ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Аха,ясно!Не съм разбрал-аз наричам "плаващо" и менюто на телефона-онова на което са wi-fi-то,моб.данни,блу-тут-а -там е и гпс-аSmile
нали за него иде реч??

Да
Чет Мар 19, 2015 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morro



Регистриран на: 06 Фев 2014
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Приятели, моля да споделите може ли Oruxmaps със заредена карта BGMauntains да се използва не само за следване на предварителнио записани тракове, а и за задаване за крайна точка и просто за навигация до нея?
Вто Мар 31, 2015 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро не. OSMAnd разбира от следване на пътя и прочее, но засега нямаме изкарана версия дето да върви на тази програма (да речем - в списъка е тази задачка).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 31, 2015 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
morro



Регистриран на: 06 Фев 2014
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, много благодаря за бързия отговор !

Докато сме на тази вълна, може ли някой да прикачи трак на Елешнишки м-р - връх Мургаш, че съм решил да направим този маршрут по Великден .
Вто Мар 31, 2015 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Привет. Сигурно е просто, но как да намеря GPS времето в Орукс. Играх си , но не успях да се справя. Трябва да го синхронизирам с часовника на фотоапарата, за да импортирам впоследствие координатите /от записания трак/ в снимките. Rolling Eyes Oops
Вто Мар 31, 2015 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nickkal написа:
Привет. Сигурно е просто, но как да намеря GPS времето в Орукс. Играх си , но не успях да се справя. Трябва да го синхронизирам с часовника на фотоапарата, за да импортирам впоследствие координатите /от записания трак/ в снимките. Rolling Eyes Oops

OruxMaps има възможност да показва часа според операционната система на телефона в долния Dashboard. За целта трябва да се включи тази опция в Settings --> Global settings --> User interface --> Dashboard --> User interface --> Time. Това обаче няма особен смисъл, тъй като този час така или иначе по подразбиране е видим най-горе в Status bar-a на телефона (извън OruxMaps приложението).

Tелефона си синхронизира часа през мрежата ако е включена опцията на OS-a Settings --> System --> Date & time --> Automatic date & time. Това по принцип дава достатъчно добра точност на системния часовник.

Има приложения, които показват и GPS часа. Например аз ползвам GPS staus. Опита ми показва че между GPS времето и системното време се случва да има до около 10-ина секунди разлика при моя начин на ползване на телефона. Има също и приложения (например Smart Time Sync), които позволяват синхронизиране на системния часовник с GPS, но могат да правят това само с root права.
Вто Мар 31, 2015 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Вто Мар 31, 2015 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nickkal написа:
Благодаря!

Сетих се и още нещо -- би било добре да се направи експеримент, с който да се установи кое точно време OruxMaps записва в траковете -- дали GPS или системното време. Съдейки по това че нийде из интерфейса му не се вижда GPS времето, съществува вероятност да ползва системното време на телефона. В такъв случай за синхронизацията с фотоапарата би било по-добре да се ползва именно то, а не GPS времето.
Вто Мар 31, 2015 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах с друго приложение (MapFactor), където успях да намеря GPS и системното време. Разминаването беше по-малко от секунда. Дори и да е по-голямо, за моите цели е напълно достатъчно точно. Синхронизиращата програма GPisSync, съм я настроил за по-голям интервал на разминаване във времето при синхронизирането. При 'движение на крак' разминаването е малко или въобще липсва.
Сря Апр 01, 2015 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение проблем с локализирането Отговорете с цитат
имам такъв проблем и не мога да разбера на какво се дължиSad
след стартиране на гпс-а от андроид менюто и после от това на орукс-а не иска даме локализира в продължение на...час,че даже и два!
нещата се оправят като стартирам друга навигационна програма(например sygic)-тя ме локализира за минутки и после като стартирам орукс-а всичко е ок! Къде бъркам-да не би да има значение къде е инсталирана-пище в опътването че се препоръчва да е на sd картата а моята дефолтно си се инсталира във вътрешната памет-макар че не вярвам това да е причината Confused
Сря Апр 08, 2015 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: проблем с локализирането Отговорете с цитат
fena73 написа:
имам такъв проблем и не мога да разбера на какво се дължиSad
след стартиране на гпс-а от андроид менюто и после от това на орукс-а не иска даме локализира в продължение на...час,че даже и два!
нещата се оправят като стартирам друга навигационна програма(например sygic)-тя ме локализира за минутки и после като стартирам орукс-а всичко е ок! Къде бъркам-да не би да има значение къде е инсталирана-пище в опътването че се препоръчва да е на sd картата а моята дефолтно си се инсталира във вътрешната памет-макар че не вярвам това да е причината Confused

Местонахождението на инсталацията не би трябвало да има значение. За всеки случай да спомена че OruxMaps по подразбиране не включва GPS приемника при стартиране на програмата. Това е направено с цел икономия на енергия. Ако си включил позиционирането в OruxMaps с най-горния бутон от дясното скриващо се меню и въпреки това дълго време той не успява да определи позиция, това може да е поради влошено приемане на сигнали от спътниците или пък някакъв бъг в програмата. Много е удобна безплатната програмка GPS Status -- тя освен че задейства GPS приемника също показва обичайните подробности за качеството на сигнала приеман от различните спътници. Има и платен plugin за нея, който отстранява показването на реклами и добавя поддръжка за повече сензори.
Сря Апр 08, 2015 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: проблем с локализирането Отговорете с цитат
vedrin написа:
Ако си включил позиционирането в OruxMaps с най-горния бутон от дясното скриващо се меню и въпреки това дълго време той не успява да определи позиция, това може да е поради влошено приемане на сигнали от спътниците или пък някакъв бъг в програмата. Много е удобна безплатната програмка GPS Status -- тя освен че задейства GPS приемника също показва обичайните подробности за качеството на сигнала приеман от различните спътници.

Не вярвам да е от влошено приемане-все пак съм пробвал на различни места,при добро време и в местности,гарантиращи добър гпс прием-на открити и обзорни места.
По скоро вярвам че е бъг в програмата.Ще пробвам и тази програмка и ще докладвамSmile
Чет Апр 09, 2015 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: проблем с локализирането Отговорете с цитат
fena73 написа:
[ Много е удобна безплатната програмка GPS Status -- тя освен че задейства GPS приемника също показва обичайните подробности за качеството на сигнала приеман от различните спътници.

Ще пробвам и тази програмка и ще докладвамSmile[/quote]
Май ще се окаже че проблема си е в телефона-или е някакъв софтуерен или е просто някакъв фалшив гпс-модулаSadТой и самия телефон е китайски евтинджос,де...
Пон Апр 27, 2015 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Дидо и на целия екип на БГМаунтинс.

Тъй като знам че вече картата е базирана на OSM имате ли на идея да я пуснете компилирана във векторен формат съвместим с Оруксмапс например.
Става дума за векторния формат Mapsforge който е описан тук:https://github.com/mapsforge/mapsforge
Тъй като от скоро ползвам програмата LocusMap която определено има доста повече възможонсти спрямо Оруксмапс които на мен много ми допадат реших да си я закупя. Обеча ми липсва възможността да ползвам BGMountains тъй като Locusmap има някаква поддръжка на Гарминските карти и ги чете но реално може да чете от тях стандартните типове данни и не отчита typ файла заложен в img файла. В Оруксмапс поддръжката на Гарминските img файлове е сравнително добра и картата се изобразява точно спрямо typ файла в img.

Та затова много ми се иска да имаме възможност да разглеждаме картата на разни Андроид приложения.
Формата на mapsforge е идеален тъй като е подобен на четенето на картата в img формата в Oruxmaps. Ако се използва този формат по този начин няма да се ограничаваме да използваме само една андроидска програма. Хубавото е че се поддържат разни теми които да модифицират как да изглежда картата на екрана подобно на typ файловете.
Пон Май 18, 2015 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

имаме планове да вадим осм-съвместим формат, но нямаме време да го реализираме. Аз по-скоро съм се спрял на OSMAnd, която поддържа доста добре рутиране.
Първостепенната ни задача засега е да пуснем растерния рендъринг, за да може да излиза картата нормално в уеб-браузър. Стъпката не е голяма, но вече около 9 месеца не можем да се наканим да я направим.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 18, 2015 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 5 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov