ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
котлон с практически неизчерпваемо гориво
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
котлон с практически неизчерпваемо гориво
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение котлон с практически неизчерпваемо гориво Отговорете с цитат
http://shop.biolitestove.com/BioLite-CampStove_p_15.html?utm_source=adroll&utm_medium=display%2Bbanner&utm_term=retargeting&utm_campaign=adroll%2Bretargeting

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Сеп 20, 2012 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Хубав дизайн но какво гориво трябва за това чудо

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Чет Сеп 20, 2012 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ написа:
Хубав дизайн но какво гориво трябва за това чудо


чети бе младеж Smile

Fuel: Burns sticks, pine cones, pellets and other biomass

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Сеп 20, 2012 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
С партизански котлета, занитени заедни метални телове и пластини. Може да е съвременен вариант с полупроводници.
Чет Сеп 20, 2012 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
С партизански котлета, занитени заедни метални телове и пластини. Може да е съвременен вариант с полупроводници.


Елемент на Пелтие с обратно действие (ефект на Зеебек)
Пет Сеп 21, 2012 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение котлон с практически неизчерпваемо гориво Отговорете с цитат
Оо ето че стигнахме до перпетуум мобилето.

_________________
to be continued...
Съб Сеп 22, 2012 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Добра джаджа. Има интерсни ТТ данни.
Малко е тежка за в раницата, тежи почти 1 кг, но за къмпинг ще е екстра. Very Happy
Съб Сеп 22, 2012 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение поредно преброяване на наивниците Отговорете с цитат
Според мен това е боклук. 130 долара!!! Лев и 30 не бих дал за него...
защо мисля така:
- за гориво трябва да си събереш сухи съчки и да да ги запалиш. Ами това може да стане и без да носиш това барбекю. Значи то ще помогне само като поставка....
- възможността да си заредиш телефона от него: Едва ли е най-ефективният нащин. Ще трябва поне 30 минути да поддържаш огъня. Малко ме смущава това 2W и пикова мощност 4W - значи зависи от това колко е силен огъня -- 100% РАЗЛИКА, дали няма да ми прецака телефона?

- 1 кг си е сериозно тегло за туриста. 200 лв си е сериозна сума за 90% от туристите.

моето заключение: неефективна, тежка и скъпа играчка!
Нед Сеп 23, 2012 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Re: поредно преброяване на наивниците Отговорете с цитат
mikesli написа:
Според мен това е боклук. 130 долара!!! Лев и 30 не бих дал за него...
защо мисля така:
- за гориво трябва да си събереш сухи съчки и да да ги запалиш. Ами това може да стане и без да носиш това барбекю. Значи то ще помогне само като поставка....
- възможността да си заредиш телефона от него: Едва ли е най-ефективният нащин. Ще трябва поне 30 минути да поддържаш огъня. Малко ме смущава това 2W и пикова мощност 4W - значи зависи от това колко е силен огъня -- 100% РАЗЛИКА, дали няма да ми прецака телефона?

- 1 кг си е сериозно тегло за туриста. 200 лв си е сериозна сума за 90% от туристите.

моето заключение: неефективна, тежка и скъпа играчка!


Абсолютно подкрепям! Срещу ~15 лв. имаш резервна заредена батерия.
Пон Сеп 24, 2012 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Няма да ви се повреди телефона. Той си харчи неговите 1-2 Ват, ако ги има. Ако има 4 - може да зареждате 2-3 неща заедно. Мощността на печката (да прави ток) всъщност се променя не със 100%, а безкрайно много. Може да спадне до 0,1 Ват и до 0, в първия случай промяната е 2000%.
Тази печка дава насочен пламък към тенджерата, пуши несравнимо по-малко или никак и гори стабилно и при вятър, виелица и дъжд. Може да си светиш с нея, и да си топлиш вода и цяла вечер, за разлика от огън от сухи дърва, запален в снега, наример.
Докато за 15 лв винаги може да си вземеш една набързо разреждаща се батерия, за 200 лв не би трябвало да са проблем като ходиш в нецивилизовани райони за повече от няколко дена. Все пак ги даваш веднъж и ползваш повече от няколко пъти.
Пон Сеп 24, 2012 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zahri-emin



Регистриран на: 22 Май 2010
Мнения: 70
Местожителство: Смолян

Мнение Отговорете с цитат
Абе в крайна сметка над 2500 м дървата на вас не ви ли са дефицит Laughing
Пон Сеп 24, 2012 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
с нещо такова: http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=124&Itemid=0
и газово котлонче за стотина лева имаш много по-добро решение. А другото е интересна играчка за да събереш погледите на групатаSmile
Пон Сеп 24, 2012 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не е ясно защо ти е телефон в нецивилизован район.... Ако това е предвидено и захранването трябва да е предвидено. Виждал съм как говорят по късовълнови /лампови/ станции ловците в далечния изток на бившия СССР в задполярния кръг - с едната ръка въртят генератора, с другата държат трубката и говорят. Това се е случвало преди половин век. Сега има и слънчеви панели и т.н.
Ако е средство за оцеляване.... нещо не ми се вярва винаги и при всеки случай да се намерят и запалят сухи съчки....
Газов котлон в комплект с тенджерка "Ета пауър" и 400 мл бутилка тежи ~ 600 гр. и осигурява доста литри гореща вода независимо от студа от -15 -20 градуса
Пон Сеп 24, 2012 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
А кой говори за телефон? По-скоро ще е сателитна връзка, зареждане на радио, навигационно оборудване, осветление, компютър за писане, четене или друга обработка, фототехника. За печката знам от поне две години, хареса ми, беше доста по-скъпа. Ако още малко поевтинее, ще си купя и без да имам кокретна нужда, а ако тръгна за дълго пътуване и за 200 лв ме урежда. Е, имам безплатна доставка, затова не я броя. Дърва се намират навсякъде. Не се ли спомена, че е несравнимо по-икономична спрямо открит огън? Някъде имаше и разхода, между другото - измерва се в грамове, не в килограми, а половин кило клечки обикновено се събират бързо. Разпалването става със съвсем малко сух материал, след това се слагат и мокри.
Алтернативата на това е вятърен генератор и е пак така труден за носене. Но е по-производителен и лесен - като духа. И пак остава екстрата готвене. Слънчеви панели при снеговалеж не вършат голяма работа и са капризни за носене. Ръчното динамо - забрави да въртиш толкова време за пълно зареждане. Идея е динамото с тежести, но с какво ще е по-добро?
Покрай тази тема се сетих да потърся само тези електроелементи (на Пелтие ли бяха?) за правене на ток.
Вто Сеп 25, 2012 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ето ви една промишлена алтернатива на това казанче - тук
А ето и една инструкция за самоделка - тук
Човека си го е правил за условията на полярна нощ

Както биха казали братушките : "Флаг вам в руки!"

Не искам да споря с никого - за мен лично това е ненужно и неприемливо, като съотношение цена/полза/тегло. На туристическите си походи ще си нося резервни батерии, ако тръгна на многоседмична експедиция - ще мисля за захранване ДВГ, Слънце, Пелтие,Вятър .... според условията.
Сря Сеп 26, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov