ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Видове полари и тяхното предназначение. Избор.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Видове полари и тяхното предназначение. Избор.
Автор Съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Нямам как да го пробвам. Уж това бил най-топлия полар на Зайо.
Вто Авг 13, 2013 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Взех Зайото на жена ми така че мога да споделя мнение. Полара е с кройка по тялото и стреча е дебел. Теглото отговаря на посоченото на сайта едно към едно за XL размер. Аз лично бих си взел целия е да е с Хай лофт полар но за жалост на Зайо не е такъв модела. Доста е компактен като цяло.
Чет Авг 15, 2013 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Взех го, на Зайо. Изглежда добре... кройката е добра. Изглежда топъл.... Тези дни ще получи бойно кръщене.... Smile
Чет Авг 15, 2013 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
ами първия ми прилича ро-скоро на уиндстопер от този материал , който преди време му викахме неопрен, от него правят водолазните костюми, идеяа му е да се мокри и да държи топло дори и мокър, в действителност това не е точно неопрен, имам подобни дрешки за колелото, мокрят се трудно от слаб дъжд, известно време му се противопоставят, потта я изпаряват добре, хубавото им е , че не пускат вятър и наистина дори и мокри държат и топло, имам подобен суичър, който жена ми ползва зимно време в планината, топли и не пуска вятър за втори слой на зиморничави хора е перфектен, другото си е супер полар от полартек и то на мамут - това е супер попадение, най добрите ми дрехи за туризъм и за зимата в града са на мамут и НН- хейли хенсен, тава е от случаите когато се казва- марката си е марка
Чет Авг 15, 2013 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
pif написа:
Да кажа какви са впечатленията ми от съхненето на полар "пауър драй" на Монтан. Може и да е ПАУЪР ама не е ДРАЙ. Laughing
В събота го изпрах и изстисках на ръка. Окачих го на закачалка да съхне в неотоплено помещение (13 С). Същата участ сполетя и друг полар ТЕРМАЛ ПРО. При равни условия познайте какви са резултатите? Ами след 8 часа вторият полар беше сух а първият не. Той беше почти сух но само отвътре и то в участъците в които отвътре материала е стандартен полар. Вътрешната страна на ръкавите и отстрани на тялото където материала е най-тънък (решетъчен или вафлен полар) си беше мокър мокреничък.
Първият полар ПАУЪР НЕЯСНО КАКВО СИ го купих наскоро оттук http://www.outdoorgb.com/p/montane_mens_oryx_jackets/
Чудя се дали не е менте ма надали щото цената в сайта на Монтан е 70 паунда, а аз го взех за 59 от сайта.
При сивия цвят най-добре се виждат зоните с (решетъчен или вафлен полар) които би трябвало да са най-съхнещи и най-дишащи щото потта е предимно там. ДА ама НЕ...

Вторият полар на Мамут съм го купувал пролетта от магазин Екипировка.
Ето го http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/mammut-innominata-jacket-men-midnight/14809/p

Ако някой ми обясни тази аномалия... В крайна сметка според мен този ПАУЪР ДРАЙ не си оправдава името на материала.
Мнение Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение Изтрий това мнение
ами първия ми прилича ро-скоро на уиндстопер от този материал , който преди време му викахме неопрен, от него правят водолазните костюми, идеяа му е да се мокри и да държи топло дори и мокър, в действителност това не е точно неопрен, имам подобни дрешки за колелото, мокрят се трудно от слаб дъжд, известно време му се противопоставят, потта я изпаряват добре, хубавото им е , че не пускат вятър и наистина дори и мокри държат и топло, имам подобен суичър, който жена ми ползва зимно време в планината, топли и не пуска вятър за втори слой на зиморничави хора е перфектен, другото си е супер полар от полартек и то на мамут - това е супер попадение, най добрите ми дрехи за туризъм и за зимата в града са на мамут и НН- хейли хенсен, тава е от случаите когато се казва- марката си е марка
Чет Авг 15, 2013 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Че какво има за чудене не мога да разбера топлината от тялото ти е катализатора за съхнене на плата.
Пет Авг 16, 2013 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jor



Регистриран на: 13 Окт 2011
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
bugcho написа:
Взех го, на Зайо. Изглежда добре... кройката е добра. Изглежда топъл.... Тези дни ще получи бойно кръщене.... Smile


Здрасти,
Аз също съм загледал дамския модел за съпругата ми. Не мога да преценя колко е дебел, интересувам се от дебел и топъл полар, който да носи под хард шела, когато ходим на ски. Смяташ ли, че тозо е подходящ?
Благодаря!
Съб Авг 17, 2013 7:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че да... плътен е, топли... (3 вечери в Статра планина.. не съм слагал даже яке....). Хубавото е че е стегнат на кръста с Polartec® Power Stretch®


Последната промяна е направена от bugcho на Вто Сеп 10, 2013 11:52 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Авг 21, 2013 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jor



Регистриран на: 13 Окт 2011
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Вече го поръчах, да видим... Smile
Чет Авг 22, 2013 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Някаква идея къде да гледам за лек полар по българските магазини докато все още текът намаленията? Главно да е дишащ и бързосъхнещ, евентуално от Polartec ако има изгодни предложения или в краен случаи обикновен полестер. Захладня, а имам само дебел полар който става да се ползва само сутрин и после ще го мъкна в раницата цял ден.
Пет Сеп 06, 2013 2:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Има ли някой впечатления от тези два полара http://www.milolab.com/article?id=3411&ctxid=1635&lang=bg http://www.milolab.com/article?id=3412&ctxid=1635&lang=bg че с това постно описание ни тегло ни размери дали е по-тялото, широк или прочие?
Нед Ное 10, 2013 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vorbiss



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 14
Местожителство: sf

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Пиша, за да споделя впечатленията си от две поларени дрехи, купени преди 2 месеца. Първото е елече от полартек 200 на Regatta, а другото - поларена блуза на Mountain Hardwear, от някакъв техен си майкрофлийс.
Въпреки, че едното уж е от марковата материя, почна да пуска малки тънки нишки и придоби топчета по повърхността, докато на блузата след няколко пранета нищо и няма.
Предпоалгам, че има някакво повърхностно третиране(анти-пайлинг и тн)., а елека няма. Следователно, не гледайте само материята, но и производителя. Разбира се, може да съм намерил куца бройка или други непредвидени фактори, но човек да има едно наум.
Все пак аз съм доволен, елека го купих да ме топли вкъщи, и това го върши добре, нищо че има горепосочените недостатъци. Освен това е осезаемо по-евтин. Wink
Вто Дек 24, 2013 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
godji307



Регистриран на: 23 Дек 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Поларите на Trimm и на North Finder от Полартек ли са изработени и качествени ли са?
Съб Дек 28, 2013 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Избор на полар Отговорете с цитат
Трябва ми качествен полар за когато съм в движение през лятото и есента. Познат ме насочи към Polartec Power Dry, евентуално тип тип вафла. Не мога да се ориентирам по описанията в родните магазини. За момента съм си харесал това като алтернатива:
http://redrockbg.com/product.php?id=1470
идеята ми е да го ползвам като универсална връхна дреха сега лятото, имам качествена мембрана да ги комбинирам за дъжд ако се налага. Някакви отзиви за бранда като цяло, че ми е непознат?

Това май покрива всичките ми изисквания, но ценово нещата са малко извън бюджета:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=77&p=1649
няма качулка и цветово нещо не ми допада.

Ходих да погледна това наживо:
http://spotcheto.com/polar/polar-mens/reactor-black
но нямат налични големи номера и главния недостатък че е доста тънко и ако не съм в движение може да ми е хладно само с него сутрин.

Все още не съм ходил до магазин Алпи, но какво ви е мнението за предлаганите от тях брандове MILO, FERRINO и MILLET? Някаква алтернатива докъм 130-140 лв с възможност да се види и пробва наживо в София?
Пон Апр 20, 2015 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
http://www.zajo.net/bg/полари-якета-мъжки/glacier-jkt-black.p1023-1.html

Малко по-вталено отколкото ми допада и ценово не е съвсем ок. Някакви впечетления от Polartec power strech на Zajo и конкретния модел?
Пет Май 01, 2015 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov