ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Поне в уеб-версията (сега нямам възможност да ровя гарминския файл) на картата е налична както хижата, така и курортът. По пътя от Дебръщица към яз. Батак са.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юли 09, 2015 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Аз ги знам нмного добре,щото съм от Пазарджик! Smile Уеб-версията не знам,как да я отворя,а на Орукса ми изписва Dobra voda в Сърбия,Хърватска,Черна гора и т.н.,но не и в България!А пък св.Константин не излизаи в Гугълърт,поне при мен!
Чет Юли 09, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Има цяла тема за уеб-версията на картата. В този раздел. Линкът е www.kade.si

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юли 09, 2015 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Човъркам го този Орукс,но не намирам хижа Добра вода!Хижата се намира на 30 км. от Пазарджик посока курорта св.Константин,който също липсва!Аз ли не мога да се оправя,или е пропуск на картата?(Bgmount.)
Има ги и двете и в картата за Гармин. Обаче, за да я намериш през "търсачката" за POI, пишеш H.DOBRA VODA за карта на латиница и предполагам Х.ДОБРА ВОДА за тази на кирилица.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юли 09, 2015 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Баси,сигурно аз нещо бъркам Rolling Eyes !Отварям орукса,пускам гпс-а,работи,намира ме!Отивам после на search adress, пиша Добра вода и на кир. и на лат.,излизат в Сърбия,Словакия и т.н.А пък ръчно въртях,въртях и я намерих хижата- верно я има!
Чет Юли 09, 2015 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Баси,сигурно аз нещо бъркам Rolling Eyes !Отварям орукса,пускам гпс-а,работи,намира ме!Отивам после на search adress, пиша Добра вода и на кир. и на лат.,излизат в Сърбия,Словакия и т.н.А пък ръчно въртях,въртях и я намерих хижата- верно я има!

OruxMaps не поддържа търсене на обекти и маршрутизация в карти в Garmin-ски формат. Намереното вероятно е с произход от други инсталирани в него карти.
Чет Юли 09, 2015 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Хм,явно иска доста разучаване,особено от технически профани като мен!Всъщност открива доста обекти,пр. язовир Батак,връх Баташки снежник,Мусала идрПравя следното: намирам примерно Мусала,маркирам,после цъкам горе иглата и избирам Wpts.track.Дава и координатите на обекта,разстоянието и по- долу няколко опции.Цъкам navigator и ми дава избор: гугъл или сиджик,пеша или drive.Избирам Sygic( тя ми е инсталирана преди това на таблета) и директно се включва навигацията!Интересно....
Чет Юли 09, 2015 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
to6ki4



Регистриран на: 17 Юли 2015
Мнения: 2

Мнение маршрут в Oruxmap Отговорете с цитат
Здравейте!

Правя си маршрут в MapSource, след това го прехвърлям в Oruxmap, но ми дава само права линия между началната и крайната точка. Когата пусна GPS-а, и започна да се движа Orux ми казва,че се отдалечам от маршрута.Пробвах да направя маршрут и в програмата и отново така се получава. Някой ще ми обяснили защо така се получа, сигурно не създавам правилно маршрута.

Благодаря!
Пет Юли 17, 2015 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
to6ki4 написа:
Здравейте!

Правя си маршрут в MapSource, след това го прехвърлям в Oruxmap, но ми дава само права линия между началната и крайната точка. Когата пусна GPS-а, и започна да се движа Orux ми казва,че се отдалечам от маршрута.Пробвах да направя маршрут и в програмата и отново така се получава. Някой ще ми обяснили защо така се получа, сигурно не създавам правилно маршрута.

Благодаря!


Оруксът не позволява маршрутизация между две точки, освен с помощта на допълнителното приложение BRouter, което, обаче, е базирано на OSM-данни и съответно има огромни празнини по отношение на планинските пътища и пътеки у нас.

Ако искаш да следваш определен маршрут в OruxМaps, трябва да го създадеш, след което с помощта на Garmin Basecamp да го превърнеш в трак (десен бутон, Create Track from Selected Route). Прехвърляш трака в телефона, визуализираш го в Орукса и го следваш.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Съб Юли 18, 2015 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
to6ki4



Регистриран на: 17 Юли 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора. Каква е разликата между MapSource и BaseCamp?
Съб Юли 18, 2015 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
to6ki4 написа:
Каква е разликата между MapSource и BaseCamp?

Това са две програми на Garmin, които предлагат подобни (но не напълно еднакви) функции в различен интерфейс. MapSource не се развива след октомври 2010 г. (версия 6.16.3). Първата версия на BaseCamp (2.0.5) се появи през юни 2009 г. BaseCamp има по-неефективен код от MapSource, което се усеща на по-стари и скромни машини. Някои хора предпочитат интерфейса нa MapSource.
Съб Юли 18, 2015 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tambuhtaneca



Регистриран на: 26 Юли 2015
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички, може ли някой да обясни как точно да си кача картата, тъй като явно не успявам. Свалил съм си Oruxmaps и от http://bgmountains.org/maps/category/4 съм свалил BGMountains_CYR.img. Направил съм си папка в SD картата. Стартирам Orux-a избирам папката, след това принудително го спирам и чистя кеша и след повторно стартиране нищо не се показва. Може ли някой да ми обясни къде бъркам? Благодаря предварително!
Вто Юли 28, 2015 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tambuhtaneca



Регистриран на: 26 Юли 2015
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Оправих се!
Сря Юли 29, 2015 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tambuhtaneca написа:
Здравейте на всички, може ли някой да обясни как точно да си кача картата, тъй като явно не успявам. Свалил съм си Oruxmaps и от http://bgmountains.org/maps/category/4 съм свалил BGMountains_CYR.img. Направил съм си папка в SD картата. Стартирам Orux-a избирам папката, след това принудително го спирам и чистя кеша и след повторно стартиране нищо не се показва. Може ли някой да ми обясни къде бъркам? Благодаря предварително!


Виждам, че се справил, но все пак реших да споделя - аз го правя така.

_________________
Любимият ми връх Ком
Сря Юли 29, 2015 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tambuhtaneca



Регистриран на: 26 Юли 2015
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
От подменюто, което ще се отвори изберете Switch map и след това OFFLINE.

Ето това не бях направил Smile
Сря Юли 29, 2015 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 7 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov