ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 217, 218, 219  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Планинските спасители търсят изгубил се иманяр в Стара планина, съобщи „Фокус“. През изминалото денонощие е имало две акции. Първата операция е започнала вчера, след като е бил получен сигнал в ранния следобед. Тя е продължила до 24:00 часа.

Втората е стартирала в 08:00 часа тази сутрин. Вчера са участвали екипи на Троянската спасителна служба, а днес ще включват и екипи от Ловеч. Теренът е труден и неприятен, което затруднява издирването. На терен вчера са били два екипа, а днес ще бъдат три. Знае се самоличността на изгубилия се.


По информация от интернет се е загубил някъде в резерват "Стенето". Вероятно е търсил съкровищата на Вълчан войвода и е минал по трака от този пътепис:
https://www.pelitko.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=164:selo-cherni-osam-mestnost-smesite-mahala-neshkovtzi-rid-buruna-kralimarkova-dupka&Itemid=189
Чет Юли 23, 2020 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: Прекратено е издирването на изгубения иманяр в Стара планина

Прекратено е издирването на изгубения иманяр в Стара планина
24 Юли 2020 | 09:22 | Агенция "Фокус"


Снимка: Информационна агенция ''Фокус''

Прекратено е издирването на изгубения иманяр в Стара планина. Това съобщиха за Агенция „Фокус“ от Планинска спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст. През изминалото денонощие са регистрирани няколко инцидента в планините. При единия се касае за мъж със счупен крак в подножието на връх Орловец. Проведена е акция от екипи на ПСС за пренасяне на човека. Тя е продължила до 24.00 часа.

Проведено е и издирване на двама изгубени. Единият е случаят на изгубения иманяр в Стара планина, а другият е в района на Горна Малина. Акцията в Стара планина е прекратена до получаването на повече информация. В акцията при Горна Малина ПСС участват с кучета само като спомагателен екип на полицията и местната власт.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юли 24, 2020 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
След три часа издирване: Спасиха туристи, изгубили се в района на „Дяволския мост“

Цитат:
Спасиха туристи, изгубили се в района на „Дяволския мост“, съобщиха от полицията.

На 28 юли, минути след 16:00 часа в Районно управление-Мадан, е постъпил сигнал от 64-годишен мъж от София. Той съобщил, около четири часа по-рано, заедно с 36-годишния си син тръгнали от село Гълъбово, община Баните, по екопътека, която води към „Дяволския мост“, но по пътя се изгубили и не могли да се върнат обратно.

Незабавно след получаване на сигнала са предприети издирвателни действия в района, в които се включили служители на Участък - Баните при РУ-Мадан, служители от пожарната, както и кметът на село Гълъбово. Около три часа продължило издирването на загубилите се мъже.

Двамата били намерени около 19:00 часа в местността „Солената вода“, в коритото на река Арда, в землищата между общините Баните и Ардино. Оказана им е необходимата помощ и съдействие да се придвижат пеша обратно до село Гълъбово.


Източник

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Юли 29, 2020 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
През лятото акциите за планинските спасители са ежедневие

През летните дни отрядите са участвали в десетки операции по издирване и транспортиране на хора в беда

Цитат:
Нacтъпи пeриoдa oт гoдинaтa, кoгaтo плaнинитe ca прeдпoчитaнo мяcтo зa oтдих, a aкциитe в пoмoщ нa пocтрaдaли или изгубили ce туриcти cтaвaт eжeднeвиe, cъoбщaвaт oт Плaнинcкaтa cпacитeлнa cлужбa (ПCC) при БЧК.

Прeз лeтнитe дни oтрядитe oт cпacитeли ca учacтвaли в дeceтки aкции пo издирвaнe и трaнcпoртирaнe нa хoрa в бeдa.

Нa 27 юни в рaйoнa нa х. Мoчaрaтa в Пирин мoтoриcт нa 35 гoдини пaдa нa тeрeн c мoкри кaмъни. Пeтимa плaнинcки cпacитeли oт oтряд Бaнcкo дocтигaт пocтрaдaлия, кoйтo e cъc cчупeнa ключицa и трaвми нa кoлянoтo и киткaтa, oкaзвaт му първa пoмoщ и гo трaнcпoртирaт дo eкип нa cпeшнa пoмoщ.

Нa 28 юни ce прoвeждaт цeли три aкции. Хижaрят нa х. Рaй пoдaвa cигнaл зa туриcт нa 40 гoдини, пaднaл oт лeглo в хижaтa и ceриoзнo нaрaнил глaвaтa cи. Двaмa cпacитeли oт Кaлoфeр oтивaт нa мяcтoтo, пocтaвят шийнa якa и трaнcпoртирaт пocтрaдaлия. Някoлкo чaca пo-къcнo в Цeнтрaлния дeнoнoщeн пocт (ЦДП) нa ПCC пocтъпвa cигнaл зa пocтрaдaлa 69-гoдишнa жeнa в Люлин плaнинa cъc cъмнeния зa фрaктурa нa глeзeнa. В aкциятa ce включвaт шecтимa дoбрoвoлци нa ПCC oт oтряд Coфия. Пo cъщoтo врeмe в рaйoнa нa х. Вихрeн 11 души oт oтряд Бaнcкo трaнcпoртирaт cъc cпacитeлнa нocилкa изтoщeн туриcт, кoйтo нe e прeцeнил coбcтвeнитe cи възмoжнocти.

Нa 4 юли в рaйoнa нa Рилcки eзeрa жeнa нa 60 гoдини c трaвмa нa глeзeнa e трaнcпoртирaнa дo лифтa oт 5 плaнинcки cпacитeли.

Нa 5 юли oт дeнoнoщния пocт прeдaвaт инфoрмaция, чe в рaйoнa нa х. Плeвeн, нa cтръмнa и мoкрa пътeкa, ca пocтрaдaли 2 жeни – eднaтa, нa 71 гoдини, e c трaвмa нa глeзeнa, a другaтa, нa 62 гoдини, e c трaвмa нa киткaтa. В aкциятa ce включвaт 9 души oт oтряд Трoян, кoитo трaнcпoртирaт туриcткитe дo oчaквaщaтa ги линeйкa нa cпeшнa пoмoщ.
Нa 10 юли хижaрят нa х. Рaй пoдaвa cигнaл зa нeoпитнa туриcткa c лoшa eкипирoвкa, кoятo ce e пoдхлъзнaлa пo пътeкa и e c трaвмa нa глeзeнa. Oкaзaнa и e пoмoщ oт oтряд Кaлoфeр.
Двa дни пo-къcнo – нa 12 юли, мъж нa 40 гoдини ce изгубвa в рaйoнa нa Бaчкoвcки мaнacтир. Oткрит e oт двaмa cпacитeли oт oтряд Плoвдив.

Oтряд Cливeн прoвeдe двe aкции в двa пoрeдни дни в eдин и cъщ рaйoн. Нa 14 юли 7 плaнинcки cпacитeли издирвaт и извeждaт oт труднa cитуaция мъж, кoйтo ce e изгубил в мecтнocттa Дoлaпитe в пocoкa връх Гaгoвeц, Cтaрa плaнинa, a нa cлeдвaщия дeн 10 cпacитeли ce включихa в издирвaнeтo нa изчeзнaл туриcт.

Oтряд Чeпeлaрe cъщo прoвeдe aкция нaд c. Прoглeд в Рoдoпитe. Нa 16 юли мъж c нeпoдхoдящa eкипирoвкa ce пoдхлъзвa и чупи пoдбeдрицaтa нa лeвия cи крaк. Тoй e c диaбeт и cърдeчнo зaбoлявaнe и e трaнcпoртирaн дo линeйкa нa cпeшнa пoмoщ oт 5 плaнинcки cпacитeли.

Нa 18 юли жeнa нa 46 гoдини пaдa и нaрaнявa кoлянoтo cи в рaйoнa нa Кaрaджoв кaмък, Рoдoпи и e oткaрaнa в цeнтърa зa cпeшнa пoмoщ oт 3 дoбрoвoлци нa ПCC oт oтряд Плoвдив.

Нa 19 юли нa бaзaтa нa ПCC – Coпoт, пoд ръкoвoдcтвoтo нa д-р Йoрдaн Кoтлaрoв oт oтряд Кaрлoвo, ce прoвeдe учeбнo зaнятиe пo мeдицинa. В нeгo взeхa учacтиe 18 cпacитeли oт oтрядитe нa ПCC в Кaрлoвo, Coпoт, Кaлoфeр и Пирдoп. Тe имaхa възмoжнocт дa пoкaжaт умeниятa cи и в рeaлнa cитуaция, cлeд кaтo бe пoлучeн cигнaл зa жeнa cъc cчупeнa пoдбeдрицa, в рaйoнa нa х. Нeзaбрaвкa.

Cъщия дeн хижaрят нa х. Рибни Eзeрa, чрeз мoнтирaнaтa oт ПCC в хижaтa рaдиocтaнция, пoдaвa cигнaл в Цeнтрaлния дeнoнoщeн пocт (ЦДП). Жeнa ce e пoдхлъзнaлa в рaйoнa „Мaринкoвицa“, кoнтузилa e крaкa cи и нe мoжe дa прoдължи дa ce придвижвa caмa. Вeднaгa ce cфoрмирa eкип oт 7 cпacитeли oт oтряд Блaгoeвгрaд c ръкoвoдитeл Гeoрги Бoтeв, кoитo ce oтпрaвят към пocoчeнoтo мяcтo и oбeздвижвaт трaвмирaния глeзeн.

Нa 22 юли oтрядитe нa Трoян и Лoвeч, зaeднo c пoлицaи oт рaйoнa, ce включихa в издирвaнeтo нa изчeзнaл имaняр в рaйoнa Cтeнeтo. Cъщия дeн пoмoщ нa пoлициятa oкaзaхa и oт oтряд Coфия, кoитo c 2 кучeтa ce приcъeдинихa към житeлитe нa Гoрнa Мaлинa в търceнeтo нa тeхeн cъгрaждaнин. И двeтe aкции зaвършихa бeз oткривaнe нa изчeзнaлитe и бяхa прeкрaтeни пoрaди липca нa дocтaтъчнo инфoрмaция.

Уcпeшнa бeшe aкциятa нa cпacитeлитe oт oтряд Кaлoфeр, кoитo пoмoгнaхa нa жeнa c изкълчeн глeзeн дa cтигнe дo мecтнocттa Пaницитe.

Пo cъщoтo врeмe кaтeрaч пaдa в рaйoнa връх Oрлoвeц, Рилa, вcлeдcтвиe нa кoeтo чупи глeзeнa cи. Зa щacтиe нa cъщoтo мяcтo в мoмeнтa ce нaмирa плaнинcки cпacитeл, кoйтo вeднaгa ce cвързвa c ЦДП и мoли зa пoмoщ. В 14.40 ч. cигнaлът e прeдaдeн нa дeжурния в бaзa Бoрoвeц и някoлкo минути пo-къcнo групa oт 6 cпacитeли ce oтпрaвя към рaйoнa нa инцидeнтa. Тeрeнът e мнoгo труднo дocтъпeн и изключитeлнo cлoжeн. Мeждуврeмeннo нaмирaщитe ce при пocтрaдaлия гo cвaлят дo ocнoвaтa нa cкaлния мacив, a приcтигнaлитe cпacитeли гo трaнcпoртирaт c плaнинcкa кoличкa прeз втoрa тeрaca дo ЦПШ Мaльoвицa. Aкциятa приключвa уcпeшнo към 24.00 ч.

Нa 24 юли 16-гoдишeн млaдeж нaрaнявa кoлянoтo cи пo врeмe нa излeт в рaйoнa нa х. Плeвeн. Плaнинcкитe cпacитeли oт oтряд Трoян ce oтзoвaвaт и трaнcпoртирaт пocтрaдaлия дo м. Мaзaнeтo, къдeтo гo прeдaвaт нa ceмeйcтвoтo му. Нa cлeдвaщия дeн eкип oт oтряд Трoян oтнoвo e в плaнинaтa, тoзи път в рaйoнa нa х. Дeрмeнкa, къдeтo пoмaгa нa жeнa cъщo c трaвмa нa крaкa.

Нa 26 юли oт oтрядa нa ПCC в Блaгoeвгрaд трaнcпoртирaт туриcткa cъc cилни бoлки в дяcнoтo cтъпaлo. Пocтрaдaлaтa e чacт oт туриcтичecкa групa, извършвaщa прeхoд oт х. Дoбърcкo към х. Рибни Eзeрa, нo пoрaди пoлучeнaтa трaвмa нe мoжe дa ce придвижвa caмa. Cлeд прeглeд, шинирaнe нa уврeдeнaтa cтaвa и кoнcултaция c дeжурнитe cпacитeли в х. Мaкeдoния, e взeтo рeшeниe дa ce трaнcпoртирa към Рaзлoг, къдeтo e пocрeщнaтa oт рoдитeлитe cи и oтпрaвeнa към лeчeбнo зaвeдeниe.

Нa 25 и 26 юли плaнинcкитe cпacитeли oт oтряд Coфия ce включихa aктивнo в oхрaнaтa нa oбикoлкaтa нa Витoшa 100 км. Някoлкo eкипa пaтрулирaхa пo трaceтo нa cъcтeзaниeтo и oкaзвaйки пoмoщ нa вcички, имaщи нуждa.

Нa 31 юли мъж пaдa в рaйoнa нa Cтoбcкитe пирaмиди. Инфoрмирaни ca cпacитeлитe oт oтряд Блaгoeвгрaд, кoитo ce oтзoвaвaт и oкaзвaт пoмoщ нa мъжa, кoйтo e c трaвмa нa глaвaтa и фрaктурa нa ръкa.

Пo cъщoтo врeмe oт oтряд Coпoт ce oтзoвaвaт нa cигнaл зa тримa изгубeни в рaйoнa нaд грaдa.

Oт ПCC cъвeтвaт вcички туриcти, oтпрaвили ce нa прeхoд в плaнинaтa, дa прoучвaт дoбрe мaршрутитe cи и дa cи нaбaвят нeoбхoдимaтa eкипирoвкa.


Източник

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Авг 04, 2020 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/10/4100890_chitatelski_signal_hijar_v_pirin_napadna_kuche_i/?ref=home_NaiNovoto

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Авг 10, 2020 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Ето разказа на Цветомира Колева:
Това трябваше да е приключенска история за преход до мечтано място, лагеруване на палатка в ужасно буреносно време, уви, сега е история за нецивилизовано отношение, агресия, саморазправа и насилие от хижаря/съдържателя на заслон "Тевно езеро", който на 8.08.2020 г. упражни насилие върху моето куче след опит да защитя животното атакува и мен самата. И двете деяния са наказуеми според Наказателния кодекс на Република България.
Около 17:30 ч. в събота, 8.08.2020 г., пристигнах в заслон "Тевно езеро", придружена от още двама души. Носех собствена палатка, тъй като водех и кучето си (чипирано, кастрирано, обезпаразитено, с европейски паспорт). Другите двама се настаниха в заслона. Попитах какво дължа хижарката, която беше в кухнята. Отговорено ми беше, че няма такса за собствена палатка.
Разпънах палатката бързо, тъй като вече започваше да вали. Оставих багажа си в палатката и опитах да оставя и кучето в нея. Уви, отвори я с муцуна. Водя го с мек повод и реших да не го връзвам, тъй като ги прегризва и нямаше да има с какво да го водя по обратния път. А исках да вляза и да си поръчам храна в кухнята. Рискувайки на някого да не се хареса, оставих кучето пред вратата на заслона. Окуражих се и от факта, че конят на хижарите пасеше свободно, без да е обезопасен около заслона.
Преддверието на заслона, в което всички се събуват, стоеше перманентно отворено. Влязох, поръчах си храна. Изчаках няколко минути да я получа и започнах да се храня. Хора влизаха и излизаха непрекъснато. Видях, че кучето се е свило на прага в преддверието.
В един момент някой отвори вратата и видях, че хората се притесняват от кучето, за да влязат. Станах, за да го преместя. Докато стигна до вратата, мъж, с гръб към мен блокира касата и започна да рита кучето силно. Изтичах бързо, извиках зад гърба му "Какво правиш?", докато се обръщаше, се проврях между него и касата, прекрачих кучето и му казах да спре да го удря. Ритниците продължиха. Развиках се отново да спре. Едва тогава ме попита мое ли е. Потвърдих. Започна да крещи с грозни думи, цитирам: "Махни се, ще те пребия! Тук няма място за кучета!" Отказах да му дам възможност да продължи да удря кучето, което в паниката се беше свило на топка и не помръдваше. Не спирах да повтарям "Спри!". Той ме блъсна силно в гърдите и аз залитнах, ритна отново кучето и аз блъснах мъжа в рамото. Кучето се премести и се сви под един рафт на етажерка в преддверието.
Междувременно 2 английски говорещи момчета се намесиха. Викаха на мъжа: "Stop, stop! That's not good, man!" Аз се преместих пред етажерката. Хижарят се развика: "Мръсна кучкарка! Курва! Махни се оттук! Това място е за хора, не за мръсни кучета!" Отказах да помръдна и поисках да узная кой е и как се казва, с какво право напада мен и кучето. Изкрещя: "Хижар съм от 30 години, курво! Не си мисли, че като си жена, няма да те пребия!" Пожелах да се представи с името си. Замълча и понечи да ме атакува. Момчетата го дръпнаха. Мъжът се скри вътре. Влязох след него и видях, че е в кухнята. Спрях при хората, с които пристигнах, и им обясних как ме е нападнал и как е ритал кучето.
Взех си принадлежностите и излязох. Обувах се, когато хижарката/жената, която готви в кухнята и на която платих, се появи в преддверието и я попитах дали мъжът в кухнята е хижар. Тя потвърди и побърза да влезе. Бързо я последвах. Мъжът беше седнал на кухненската маса. Поисках да узная имената им. Никой не се представи. Той започна да бълва: "Курво, махай се! Мръснице, ще те пребия!" Жената изкрещя: "Събуй си обувките!" Сякаш това е най-голямото зло и е приемливо да се бият хора и животни. Събух се с надеждата да се представят. Зад гърба ми стоеше единият човек, с когото пристигнах, умолявайки ме да не говоря с тези хора. Отново казах, че искам да знам имената на мъжа, който удря животно и напада жена. Той продължи да повтаря: "Курво, марш в палатката си, ще те пребия!" Жената до него му викаше да замълчи. Казах им, че ще подам сигнал за действията им. Той все така продължаваше да крещи: "Мръсница с мръсница, махай се, да не виждам и кучето!" Излязох и повече не се върнах. В кухнята имаше около 30 души, които станаха свидетели на тази агресия.
В цивилизована държава, част от Европейския съюз, е недопустимо да се толерират агресията и насилието. Дори и да не съм постъпила правилно, нямаше никакъв опит за нормална комуникация. Никой не изрази несъгласието си по нормален и цивилизован начин. Нямам очакване някой да се съобразява с домашния ми любимец. Но нямам и очакване да ставаме жертва на нечия агресия.
От друга страна, се предполага, че тези хора следва да допринасят за развитието на туризма в страната ни. Едва ли човек, проявяващ агресия и насилие без причина, отказващ вербална комуникация, е подходящ да работи с хора.
Известни са и други случаи на насилие от този човек, например тук. Очевидно не са предприети мерки и той е оставен да се саморазправя според собствените си норми, а не със законни мерки.
Сигнали са подадени към Министерство на туризма, Окръжна прокуратура, Национален парк "Пирин".

Сякаш не му е мястото на това в темата за нещастните случаи... Може би тук?
Иначе на мен, както винаги, по-интересни от разказа за случката са ми коментарите. Както и това, че много бързо беше изтрито и покрито и в двете големи планинарски фейсбук групи.

Ето и няколко мнения на свидетели т.е. нещо като другата страна, защото не вярвам хижарите да кажат нещо.
Тереза Александрова:
“Бих била изключително благодарна на администраторите ако премахнат този грозен и недостоверен пост!
Аз съм свидетел на "случката" и дори имах честта да седя в близост до дамата, собственик на кучето. Единствената агресия, която аз лично забелязах беше нейната. Крещеше като обезумяла и блъскаше всеки около себе си, волно или неволно.
Както дамата сама е разбрала, в заслона не се влиза с домашни любимци нито с обувки. А тя имаше честта да наруши многократно и двете прости правила. Но видиш ли е пропуснала да спомене в поста си, че кучето й влезе поне 5 пъти (поне толкова видях лично). Уточнявам, че времето беше лошо и заслона се пръскаше по шевовете, вероятността вътре да имаше алергични хора (астматици) или хора, които просто ги е страх от кучета, беше голям.
По-интересното е, че нито предверието нито "дневната" са големи, а нито аз нито някой от моята група са видели да се упражнява агресия над кучето или пък над неговата собственичка. Допускам, че кучето е било бутано. Все пак явно е лежало върху обувките на повечето хора вътре, пък и след повече от 5 влизания в "дневната" не мисля, че някой ще се заеме да го изнесе до палатката на балдахин.
Още по-тъжното е, че по-големия процент коментари са в защита на кучето и нейната собственичка, без значение, че коментаторите не са били свидетели и дори не са чули друга гледна точка. Да не говорим, че всички намиращи се в заслон Тевно езеро в този момент станахме подсъдими...”

Elizabeth Grigorova:
"Бях тази вечер на Тевно и историята въобще не беше такава както е описана в поста. Толкова преувеличено и измислено, че чак съм отвратена. И как повечето го взеха за чиста монета и започнаха да нападат хижарите. На гладен народ кръв и зрелища му трябва."

Valia Lekova-stankova:
"....и аз бях там( с още 8 човека). Нищо такова не сме видяли или чули....."

И коментар на Стоян Мутафов - админ на групата Планинари
"Изтрих и двата поста. Авторката Tzvetomira Nemira блокирах. Постът нарушава правило за негативизъм. Лъжите в него бяха опровергани от свидетелка."
"Пичове, не съм му защитник на тоя Иван от Тевно. Ни съм го виждал, ни познавам. Но авторката Цветомира съм я запомнил и с предишни подобни манипулации в групата. Време се изпълни да хвръкне. Имало е доста такива случаи кисели кифли от женски и мъжки пол да оплюват хижа, хижар, щото с нещо им се накривила шапката. Такива манипулации се отстраняват. Когато оплаквания са системни и доказани Ясно! Но този вой за Тевно и ританото куче беше манипулация и тя лъщеше отвсякъде. Хич не оправдавам тоя Иван, че я е наричал курва. То се вижда, че е такава, но не трябва да се изрича и обижда."

Преди малко отговарих на Ангел в една друга тема, но... Ангеле, може да се окаже, че не съм права. Що за човек може да каже това за жена след като я е блокирал и що за хора сме, щом го толерираме? Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Авг 11, 2020 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Мариана , горе в темата пише "инциденти". Нищо конкретно, само ми направи впичитление. Песът е доста голям да се вре в хижи, а като прегризва поводи, навсякъде се продават метални такива от леки синджири. И пак не мога да ги разбера тези хора - хем си взимат палатки , хем с палатките се врат в хижи.
Представям си Дара да я вкарам в хижа - ще обърне на ура всичко Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 11, 2020 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не заемам ничия страна, но ще споделя един факт. Аз съм с астма от дете и съм алергичен към домашен прах, полени и животни. На една хижа имаше мокро куче и трябва да знаете, че направо ми се разказа играта. Толкова силен задух получих, че не знаех въобще как ще се върна до там, от където съм тръгнал (никой не говореше за продължение на прехода). Отделно има хора, които ги е страх от кучета и то независимо от породата и калибъра им.

Много обичам животинките, но не смятам, че мястото им е по хижите.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Авг 11, 2020 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
И до тук ли стигна тази дискусия?
Дамата успя да вкара в конфликт много хора във фейсбук групи, да вдигне нервите на хората обичащи и необичащи кучетата...
Явно на хората им харесва да се карат заради неща, които не са видели с очите си и не знаят как са се случили.
И хижаря като е някакъв особняк - скандала е готов.
За мен това е долнопробно и жълто.
Жената с кучето е подала жалби, явно е наела и адвокат - нека да действа по законния ред.
Вто Авг 11, 2020 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Доброто Куче Караман Отговорете с цитат
А пък нашето хайванче, което на 08.08. навърши 12 годинки, неколкократно е посещавало Тевно със стопаните си. Седяхме си с бирички в ръка на пейката пред вратата на заслона, 43 килограмовият Кучо мирно си лежеше в краката ни, минаващите край нас туристки се надпреварваха да възклицават: "Ей, хубавец! Красавец!" и т.н, а аз ги питах: "А кучето харесва ли ви?"Никога не е връзван, никога не е нахалствал. Иван и Валя/хижарите/ се смееха заедно с нас на майтапите. Ако при описаната случка е имало от "онези" думички от страна на Иван, то те са били в резултат на сериооозна "провокация", както е модерно да се казва напоследък.
Вто Авг 11, 2020 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Жалба за младост (то не е точно младост ами едни други работи) ми се чини е пуснала г-жата.
Както ще цитирам неточно древните психоналатици - "психичните отклонения се причиняват от химически дисбаланс в организма, причинен от физично недоклащанел

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 11, 2020 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Жалба за младост (то не е точно младост ами едни други работи) ми се чини е пуснала г-жата.
Както ще цитирам неточно древните психоналатици - "психичните отклонения се причиняват от химически дисбаланс в организма, причинен от физично недоклащанел


Каквато и жалба да е пуснала - нейна си работа.
Аз за себе си съм решила да стоя настрана от спорове от типа "моята дума срещу неговата".
И не само в планината, и в работата и в личния живот. Така те вкарват в някакъв конфликт, който изобщо не е твой, но пък те настройват и използват за постигане на някакви цели - мерси!
Вто Авг 11, 2020 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Казусът с куче на хижа е доста заплетен. Кучетата, които ходят в планината изразходват енергията си и това от една страна е добре, защото неизразходваната енергия лесно се превръща в агресия. От друга страна, едно изморено животно, отишло на ново място, доста често отделено от стопанина си(защото той е в стаята си или в столовата, а то е навън или в предверието), може да се почувства доста стресирано, а стресираното животно не се държи по обикновения за себе си начин. Виждал съм много лъчезарни кучета, да стават нервозни и опасни за околните, които притичват около хижата или минават постоянно покрай тях в предверието на някоя хижа.
Разбира се, ако кучето често ходи на планина и има добре изграден опит с подобни ситуации, то може да е спокойно, да си лежи кротко или да си се занимава с нещо, но през годините ми е правило впечатление, че кучета биват замъкнати в планината предимно от хора, които ходят от дъжд на вятър и кучето не е могло да си изгради навици.
За жалост доста стопани не си дават сметка, че кучетата нямат бутон градски/планински режим и не можеш от режим две разходки за по 30-60 минути на ден да ги хвърлиш в няколкочасов преход по пресечен терен. Зимно време пък, лапите на животните доста често се израняват от снега и леда и това води до още по-голям стрес за животното.
Виждал съм кучкари, които почти цяла вечер прекарват в предверието с животните си, за да им правят компания. В крайна сметка бира може да се пие и на студено, ако си облечен. Виждал съм и такива, които връзват кучетата до вратата, влизат вътре и сякаш забравят за тях, докато не се наложи да превързваме рани от ухапано.
Вто Авг 11, 2020 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ами така се случват нещата когато има хора, стават проблеми . Smile Аз не съм имал проблеми с нито един хижар, дори и с онези тумбаци на Рибни езера, които са някаква сбирка от пияндурници. Но горе долу, трябва да се спазва някаква планинарска етика. Все пак ти отиваш на хижа, която колкото и обществена да е, си има и там един човек, който не е съвсем слуга. Хубаво е първо да се пита и после да се действа. Проблема е че все повече хората си мислят че някой им е длъжен ..

Иначе на хижа Мечит като слязох и се бях размазал от бързо ходене и бързах, би следвало да се заям с някого че чаках 15 минути да си поръчам нещо, а пред мен един човек си биеше лафа и се чудеше половин час дали да поръча 30 кебапчета или 17 кебапчета и 13 кюфтета, а това беше само началото. Smile

Това е, хванах си пътя и си продължих до долу ...

Измежду впрочем този Киро Голия бегач от скандала на нова година в заслон черни връх се оказа "Репортер на свободна практика", беше Винт Хоф, после ит специалист, бегач, сега и репортер за свободата, да опазии ...
Да ви кажа откъде го видях, от сбирката на ГЕРБ се оплакваше че го наритали и набили .. Явно се бори и за момента в който и ще го ... Smile но това само вметка.
Вто Авг 11, 2020 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, не заяждане, ами жалби е трябвало да пуснеш Smile, но пък си се сблъскал с един истински планинар с тежка дилема, пред която мъдър човек като теб е предпочел да отстъпи Razz
Животните нямат място в хижите, независимо от повода и оправданията. Жалко е, че животинките страдат понякога заради безотоговрните си стопани.

Извън темата - Киро голия скъсаняк, скотожилката с кучето, както и други подобни, когато и колкото и да ги бият, не е хубаво, ама ще е малко и закъсняло.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 11, 2020 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 217, 218, 219  Следваща
Страница 131 от 219

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov