ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Шалте
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Шалте
Автор Съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Избор на Шалте Отговорете с цитат
Така купих си преди шалте само че прилича на тези покривала за таблата на колите дето ги слагат лятото нали се сещате та въпроса ми е за зимата ще ми свърши ли работа като изолатор на студа или да си взема от тези по дебелите шалтета

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Вто Окт 09, 2012 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се , че това което си взел за зимата е абсолютно неподходящо! А какво да си купиш - всичко зависи от това къде ще го ползваш, при какви температури, и не на последно място колко кинти си готов да дадеш......Общо взето шалтетата са три основни вида :

1. Произведени от някакъв вид пяна - най -здравите и най-евтините. Недостатъци - най-обемните, и предлагат най - ниска степен на изолация от трите вида, но в повечето случаи напълно достатъчна Wink. Практически вечни....
http://www.youtube.com/watch?v=G0RIIQH1Bm4 Arrow Моят е такъв Wink - но аз не съм голям фен на типично зимното палаткуване , и не съм го ползвал при големи студове. Но гледам хората в този форум съвсем спокойно си карат с такъв тип дюшеци през зимата...

2.Самонадуваеми - с по-малък транспортен обем от първите и с по-добра изолация, но по- скъпи
http://www.youtube.com/watch?v=MWDsRPDCA6k

3. Надуваеми - най- комфортните, и с принципно най-добър коефициент на изолация, но и най-скъпият вид от трите
http://www.youtube.com/watch?v=KInJcUEPY0Y&feature=relmfu

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Окт 09, 2012 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Нямам никакъв опит,но от това което съм чувал най-добре си приготви няколко шалтета,особено ако е върху сняг. От надуваемите има специални зимни с пух от едната страна(или двете?).


Последната промяна е направена от Momchil на Нед Мар 16, 2014 6:12 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Окт 10, 2012 2:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Разбира се , че това което си взел за зимата е абсолютно неподходящо! А какво да си купиш - всичко зависи от това къде ще го ползваш, при какви температури, и не на последно място колко кинти си готов да дадеш......Общо взето шалтетата са три основни вида :

1. Произведени от някакъв вид пяна - най -здравите и най-евтините. Недостатъци - най-обемните, и предлагат най - ниска степен на изолация от трите вида, но в повечето случаи напълно достатъчна Wink. Практически вечни....
http://www.youtube.com/watch?v=G0RIIQH1Bm4 Arrow Моят е такъв Wink - но аз не съм голям фен на типично зимното палаткуване , и не съм го ползвал при големи студове. Но гледам хората в този форум съвсем спокойно си карат с такъв тип дюшеци през зимата...

2.Самонадуваеми - с по-малък транспортен обем от първите и с по-добра изолация, но по- скъпи
http://www.youtube.com/watch?v=MWDsRPDCA6k

3. Надуваеми - най- комфортните, и с принципно най-добър коефициент на изолация, но и най-скъпият вид от трите
http://www.youtube.com/watch?v=KInJcUEPY0Y&feature=relmfu


Мерси За информацията значи ще взема от първия вид защото са най евтини а за тези самонадуваемите спал съм на такова и е супер удобно но не ми се инвестира толкова пари пък и е по обемисто за носене


Momchil написа:
Нямам никакъв опит,но от това което съм чувал най-добре си приготви няколко шалтета,особено ако е върху сняг. От надуваемите има специални зимни с пух от едната страна(или двете?).


Аз лесно ще взема няколко а кой ще ги мъкне все пак трябва място и за друг багаж

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ъъъъ, аз си изкарах зимата с най-обикновено шалтенце за 18лв. Не ми е било студено Rolling Eyes



Тая зима мисля да се сдобия със самонадувно, но много тежи пущината - към кило.
Сря Окт 10, 2012 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Щом Жена казва че не и е било студено с обикновенно значи вземам такова нищо лично но е доказано че жените са по чувствителни към студа

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ написа:
Щом Жена казва че не и е било студено с обикновенно значи вземам такова нищо лично но е доказано че жените са по чувствителни към студа


Да, ама имай предвид, че съм спала с пухен чувал и почти всички дрехи, които ми се намират. Laughing И температурите не са били чак много ниски Wink

Ако не ти се дават пари за самонадувно, вземи поне двуслойно (те са по 30тина лева).
Сря Окт 10, 2012 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
... но много тежи пущината - към кило.

Що бе, има и по-леки Smile
Даже вътре са с изолация от пух:
http://www.facewest.co.uk/Exped-Downmat-UL.html
Сря Окт 10, 2012 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Dido_ написа:
Щом Жена казва че не и е било студено с обикновенно значи вземам такова нищо лично но е доказано че жените са по чувствителни към студа


Да, ама имай предвид, че съм спала с пухен чувал и почти всички дрехи, които ми се намират.


Хаха в това изобщо не се съмнявам Laughing ще опитам с обикновено да видя до къде ще я докарам но спалният ми не е кой знае колко качествен досега на зимни температури не съм го ползвал но както и да е то се е видяло че ще се мръзне затова ще си взема и литър вино за всеки случай Laughing

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Gamina написа:
... но много тежи пущината - към кило.

Що бе, има и по-леки Smile
Даже вътре са с изолация от пух:
http://www.facewest.co.uk/Exped-Downmat-UL.html


с тая цена ме изгубиха Laughing

Dido_ - сериозно, вземи си двуслойно. Не само заради студа, по-удобно е. Снегът не е най-мекото и удобно нещо за спане, само така изглежда Laughing
Сря Окт 10, 2012 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Що за въпрос, 'найш кво е яко.

Особено като ти падне палатката на главата /заради виелицата/. Но не отричам и кефа да се свреш до печката Cool


Сря Окт 10, 2012 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Няма спор Гамина е права друго си е чувството да си на сред пустоща както този пич от снимката тишина и спокойствие но да не си сам а с компания в палатката Oops Very Happy предпочитам от колкото да си с 20 човека в едно помещение , а пък и идеално може да си тестваш екипировката дано само да няма лавини Shocked

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
ама какво пречи да си сглобя в главата идеалната екипировка.
Може да ми свърши работа някой ден..... като ударя джакпотаSmile


Дано аз вече съм си сглобил идеалната според мен Smile чакам само парите.

А колкото до новостите който измислят хората те за пари и то много още колко неща ще измислят

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ написа:
Няма спор Гамина е права друго си е чувството да си на сред пустоща както този пич от снимката тишина и спокойствие но да не си сам а с компания в палатката Oops Very Happy предпочитам от колкото да си с 20 човека в едно помещение , а пък и идеално може да си тестваш екипировката дано само да няма лавини Shocked


В тази съборена палатка бяхме трима между другото, а тишина и спокойствие - йок... едната рейка даде фира през нощта, докато се мъчехме да я поизправим във виелицата. Laughing После аз си заспах като пич, но двамата мъжове се скъсаха да мрънкат колко им било ниско, неудобно, долния слой им се лепял по лицата, незнамкакво и не ме оставиха да спя Laughing

Горно Брезнишко е това, за протокола Smile
Чет Окт 11, 2012 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
хаха те са се оказали големи мрънкала Laughing тея твоите спътници ние с една мацка спахме двамата в спален чувал който е за 1 пък не съм се оплаквал Very Happy че ми е тясно и т.н

налижи се така да спим защото моя беше подгизнал Confused и мацката ме спаси от премръзване

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Чет Окт 11, 2012 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov