ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Офлайн карта BGMountains за iPhone
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Офлайн карта BGMountains за iPhone
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Офлайн карта BGMountains за iPhone Отговорете с цитат
Здравейте, за да ползвате BGMountains за iPhone в офлайн режим, инсталирайте приложението

Cartograph Maps (същото го има за Android и Windows)

Платеният вариант е на достъпна цена от 10-на лева и отключва някои възможности - примерно режим на светлосенки. За съжаление нямах възможност да го пробвам и описанието долу е валидно за безплатната версия:

През браузър (примерно от линковете долу в това мнение) изтеглете картата в mapsforge формат и стила:

карта:
http://bgm.uni-plovdiv.net:40158/mapsforge/bgmountains.map

стил:
http://bgm.uni-plovdiv.net:40158/mapsforge/BGMountains_mapsforge_mapstyle.zip

упътване за настройка:
Отворете Cartograph Maps, картата изглежда така:



1. Кликнете за настройки
2. Изберете maps
3. Кликнете на Offline
4. Кликнете на "+"
5. Кликнете на Import MapFile, откъдето избирате сваления по-горе файл bgmountains.map (примерно от директорията Downloads)



6. Върнете се на първоначалния екран за настройки и изберете Styles за импорт на стила
7. Кликнете на "+"
8. Кликнете на Import Style, откъдето избирате сваления по-горе файл BGMountains_mapsforge_mapstyle.zip (примерно от директорията Downloads)



9. Задръжте до стрелката срещу стила Elevate.xml - ще се отвори прозорец за настройка на стила
10. Изберете "Set as default Mapsforge style" - до стила Elevate.xml трябва да се появи червен надпис "Default"



С това настройката е завършена и би трябвало да имате работеща карта.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Фев 08, 2022 12:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 02, 2022 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Най-после безплатно решение за iPhone.
Нямам iPhone и реших да пробвам на телефон Xiaomi с Android 11. На андроидния телефон изтеглих Cartpgraph Maps 3 (безплатно) и направих горната процедура. Всичко е ОК.
Реших да симулирам ъпдейт на картата. За целта нарочно изтрих двата свалени файла и ги изтеглих наново. Отново направих по-горната процедура с настройките (от първото мнение на тази тема) и всичко е ОК.
Сигурен съм, че феновете на iPhone ще са много благодарни на Дидо за тази огромна помощ, особено когато са в планината и няма интернет.
Единствената ми препоръка е добавяне на онлайн карта Kade.si, т.е. Дидо може да предложи трети файл по указанията на разработчика Creating online map definition files Така феновете на iPhone ще мога да виждат най-актуалната версия на българската планинарска карта. Приложението Cartograph Maps предлага само една онлайн карта OpenStreetMap.
Нед Фев 06, 2022 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
autopilot



Регистриран на: 06 Сеп 2021
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз инсталирах на андроид, благодаря за картата!
Вто Фев 08, 2022 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Ехеее, чак сега видях ..

Много благодарности за труда и това че получаваме готово решение за Айфони. Сега ще го разуча.
Вто Фев 08, 2022 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Ехеее, чак сега видях ..

Много благодарности за труда и това че получаваме готово решение за Айфони. Сега ще го разуча.


Здравей, дали го пробва на Айфона приложението? Smile И , как е, върви ли си добре?
Пет Мар 04, 2022 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
kaloyanv написа:
Ехеее, чак сега видях ..

Много благодарности за труда и това че получаваме готово решение за Айфони. Сега ще го разуча.


Здравей, дали го пробва на Айфона приложението? Smile И , как е, върви ли си добре?


Не съм, сложих приложението, сложих и картата, обаче не съм имал възможност да я тествам. Още повече че тя се води "офлайн" карта и по дефолт е някаква на openmaps, така и не разбрах дали аз трябва да превключа или то автоматично се привключва когато няма нет.

Толкова съм отвикнал да ползвам карта, че като ида в планината даже не включвам в момента, че да не ми пада и батерията.

П.С - Да, но ще хвана сериозно да разгледам и да видя какво е положението.

Всъщност май излъгах, ползвам си още картата, но по стария начин онлайн, стари навици трудно се изкореняват, даже не се сещам да я пусна през приложението.
Пет Мар 04, 2022 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора Smile Ползвам от много време Орукс с БгМаунтин (съответно на Андроид) за преходи и най-вече планинско колело и съм страшно доволен. Обаче телефона остарява и като дойде време за смяна се оказа, че вече няма малки телефони - все таблети, а не се кефя. Оказа се, че Айфон 12/13 мини е с 5 инчов размер (какъвто съм и сега), Андроидски йок с тези размери и по-малки...И се замислих , ако взема Епъл дали ще има алтернатива на Орукс-а, защото съм свикнал много и му се кефя и ми е от важните приложения.. Laughing
Съб Мар 05, 2022 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boris_m80



Регистриран на: 12 Мар 2022
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
При мен не тръгва offline
Съб Мар 12, 2022 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HeliosRays



Регистриран на: 12 Фев 2021
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Благодаря за отговора Smile Ползвам от много време Орукс с БгМаунтин (съответно на Андроид) за преходи и най-вече планинско колело и съм страшно доволен. Обаче телефона остарява и като дойде време за смяна се оказа, че вече няма малки телефони - все таблети, а не се кефя. Оказа се, че Айфон 12/13 мини е с 5 инчов размер (какъвто съм и сега), Андроидски йок с тези размери и по-малки...И се замислих , ако взема Епъл дали ще има алтернатива на Орукс-а, защото съм свикнал много и му се кефя и ми е от важните приложения.. Laughing


Офлайн май няма има някъкав финт с гуру мапс аз съм с него но няма офлайн другият е гая https://www.youtube.com/watch?v=krIdAetDSF4&t=343s може би незнам с айфон трудно. аз гуруто ползвам без бгмаунтинс ама искам бг-то .... Осмапс става ... мапс ме .... Ще пробвам на колегата която е пусна в апс стора ми е 5 евро. не намрам безплатната ама 10 кинта ще платя ако върви добре.
Пет Апр 08, 2022 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
ПРи мен картата също работи. Трябва обаче може би пъвоначално да се зареди, когато имаш интернет. В интерес на истината аз не знам точно какво правих първия път. Обаче като я заредих , ми даваше някакъв празен екран .... Днес просто я "лоуднах" и си работи. Включих самолетен режим, рестартирах приложението и пак си беше окей.

Благодаря отново, това е супер че има работеща карта и за айфон.

Не съм я ползвал още, обаче вече започвам по този начин. Тъкмо ще видя как ще е с батерията, най-малкото защото вече където няма добър обхват, ще мога директно да карам на самолетен режим и да си пестя батерията, че е айфон все пак Smile
Чет Апр 14, 2022 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril.D



Регистриран на: 29 Авг 2022
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте инсталирах приложението и картата, но за стила не ми позволява да инсталирам zip файл.
Приложението е Cartograph Lite за IOS. За zip файл, трябва ли да инсталирам про версията?
Пон Авг 29, 2022 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Свалил ли си zip-a локално на телефона?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 29, 2022 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Kiril.D написа:
Здравейте инсталирах приложението и картата, но за стила не ми позволява да инсталирам zip файл.
Приложението е Cartograph Lite за IOS. За zip файл, трябва ли да инсталирам про версията?


Не трябва да го еевааа .. Аз съм толкова доволен, че не смея да пипна нищо, че да не се счупи. Железо е и вече не ми пада така и без това прецаканата батерия.
Сега даже ще ходя на ком ме мине , ком не ме мине и ще и направя още по-добър тест, макар че досега каквото видях за някой и друг месец си е супер.

П.С - Хей ти да не си Кирил Дизела, или някой негов братовчед ? Поне инициалите много се доближата ?
Пон Авг 29, 2022 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril.D



Регистриран на: 29 Авг 2022
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Вчера деинсталирах Cartograph Lite и инсталирах Cartograph Maps 3, с него всичко е наред.
Много благодаря, наистина е много от полза.
Вто Авг 30, 2022 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril.D



Регистриран на: 29 Авг 2022
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Kiril.D написа:
Здравейте инсталирах приложението и картата, но за стила не ми позволява да инсталирам zip файл.
Приложението е Cartograph Lite за IOS. За zip файл, трябва ли да инсталирам про версията?


Не трябва да го еевааа .. Аз съм толкова доволен, че не смея да пипна нищо, че да не се счупи. Железо е и вече не ми пада така и без това прецаканата батерия.
Сега даже ще ходя на ком ме мине , ком не ме мине и ще и направя още по-добър тест, макар че досега каквото видях за някой и друг месец си е супер.

П.С - Хей ти да не си Кирил Дизела, или някой негов братовчед ? Поне инициалите много се доближата ?


Не съм Дизела, но съм минава Ком-Емине😀 Успех и на теб.
Вто Авг 30, 2022 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov