ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 217, 218, 219  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Издирват изчезнал човек в района на Беклемето в Стара Планина
18 декември 2019 09:33
ПСС издирват изчезнал човек в района на Беклемето в Стара Планина. Това съобщиха от Планинска спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст. От ПСС участват два отряда - от ловешкия отряд участват пет човека и девет човека от Троян.

Не беше открит мъжът до четири часа сутринта и акцията беше прекратена. Сега отново са на терен четири човека от Ловеч и шест човека от Троян. По време на издирването вчера е имало хора от полицията и от пожарна безопасност. ПСС нямат информация какво е състоянието на човека

Според тях се касае за свада с групата, с която се е движил с автомобил. В един момент мъжът решава, че ще тръгне да бяга в тъмнината. Знае се от къде е тръгнал, но придружаващите го хора не са имали обхват. Намерили са място и са се обадили на ПСС в Троян и на 112.

На този етап не е криминален случай, а по-скоро битова свада.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/izdirvat-izcheznal-chovek-v-rajona-na-beklemeto-v-stara-planina-2203091

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Дек 18, 2019 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Пише че са го намерили жив и е откаран за преглед в болница.
Сря Дек 18, 2019 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко по-подробно от фейсбук страницата Планинска спасителна служба - Ловеч / ПСС Ловеч
Отрядите на ПСС Ловеч и Троян, заедно със служители на МВР и ПБЗН Троян, издирваха с общи усилия загадъчно изчезналият през нощта на 17.12.2019 мъж в района на Беклемето. В рамките на около 16 часа, през нощта и с малко прекъсване сутринта на 18 декември, беше обходен района около вр. Лепенят. Добрите метеорологични условия и големият брой издирващи доведоха до добър край. Около 10:40 ч. на 18.12.2019 търсеният е открит жив и в добро физическо здраве, под южните склонове на вр. Жални.
Непредсказуемото поведение и неразумните постъпки в планината много рядко завършват с подобен щастлив край! В такива ситуации рискът за здравето и живота е сериозен!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 21, 2019 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Jenny Mladenova, 10.01.2020 г., 22:15 ч.:

„Здравейте! Някои от вас сигурно знаят за един ‘укрит’ инцидент около ‘Трионите’... Момче и момиче са тръгнали от вр. Мусала към вр. Малка Мусала през ветровития и мъглив уикенд 21/22 декември м.г. Момчето е паднало някъде около Трионите и е намерен от ПСС (мъртав... със счупен гръбнак) близо до Ледено езеро...
Не знам причината да не съобщят за инцидента, но каквато и да е тя, едва ли е по-важна от ‘отрезвяването’ на ентусиасти, които предприемат безразсъдно подобни преходи в мъгливо и ветровито време и/или без опит, подходяща екипировка и компания!

Да бъдем разумни!

P.S. Снимка към мястото на инцидента от въжето към Мусала от миналата слънчева събота.“

Източник - фейсбук група „планински преходи“ (това е поверителна група, само членове могат да виждат публикацията):

https://www.facebook.com/groups/226331370759538/permalink/2829848527074463/

За тези, които нямат Фейсбук или не членуват в група „планински преходи“:

https://photos.google.com/share/AF1QipN9R-FW4QMRNXkV8xMuDvwzxxloVSq-WUTzwxanZapK5FmQ9Tk4P9JfZGb7Dcjq5Q/photo/AF1QipONfLnoMPZMc4eJmbZrzaURTpAZyvn-bxEkBQac?key=d240UnJlTWVaSzI2ZlR0Z0c1RE4zZWljQzBqczhn



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват![/img]
Съб Яну 11, 2020 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение 21-22.12.2019 г. Отговорете с цитат

Източник: METER.AC


Източник: METER.AC


Източник: METER.AC


Източник: БЕО-Мусала


Източник: БЕО-Мусала


Източник: БЕО-Мусала


Източник: БЕО-Мусала

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Яну 12, 2020 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Трагедията край Алеко Отговорете с цитат
Никой ли не знае какво се е случила с тази жена, която е намерена днес край Алеко? Боже мой, ако е посегнала на живота си, каква трагедия трябва да е било! Да остави колата си и да се качи до Алеко!
Пон Яну 13, 2020 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление никой не знае какво се върти в главата на другия. Ако имаха логика и здрав разум щяха да търсят решение.
Мой добър приятел се самоуби миналото лято. Хванал влака за Бургас и скочил от някакъв блок малко след като пристигнал. Сякаш е искал да го осмисли по пътя и някак символично да хване последния влак... Дано близките им намерят покой!
Пон Яну 13, 2020 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Открил съм, че за да е маааалко по-достоверна информацията трябва да се гледа интервю на живо с някой от МВР, ПСС и т.н. защото, както този случай показва за пореден път, "журналистите" пишат както им дойде, преписват от едно и също място и напасват информацията, както им се струва по-сензационно.
Пон Яну 13, 2020 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В този случай ПСС взимали ли са участие изобщо?
Не пише те да са открили тялото.
Пон Яну 13, 2020 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Ама ти е къс фитила, надали сега е момента за съобщения, дано скоро се появи такова кратко, точно и ясно.


Не мога да намеря мнението на момчи, който каза че ще даде информация по случая. Наскоро чух и друго мнение, но не мога да посоча конкретни хора или събития, затова че го счетете като измислица, но ми се струва че трябва да го споделя.

Общо взето има едно място на Стефани на което се прави парапет за по-голяма сигурност и такъв е имало в случая. Имало е и тази разправия за която става на въпрос, след като се мине този парапет на слизане. По-интересното е че след минаването на парапета, не е само бил развързан въпросния човек, но и цялата група.
Чет Яну 16, 2020 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля че дадох информация по някое време.

Калояне, ти май не си ходил там?

За да се изкачи връхната точка на Стефани има нужда от осигуровка, т.е. от въже. Няколко метра са, но е катерене (3-та категория), а около теб са бездни, много впечатлителни. Като поведе човек 10 и повече хора, по-лесно е да направи парапет, от колкото да ги осигурява един по един, но парапета е просто един вариант. До този пасаж на отиване и връщане се минава през нещо между разлят улей и склон, доста стръмен, но на който не се налага човек да се катери (не по-труден от класическия път към Митикас), може да се каже, че е пътека. Там хората могат да бъдат вързани или не, в зависимост от нивото им и броя им. Един човек няма как да се движи в свръзка с 10 човека, така че явно тактиката е била без въже. Аз като съм бил там също не съм ползвал въже, но съм бил с хора, на които този терен не им е проблем.

Използването на осигуровка е функция на нивото на клиентите, техния брой (на един водач), условията на терена. Това се преценява от водача, преди да се тръгне и там на място, в момента на преминаване.
Пет Яну 17, 2020 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Бая локум за нищо. Терена е елементарен, обаче постоянно се пребиват хора там. Не ви знам преценките.
Пет Яну 17, 2020 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
За някои е елементарен, за други не е...

Ти за кого точно говориш, за себе си, за някой друг конкретно, по принцип?

Толкова трудни върхове като Митикас и Стефани в България нямаме, аз не бих се ангажирал с определението "елементарен" за тях.

А може би за това се пребиват хора там, защото някой като теб им е казал, че терена е елементарен?
Пет Яну 17, 2020 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
За някои е елементарен, за други не е...

Ти за кого точно говориш, за себе си, за някой друг конкретно, по принцип?

Толкова трудни върхове като Митикас и Стефани в България нямаме, аз не бих се ангажирал с определението "елементарен" за тях.

А може би за това се пребиват хора там, защото някой като теб им е казал, че терена е елементарен?



Не, казах че е “елементарен” заради твоите алабала 100 реда дето обясняваш. А това ти твърдение за пътеката е още по безумно. А слизането по плочата по класическия път е дори още по-опасно, защото е страшна пързалка.
Пет Яну 17, 2020 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Нито е дълго, нито е ала-бала обяснението на Момчи. Звучи съвсем конкретно и ясно и не разбирам защо се заяждаш.

П.П. Извинявай, чак сега разбрах това:
kaloyanv написа:
Терена е елементарен, обаче постоянно се пребиват хора там. Не ви знам преценките.

Явно го казваш саркастично, но звучи все едно елементарността е твое твърдение, изглежда и Момчи така го е прочел и оттам ви тръгва неразбирателството.

Не че моето мнение има някакво значение, но и аз също се бях вързал само за последните метри, тъй като условията бяха добри. Повечето инциденти (поне тези с българи от последните години, за които съм чувал), стават при кофти условия, така че лично за мен не може да се каже еднозначно трябва ли да се връзва човек надолу или не. Точно въпрос на преценка според условията и хората е.


Последната промяна е направена от Даниел на Пет Яну 17, 2020 3:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Яну 17, 2020 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 217, 218, 219  Следваща
Страница 117 от 219

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov