS приемника на телефона си през системнюто меню на Android, след което [b]активирате и търсенето на сателити чрез натискане на най-горния бутон от дясното вертикално плаващо меню на дисплея на телефона си

???
Не намирам "GPS приемник" в системното меню-само иконката в дясното плаващо меню на дисплеяSad
Сря Мар 18, 2015 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Не намирам "GPS приемник" в системното меню-само иконката в дясното плаващо меню на дисплея

Включваш GPS на телефона /няма начин да не го видиш на съвсем видно място е/, плаващото меню ти е на самата програма. Трябва да ти е включен и от двете места.
Сря Мар 18, 2015 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Включваш GPS на телефона /няма начин да не го видиш на съвсем видно място е/, плаващото меню ти е на самата програма. Трябва да ти е включен и от двете места.

Аха,ясно!Не съм разбрал-аз наричам "плаващо" и менюто на телефона-онова на което са wi-fi-то,моб.данни,блу-тут-а -там е и гпс-аSmile
нали за него иде реч??
Чет Мар 19, 2015 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 4 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov