ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Шалте
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Шалте
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, ще пробвам този начин, дано излезе дефекта.
Пон Юни 29, 2015 7:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Благодаря, ще пробвам този начин, дано излезе дефекта.

Така си проверяваме сухите водолазни костюми, и до сега е имало ефект, дори и дупката да е колкото кърфица Smile

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пон Юни 29, 2015 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за добрия съвет ,направих го и излязоха три дупки. Те са на такива места, точно в средата на на едни кръгли отверстия на материала, че ми изглежда не като пробиване а дефект на матрияла, пак стари партиди и дефектни материали, което за сетен път се убеждавам че не дава сън на собственика на един магазин с Е ..... ка в името, докато не открие 16-то качество от дефектна партида седяла 10 години в нечий склад и взимайки я на безценица да я набута внос в магазинчето си....затова отдавна и не влизам там.
Да ми дадете съвет, откъде да взема качествено прясно произведено / което си е важно при гумените лепени изделия/ надуваемо шалте, гледам сега има и по-къси, то в краката е излишно.
Благодаря предварително
Съб Юли 04, 2015 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско, ще ида и ще си взема, и аз чух за тия шалтета, то в тоя магазин няма много качествени неща май/може и да бъркам / но сигурно са прясни като производство. То и това беше самунадуваемо, чудя се още дали въобще да го лепя, щото е и доста тежко - 820 грама. Ще го оставя за резерва. Скоро спах на обикновена стелка ем бях в колата с относително мек под , и се изръбих здраво.
Имат ли 3.8 , 2.0 са тия дебели а не 2.5 и ми се струва малко тънко. Видях ги в сайта, едни светлосини са - екстра , мразим мрачните неща и цветове.....
Така потърсих видях и в Алпи имат едно Ферино компактно , малко и размерите са му по-голями и е 2.5 дебело, някой ползувал ли е . Имам малко обща допирна точка с тях по работа , може да ми направят и отстъпка и горедолу ще стане на една цена с декатлона. Оттам каквото съм взел всичко е добро, съпругата ми взима доста неща от там и е доволна.
Съб Юли 04, 2015 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
благодаря отново .... взимам го синьото, тъкмо и да разгледам този магазин, сигурно 300 пъти съм минал край него
Съб Юли 04, 2015 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
А при по студено време не е ли проблемно с тези шалтета по 120 см?Питам защото аз съм в дилема от няколко месеца за надуваемо, но това ме притеснява, че при по студено няма да става, а да не говорим ако се спи само на чувал.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пон Юли 06, 2015 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
А при по студено време не е ли проблемно с тези шалтета по 120 см?Питам защото аз съм в дилема от няколко месеца за надуваемо, но това ме притеснява, че при по студено няма да става, а да не говорим ако се спи само на чувал.
Препоръчвам ти самонадувното на Robens ,оранжевото 3,8!Много е копмактно като рамер в раницата и много леко.Спи се прекрасно на него!
Сря Юли 08, 2015 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
За информация, залепих го това шалте на Мамут и не издиша засега. Ще го пробвам още един пат скоро на Рила, че вече ходя с куче и сега пък има опасност дзвера да го загризе, има такива изблици като се превъзбуди понекогаж, въпреки че е малък е опасна пакостница. Ако го продупчи, тогава ще търся нещо, което продупчването да не му се отразява.
Благодаря на всички , които отделиха от времето си и ме насочиха към Кечуа, хубави са.
Сря Юли 08, 2015 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Взех това полушалте Кечуа и изглежда добре. Голямото ще го дам на жена ми, да й е по-комфортно. Оказа се, че мамутското шалте е точно толкова тънко- 25 мм, а не 3.8 както пише на чувалчето му. Тогава обаче това беше нов артикул за България и нямаше много къде да се сравнява.Та откъдето съм купувал Мамута са направили двойна измама - един път са ми продали по-тънко шалте за по-дебело, и втори път основната им далаверка е , че са пробутали дефектно отпечатан продукт, който няма как да продадат в бяла държава - съдя по това, защото на опаковката си пише 3.8, обаче няма как да набуташ по-голямото в тази малка опаковка.
В магазина Декатлон има евтини и заслужаващи си стоки. Вземеш нещо скъпо и то излезе или фалшиво, или няма късмет и се скъса. Обувки,чувал, чорапи - това са важните неща. Другото може и да е по-народно.
Имаше нелоши палатки по 42 лв, двуместни,2.4 кг , не по-лоши от Трим или Хъски поне на вид.
Пон Юли 20, 2015 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Взех това полушалте Кечуа и изглежда добре. Голямото ще го дам на жена ми, да й е по-комфортно. Оказа се, че мамутското шалте е точно толкова тънко- 25 мм, а не 3.8 както пише на чувалчето му. Тогава обаче това беше нов артикул за България и нямаше много къде да се сравнява.Та откъдето съм купувал Мамута са направили двойна измама - един път са ми продали по-тънко шалте за по-дебело, и втори път основната им далаверка е , че са пробутали дефектно отпечатан продукт, който няма как да продадат в бяла държава - съдя по това, защото на опаковката си пише 3.8, обаче няма как да набуташ по-голямото в тази малка опаковка.
В магазина Декатлон има евтини и заслужаващи си стоки. Вземеш нещо скъпо и то излезе или фалшиво, или няма късмет и се скъса. Обувки,чувал, чорапи - това са важните неща. Другото може и да е по-народно.
Имаше нелоши палатки по 42 лв, двуместни,2.4 кг , не по-лоши от Трим или Хъски поне на вид.

Вярно е, че в Декалтон има евтини неща, ама чак да са хубави.
Последно ще пробвам с един неопрен. И понеже знам какво ще стане (ама пак да пробвам) вероятно ще си забраня да стъпвам там.
За сега съм на етап да си купя нещо, но "осторожно".
Но имам опит. От два - две греди.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Юли 20, 2015 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш път, отиди , Дидоген, има интересни неща. То тези които вършат работа се усещат. Има добри ръкавици уиндстопер, вярно едни салева/единственото свестно нещо от Салева на което попаднах/ излязоха много хубави ама 90 лв....Има примуси на Примус, там няма как да има грешка. И още много , и добри фирми като лодките Севилор. Специално за дрехи....жена ми даде 300 лв за една ветровка Милет и кучето я съдра на третото излизане....решил съм вече по-тънко, след като се опарих с едно яке Салева, следващото ми беше Халти намалено от 700 на 150 лв в Софияленд- базара , и е десетки пъти по-добро от Салевата.
За неопрен не бих рискувал там, това е много специфично оборудване, в Солун е много по-евтино от България, имат големи специализирани магазини.Това знам от сериозни гмуркачи, ако имаш предвид такъв неопрен, разбира се.
Пон Юли 20, 2015 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Специално за Дидоген- днес бях в Декатлон, загледах подробно магазина да си уплътня времето между 2 клиента, че има и климатик. Нещата не са добре никак. Ако има нещо от някоя реномирана фирма, то този модел отдавна е изпаднал от производството им, като Марес и Креси , някакви допотопни стоки . Много е рисково да се купува нещо оттам.
Вто Юли 21, 2015 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Дидогенче ако нещо искаш да питаш за неопрените питай Цецко гида, над твоя пост тук той е спец.
Вто Юли 21, 2015 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател, аз знам бе човек.
Декември си взех пухенка за 100 лв. , Вчера майка ми прави гимнастика да шие един изплют шев. Тук ще меля на Владов, че след това ми спомена за руските пухенки, направо е за убиване този човек, ама четвъртък.
Април си поръчах онлайн 4 тениски все М-ки. Дойдоха три размера с етикети на М-ки. Като забележи единият модел беше различни цветове, едната отговаряше на L, другата на XL. И двете са един модел, да повторя.
Ники около мен имам 5-тима водолази, от които 2-ма тежко. Като ги питам нещо ми отговарят "Я мези сега там" Smile
А де? Като наближи момента ще го питам, макар да не ми отговори точно. Изглежда им е втръснало да мелят едно и също постоянно. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 21, 2015 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Бях в Атина, като си купуваше един приятел водолазно оборудване, обаче той си знаеше какво да търси..... та каза човека, че качествените неща са доста по-евтини отколкото в БГ, тъй като пазара им е развит за тези продукти. Спомням си едни огромни плавници от фибростъкло, около метър и 50 дълги, неопрени и др. работи. Аз от тези неща не разбирам, имам едни плавници и едни очила за шнорхелинг. Ако имаш път към Гърция, разгледай онлайн магазините в Солун .Гъркът е и търговец от който много има да се учим, никога няма да остави и недоволен клиент, ако имаш рекламация.
Нещо което винаги е сработвало.... леко виждаш кой е собственика, така с прошарени коси, те все се мотат и гледат ... продавача ти казва цена 1200 ... начумерваш се , изваждаш евраките и броиш така че да те види собственика .... казваш й че можеш да дадеш 1050..... ако се двоуми и казваш адреса на друг конкурентен магазин, който си видял в нета, че приятели са ти били казали че там е по-евтино.....тя казва да почакаш малко и отива до собственика който е гледал но се прави на дръж ми шапката....винаги е сработвало, даже и касова бележка дават и гаранция. Ако е 350, казваш 310....чичо Скручовщина, ама пуста сиромашия....
Вто Юли 21, 2015 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov