ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 217, 218, 219  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Вчера слушах парламентарният контрол по БНР. Признавам - с половин ухо! Very Happy
МИнистъра на здравеопазването говори за някакви проекти с евро-пари по програма Региони в развитие. Един от проектите на МЗ е свързан със закупуването на хеликоптер(и) за медицински цели. Наострих уши като чух, но вече беше късно.
Да се надяваме, и да стискаме палци, че това министерство може да направи нещо разумно в тази насока, защото сега хеликоптери хвърчат само за счупена ключица.

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Съб Окт 05, 2019 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Никакъв шанс.
Съб Окт 05, 2019 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Хеликоптерите идат, ама някой друг път. Извинявам се, ако е малко извън темата, но следват няколко вързки, хронологично подредени, отностно МЗ-то:

Не били компютри, а компоти и т.н. Всяка новина си влачи съответната история и е необходимо да се припомня при всеки повод. Още веднъж се извинявам за нагазването в политиката Oops
Съб Окт 05, 2019 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Инцидентът в Олимп се оказа най-засекретената злополука в последните години. Обикновено след време се разбират подробности, все нещо се предава от уста на уста в планинарската общост и се появява по групи и форуми. За този инцидент нищо не излезе, освен името на фирмата-водач и то непотвърден слух. В една от големите планинарски фейсбук групи даже се триеше всеки опит да се повдигне темата. Голяма цензура от страна на модераторите, питам се дали някой от тях няма общо с фирмата? А може би това, че се случи в чужбина е причината. Във всеки случай ми се струва странно, че никой свидетел или участник не проговори. България е малка, планинарското общество още повече и обикновено информацията бързо се разпространява.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Окт 06, 2019 3:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И аз щях да пиша по тази тема, наистина цензурата е яка което навежда на мисълта, че наистина има какво да се крие.
Истината ще излезе, все някой ще я каже но все още на засегнатата страна им е рано да говорят, а другите нямат интерес от това.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Окт 06, 2019 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък мисля, че няма много какво да се крие, и затова е толкова успешно затъмнението. Явно никой няма претенции към фирмата и водача, явно въпросния Сашо (лека му пръст...) , е основния отговорен за нещастието.

Лошото е, че потулването на информация кара хората да раздуват случая и ефекта е отрицателен...

Знаете, че повечето такива фирмички са основно фен-клубове, там основния брой клиенти са един тесен кръг и те също биха покрили нещата, ако бъдат помолени...

Шефчето там страда от тежка форма на нарцисизъм, предполагам, че политиката е "за фирмата или хубаво или нищо" и те така...
Нед Окт 06, 2019 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Спас



Регистриран на: 04 Авг 2019
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
това не е тема за тук, тук за нещастни случай в Българските планини.
Пон Окт 07, 2019 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Аз пък мисля, че няма много какво да се крие, и затова е толкова успешно затъмнението. Явно никой няма претенции към фирмата и водача, явно въпросния Сашо (лека му пръст...) , е основния отговорен за нещастието.
Лошото е, че потулването на информация кара хората да раздуват случая и ефекта е отрицателен...
Знаете, че повечето такива фирмички са основно фен-клубове, там основния брой клиенти са един тесен кръг и те също биха покрили нещата, ако бъдат помолени...
Шефчето там страда от тежка форма на нарцисизъм, предполагам, че политиката е "за фирмата или хубаво или нищо" и те така...

Шефчето е ясно защо мълчи, приятелите-клиенти също, ако са помолени, а ти защо го правиш? Професионална солидарност, услуга към колега, задължение към гилдията или...?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Окт 08, 2019 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Мариана, ако искаш ми вярвай - нямам абсолютно никаква информация в повече, от написаното тук!

Ако знаех нещо със сигурност, щях да го споделя, и не само тук - щях да го обсъдя с колегите. Имам само това, което един ваш съфорумец сподели, и някакви мои заключения от това, което са ми споделили мои колеги, които са били там. Предпазливо изказах моето мнение, въз основа на тази оскъдна информация. Историята не ме притеснява до толкова, че да тръгна да се обаждам на водача и да го тормозя. Иначе да, той ми е от любимите колеги, между другото, и нямам съмнения в него...

Иначе всеки има право да иска да не се разчува инцидент с негов близък. И това трябва да се уважава.

Един човек преди няколко години падна от виафератата на Куклата, почти никой нямаше да разбере, ако приятелите му не бяха сложили две плочи в планината.
Вто Окт 08, 2019 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като човек от бранша бих искал да перифразирам няколко цитата от туроператорите, които организират планински преходи:

"Поредният епичен уикенд в Пирин. Днес нашите, безстрашни тигри....."

"Черните нинджи..."

"Програмата е без аналог......!"

"Шеметното ни приключение...."

"Пирин отново бе разтърсен....."

Както се изказа някой по-горе, битката за клиенти е безмилостна и се измислят какви ли не щуротии и откровени глупости, за да се привлекат малкото клиенти в България. В опита си да измислят "по-епични", "по-шеметни" и "по-върховни" преживявания, някои се самозабравиха.
Конкретно за този случай, аз повдигнах темата за повече инфо, което така и не дойде официално. Надявам се някой ден да се появи, за да бъде за урок за всички- и водачи и клиенти, и планинари, ходещи самостоятелно.

Съболезнования на близките на загиналия!
Вто Окт 08, 2019 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Понеже ме разпределихте на ваш и наш ... В случая трагедията е и за двете страни, едната няма интерес да сподели, другата страна си има доста други неща за уреждане и за промяна в живота наложени от загубата. Ако реши да сподели повече детайли, ще се разбере веднага, сега не й е до изводи и поуки. За такива неща и в подробности не се пита.
Другият аспект - за програмите и тяхната реклама, дано се трансформира в полезна дискусия.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Окт 08, 2019 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Понеже ме разпределихте на ваш и наш ... В случая трагедията е и за двете страни, едната няма интерес да сподели, другата страна си има доста други неща за уреждане и за промяна в живота наложени от загубата. Ако реши да сподели повече детайли, ще се разбере веднага, сега не й е до изводи и поуки. За такива неща и в подробности не се пита.
Другият аспект - за програмите и тяхната реклама, дано се трансформира в полезна дискусия.


Vaskoo, нямам упреци към теб за информацията. Дразня се на медии, асоциации, туроператори и така нататък. Никой дума не обелва.
Вто Окт 08, 2019 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре де, ще попитам направо. Фирмата Трек-мания ли е? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 09, 2019 3:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Същата!
Момче, с което бях на Пирин каза, че пристигнал на хижата същия ден, в който се е случило.

Тръгнал нагоре да се разхожда и от някакви гърци разбрал. Както точно момчето го каза: "..... ама нещо крият."

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Окт 09, 2019 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/spasiha-myzh-sys-schupen-krak-padnal-ot-vodopad-v-belasica-snimki-2191805

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Пон Окт 14, 2019 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 217, 218, 219  Следваща
Страница 106 от 219

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov