ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гърция - Олимп - в.Митикас
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Гърция - Олимп - в.Митикас
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
След първите няколкостотин метра дистанция, нагоре вода няма.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 02, 2014 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
velko_sz



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 6
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
mediator37 написа:
Да добавя един животрептящ въпрос за мен. От паркинга на Приония до Хижа А и от Хижа А в посока Митикас има ли откъде човек да си напълни вода или маршрутът е напълно безводен. В смисъл някакви поточета около и през пътеката минават ли?
Като тръгваме от хижата нагоре, обаждаме ли се на някой, че си оставяме тежките раници, къде ги оставяме, или кой където свари ? Скарани сме с чуждите езици и трудно ще се обясним с гръцките хижари.


Вода няма, както вече са ти казали. Багаж можете да си оставите в хижата.
Сря Юли 02, 2014 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Der E



Регистриран на: 06 Юни 2011
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mediator37 написа:
Да добавя един животрептящ въпрос за мен. От паркинга на Приония до Хижа А и от Хижа А в посока Митикас има ли откъде човек да си напълни вода или маршрутът е напълно безводен. В смисъл някакви поточета около и през пътеката минават ли?
Като тръгваме от хижата нагоре, обаждаме ли се на някой, че си оставяме тежките раници, къде ги оставяме, или кой където свари ? Скарани сме с чуждите езици и трудно ще се обясним с гръцките хижари.


Най-накрая успях да отида и аз до Олимп в края на юни, така че веднага ти давам отговор на въпросите.
Водата - има чешма точно на паркинга на Приония, нагоре няма. Мисля че 1л. е напълно достатъчен до хижата, аз лично го изкарах без глътка до там.
На хижата раниците се оставят в едни шкафове до барчето (там, откъдето се взимат чехли) без да се обаждате на никой. Нагоре по пътя няма вода, затова си налейте от хижата, колкото ще ви трябва. Мисля, че над 1л не е необходим и само ще ви тежи (но все пак ти си знаеш най-добре потреблението Very Happy ).
Препоръчвам ви да си оставите щеките и раниците на връх Скала и да си ги вземете на слизане (освен ако не спускате по улея Лоуки), иначе само ще ви пречат. Уцелих страхотно време без мъгли, пожелавам ви и на вас такова. Единствено по сипея до Скала духаше доста силен вятър, който за малко не ме свали на няколко пъти.
Ако се сетиш за нещо друго, питай смело Smile

_________________
"Wer kämpft kann verlieren, wer nicht kämpft hat schon verloren"
Вто Юли 15, 2014 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mateev



Регистриран на: 08 Яну 2011
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
velko_sz написа:
mediator37 написа:
Да добавя един животрептящ въпрос за мен. От паркинга на Приония до Хижа А и от Хижа А в посока Митикас има ли откъде човек да си напълни вода или маршрутът е напълно безводен. В смисъл някакви поточета около и през пътеката минават ли?
Като тръгваме от хижата нагоре, обаждаме ли се на някой, че си оставяме тежките раници, къде ги оставяме, или кой където свари ? Скарани сме с чуждите езици и трудно ще се обясним с гръцките хижари.


Вода няма, както вече са ти казали. Багаж можете да си оставите в хижата.


Водата на хижата е функция на снега през зимата! Може да има, а може и да няма и да трябва да се купува минерална. През 2011та положението бе зле, водата беше изключителен дефицит. През 2013та обаче положението бе коренно различно, все едно бях на друго място, а не в Refuge A! Даже имаше и ново помещение с мивки и тоалетни в подземния етаж на хижата, имаше перални, които перяха чаршафите и не беше нужно всеки да си носи чаршафи или нещо такова, както бе през 2011та! Аз бях изумен и не се сдържах да попитам едно момче от персонала, та то ми отговори, че просто е имало много сняг през зимата... Така, че всяка година е различно положението и водата наистина е функция на снега през зимата.
Пет Юли 18, 2014 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
devora



Регистриран на: 09 Юли 2012
Мнения: 10
Местожителство: plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Може ли някой да ми даде координати на тази хижа за запазване на места. И друга молба - помня, че имаше някакъв период, в който на хижата ходят гръцките ученици и става пренаселено. Някой да помни кога беше този период? Предварително мноого благодаря за отговоритеSmile))
Пон Апр 11, 2016 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Може ли да попитам дали някой има коректен телефон на хижата ?
Вто Май 17, 2016 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
svencho написа:
Може ли да попитам дали някой има коректен телефон на хижата ?



ето тук има телефони на всички хижи на Олимп, а също и много друга полезна информация:
http://www.olympusfd.gr/us/Katafygia.asp
Вто Май 17, 2016 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, интересува ме някой правил ли е за 1 ден от колата до върха и обратно?Обмислям го като вариант понеже ще съм на почивка в района и ми се върти някакви ранно ставане и спортно темпо нагоре(ако на места позволява и бягане)?

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Чет Юни 23, 2016 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
да
не е проблем
паркинга мисля, че беше на 1500м ндв (безплатен), на около 2000м е хижата

носи си повече вода или пари ...
Пет Юни 24, 2016 12:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
На 1000 е паркинга.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юни 24, 2016 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
Здравейте, интересува ме някой правил ли е за 1 ден от колата до върха и обратно?Обмислям го като вариант понеже ще съм на почивка в района и ми се върти някакви ранно ставане и спортно темпо нагоре(ако на места позволява и бягане)?


Преход – Ден 1 Разстояние Денивелация Продължителност
Приония (1100 м) – х. Спилос Агапитос (2100 м) 5,9 км плюс 1000 3 ч. 30 мин

Настаняване в хижата.


2-ри ден: ИЗКАЧВАНЕ НА МИТИКАС
От хижата по стръмна, но добре поддържана пътека, се отправяме към вр. Скала (2866 м), откъдето се открива невероятна гледка към 500 м отвеси на Голямия казан.

Преходът е със следните параметри:

Преход – Ден 2 Разстояние Денивелация Продължителност
х. Спилос Агапитос - Разклона (2500 м) 1,70 км плюс 400 м 1 ч. 20 мин
Разклона – вр. Скала (2866 м) 0,95 км плюс 366 м 40 мин
вр. Скала – Премката (2815 м) 0,20 км минус 51 м 15 мин
Премката - Митикас (2917 м) 0,35 км плюс 102 м 25 мин
Митикас - х. Спилос Агапитос 3,20 км минус 817 м 2 часа
х. Спилос Агапитос -Приония 5,90 км минус 1000 м 2 ч. 30 мин
Общо 12,30 км

7 часа 10 мин

Това го намерих в интернет...За трениран човек в хубаво време сигурно няма да е проблем...Замислям се да го пробвам с ранно тръгване от Петрич... Think
Съб Юни 25, 2016 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това лято в края на юли началото на август за първи път, живот и здраве, ще съм на Олимпийската Ривиера в района на Паралия Катерини. Първоначалният план е един от дните да се катери и Митикас. Според изнесените данни изглежда постижимо чисто теоретично. Дали ще се получи ще видим. По спомени от катеренето на Пирин преди време няма да е лесно. Най-вече притеснително е слизането накрая - от 2917 до 1000 след изкачването преди това в същия ден... Ако някой го направи преди този период нека сподели как е било, иначе след края на отпуската ще споделя и аз разбира се.
Нед Юни 26, 2016 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
В момента съм в Паралия, и мислех да го правя за един ден, но жената се размрънка че ще трябва да я оставя почти цял ден сама, а и аз сам щяла да ме мисли бля бля. И след малко отиваме с колата да се качим поне до паркинга, но си ми остава фикс идея за по-нататък за еднодневно качване и слизане.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пон Юни 27, 2016 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andonibgr2



Регистриран на: 26 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
Здравейте, интересува ме някой правил ли е за 1 ден от колата до върха и обратно?Обмислям го като вариант понеже ще съм на почивка в района и ми се върти някакви ранно ставане и спортно темпо нагоре(ако на места позволява и бягане)?


Здравей,
няма никакъв проблем да го направиш за един ден. Някъде за около 10 часа се прави маршрута Проня-Хижа А Спилиос Агапитос-Скала-Митикас и обратно.
Вто Юли 26, 2016 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andonibgr2



Регистриран на: 26 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Един въпрос имам относно Олимп - от Митикас има ли връзка към връх Стефани и ако има колко е като време?
Вто Юли 26, 2016 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov