ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Шалте
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Шалте
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Прясна информация за четирисезонното шалте тип "затворени клетки" Therm-a-Rest® RidgeRest® Solar Regular.
Двамата с Иво ZCE... го купихме от две точки, противоположни в Европа.
Констатирахме еднакви резултати по отношение на размери и тегло:
Тегло - 473гр., по спецификация 540гр.;
Дължина/ширина - 180/50см., по спецификация 183/51см.
Дебелина - 16мм./23мм. (по краищата/между краищата на ребрата), по спецификация 20мм.

Моите продавачи от Англия мерили на място в магазина:
Цитат:
...
I have just got one of the mats out and measured it myself, and whilst the measurements were not 100% exact to the specifications, we are talking a matter of mm here. I also weighed it at over 500g. These measurements are within Thermarest's tolerances, and therefore the product cannot be regarded as faulty.
...

Та си е жива лотария какво ще ви дойде.
Между другото има и по-тежки случаи. В случая по-леки, даже човека е доволен, щот цени ниското тегло Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пет Окт 10, 2014 8:13 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Окт 10, 2014 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
А случайно шалтетата да са ви зелени отдолу, не сини?
Ааа, между другото, тъй нареченото фолио на лицето, след като се повъргаляш няколко нощи на него...се изтрива. Демек при интензивно ползване шалтето става почти един цвят и отдолу и отгоре, 'щото "соларът" изчезва.
Това разбира се в никакъв случай не оспорва качеството му като най-доброто навиващо се шалте произвеждано някога. На друго мнение съм обаче за надуваемите на Термарест.Там има доста по-добри.


Последната промяна е направена от joropc на Пет Окт 10, 2014 8:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 10, 2014 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
А случайно шалтетата да са ви зелени отдолу, не сини? Wink

Eeeee, Геш, аре са - не ручам доматите с колците:
- https://lh6.googleusercontent.com/-wIbgAvwYobQ/VDgRi6gy4rI/AAAAAAAAqOA/_BWzsRoy2wc/s4912/1.jpg
- https://lh5.googleusercontent.com/-QgcOK6-j8VM/VDgRgerPuzI/AAAAAAAAqN4/RtL49U0DPNg/s4912/2.jpg
- https://lh5.googleusercontent.com/-VChr4lWTtLs/VDgRtovW3TI/AAAAAAAAqOI/ZQsecU0eHW8/s4912/3.jpg
- https://lh5.googleusercontent.com/-xrBfjCpM59Y/VDgR3pdmsTI/AAAAAAAAqOQ/Iyvsv_ET-bI/s4912/4.jpg
Не е SOLite ...

Обаче писах ревюта с размерите и на сайта, от където ги взех и директно на сайта на производителите.
Първите го публикуваха, да видим вторите.

пп - и другото го публикуваха.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Окт 13, 2014 11:09 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 10, 2014 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Да бе, помислих си го, но после прегледах спецификациите и видях, че Sol е доста по-леко.
Не се впрягайте за подробностите в размери и тегла. ТеА шалтета са железни. И двата модела ги имам от доста време и са страхотни!
Пет Окт 10, 2014 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
....
На друго мнение съм обаче за надуваемите на Термарест.Там има доста по-добри.

А, гледах ги. Е нема да дам купчина пари за нещо, дет мое се спука от трън. Немат лепене после.
Мойто транго скин лайт след 4 сезона така замина - от една милимунда дупче.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Окт 10, 2014 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

А, гледах ги. Е нема да дам купчина пари за нещо, дет мое се спука от трън. Немат лепене после.
Мойто транго скин лайт след 4 сезона така замина - от една милимунда дупче.
Извинявай, но не намирам информация за тази мерна единица. Включително и уикипедия. Колко е и на какво отговаря?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Окт 10, 2014 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
http://campingrocks.bg/bg/product/131/samonaduvaema-postelka-25-sm-coleman-touring-mat Здравейте! Някой ползвал ли е това шалте,и какви са му впечатленията за него ?
Пет Апр 03, 2015 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Има ли хора ползвали повече време самонадуваемите шалтета, и спали с тях на открито без палатки, да споделят мнения за спукване и т.н. Насочил съм се към ето това : http://campingrocks.bg/bg/product/129/samonaduvaema-postelka-38-sm-robens-air-impact но ме притеснява, че ако го опъна в някоя гора и е тъмно и видя някоя трънка може да се чуе онзи неприятния звук "сссссс...." Другото към което също клоня(но по-малко) е от ето този тип : http://www.cascadedesigns.com/therm-a-rest/mattresses/camp-and-comfort/ridge-rest-solar/product

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пет Юни 05, 2015 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам Robens Air Impact 3.8 вече над 2 години, много е хубаво, много е удобно, но с първото изнасяне извън палатката го нараних Wink И затова сега много го пазя. Ако спя навън, под него опъвам едно старо еднослойно шалте.

Нa RidgeRest не съм лягала, но това Solar е четирисезонно и го ползват даже по височинни експедиции, ако нямаш намерение да бивакуваш зимата, SoLite (също четирисезонно) или Z-Lite ("вафлата") ще ти вършат перфектна работа.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 05, 2015 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
На страница 9-та постелки и надуваеми такива на доста изгодни цени.
http://ipaper.ipapercms.dk/jysk/bg/CampaignPaper/fa342667_bfe6_4ef4_ac04_03651866643b/
магазините
http://jysk.bg/magazini
Пет Юни 05, 2015 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Аз имам Robens Air Impact 3.8 вече над 2 години, много е хубаво, много е удобно, но с първото изнасяне извън палатката го нараних Wink И затова сега много го пазя. Ако спя навън, под него опъвам едно старо еднослойно шалте.

Нa RidgeRest не съм лягала, но това Solar е четирисезонно и го ползват даже по височинни експедиции, ако нямаш намерение да бивакуваш зимата, SoLite (също четирисезонно) или Z-Lite ("вафлата") ще ти вършат перфектна работа.

Идеята ми е тази зима живот и здраве да направя някой друг бивак навън, единствено това ме спира за надуваемото да не го съсипя, но пък може и да не се спи всеки път на него. Другото също ни харесва доста, а като цена и грамаж май са го долу еднакви.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Съб Юни 06, 2015 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
pepe2p написа:
Под надуваемо(самонадуваемо) шалте единственото което може да се ползва (като разумен грамаж) е подложка за паркет.Лично мнение -самонадуваемо щалте над 2.5 см. си е тежко и за ЗИМА!!!!!Освен това що не пробвате с късия вариант от 120см.-разлика особено няма.

Ако се спи без палатка навън късия вариант не е оферта, защото чувала ще е директно върху земята.А за тежко не бих казал така - 225см дължина, 5 см дебела е 455 грама; 181 см дължина е 355 грама Smile

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Съб Юни 06, 2015 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
Gamina написа:
Аз имам Robens Air Impact 3.8 вече над 2 години, много е хубаво, много е удобно, но с първото изнасяне извън палатката го нараних Wink И затова сега много го пазя. Ако спя навън, под него опъвам едно старо еднослойно шалте.

Нa RidgeRest не съм лягала, но това Solar е четирисезонно и го ползват даже по височинни експедиции, ако нямаш намерение да бивакуваш зимата, SoLite (също четирисезонно) или Z-Lite ("вафлата") ще ти вършат перфектна работа.

Идеята ми е тази зима живот и здраве да направя някой друг бивак навън, единствено това ме спира за надуваемото да не го съсипя, но пък може и да не се спи всеки път на него. Другото също ни харесва доста, а като цена и грамаж май са го долу еднакви.


Разликата е в обема, самонадувното (също и надуваемите) е доста по-малокалибрено в сгънато състояние Smile Моето е 3,6 по-стария модел (по-тежко е, около 600гр) и спокойно си го нося вътре в раницата Wink Но за сметка на това тези от пяната са почти вечни Wink

_________________
www.summitsweb.com
Съб Юни 06, 2015 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
имам шалте производство от дъщерната фирма на Мамут с някакво алеутско сложно име Амансурат, Амандджурак ли беше ?, надуваемо, дебелина 3.8, вътре е с някаква пореста материя явно, защото и ненадуто пак върши някаква работа .Ползувано е 5 години, общо около 100 пати, и то много внимателно, винаги отдолу е пазено да има нещо под него и да не е на камъни . От известно време взе да спада, след около час от надуването му. Пробвах го два пъти потопено във вода, не мога да открия да излизат мехурчета и да е спукано. Не мога да разбера защо издиша. Някой да има идея , може би да се сложи някаква силиконова смазка по затварячката, дали в нея е проблема? Затварячката също си работи добре, поне видимо.
Нед Юни 28, 2015 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Здравейте,
имам шалте производство от дъщерната фирма на Мамут с някакво алеутско сложно име Амансурат, Амандджурак ли беше ?, надуваемо, дебелина 3.8, вътре е с някаква пореста материя явно, защото и ненадуто пак върши някаква работа .Ползувано е 5 години, общо около 100 пати, и то много внимателно, винаги отдолу е пазено да има нещо под него и да не е на камъни . От известно време взе да спада, след около час от надуването му. Пробвах го два пъти потопено във вода, не мога да открия да излизат мехурчета и да е спукано. Не мога да разбера защо издиша. Някой да има идея , може би да се сложи някаква силиконова смазка по затварячката, дали в нея е проблема? Затварячката също си работи добре, поне видимо.

Една гъбичка с веро или течен сапун, и хубаво го натъркай, ще започнат да излизат балончета ако е спукано някъде Smile

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Нед Юни 28, 2015 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov