ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Баварските Алпи - Цугшпице

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Баварските Алпи - Цугшпице
Автор Съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Баварските Алпи - Цугшпице Отговорете с цитат
Здравейте, приятели и съмишленици!
Може и да не се познавам лично с повечето от вас, но това е без значение. От значение е единствено общата ни страст, а именно планините. Както всеки планинар, така и аз съм запленен от мисълта за по-високо, по-красиво и по-екстремно. Винги съм се стремял към "Първенците". Това е моя фикс идея и мечта, от както за първи път стъпих в планината. След като изкачих всичкки пъвенци в България (повечето много повече от веднъж) в мен се загнезди натрапчивата идея за още по-високи и велики върхове. Разбира се, както на повечето планинари, така и моя проблем бяха средствата, които трябва да бъдат отделени за подобни прояви в чужбина.
Имах невероятната възможност да замина за Германия по програмата Еразъм в продължение на 4 месеца, и от както съм тук не спирам да мисля за едно нещо, Баварските Алпи. Ако сега не се възползвам от тази възможност може и да нямам друга. Ще бъда безкрайно благодарен на всеки от вас, който ми даде някаква информация за това как да стигна до Цугшпице, информация за трудността и продължителността на изкачване на този връх, колко евентуално би ми струвало, както и всякаква друга информация. Намирам се в Берлин. Тъй като почти не ми остава време за "researching", моля да ми помогнете да се възползвам максимално от дадената ми възможност и да осъществя една от мечтите си!

Благодаря на всички предварително!

П.С. Ако има някой, който е намислил да посети този приказен връх в периода 01.05.2012-31.08.2012г. за мен ще бъде чест, ако може да се включа!

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Чет Май 17, 2012 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Хммм...ами наи подробна информация за маршрутите можеш да получиш в DAV Sektion Berlin (Deutscher Alpenverein) http://www.dav-berlin.de/ . Там имат библиотеки, карти, книги и най-вече хора, които ходят. Като знам обаче какъв е пътя до върха от сега ти казвам, че трябва да си вземеш и памперси, защото е доста страшничко, освен ако не се занимаваш с катерене, сериозен алпинизъм или нещо друго подобно самоубийствено. Също така горещо ти препоръчвам да си направиш планинска застраховка за Германия, защото ако нещо се случи цените тук надхвърлят 10 000 евро, които ще трябва да извадиш иначе от джоба си. До Zugspitze има 2 пътя, или поне аз зная 2. Единият е през Höllental. Там е много, много красиво. Спи се на Höllentalangerhütte и на другия ден поемаш сутринта рано към върха. Нощувката ако не ме лъже паметта е някаде 26 евро. Този маршрут обаче включва Klettersteig или по български via ferrata, който никак не е за подценяване и Exclamation задължително ама наистина задължително Exclamation подчертавам ти трябва осигуровка за такъв тип силни емоции иначе пътя надолу е бърз . А преди това се минава по един глетчер, така че ще ти трябват и котки, и ако не си ходил по такова нещо и някой с тебе, който знае какво прави. Изкачването е някъде към 8 часа. Тръгва се от Hammersbach.
Втория вариант е не толкова екстремен, но пак ще ти трябва осигуровка задължително за последния етап. Той е през Reintal и се спи на Reintalangerhütte или на Knorrhütte. Тръгва се от Garmisch-Partenkirchen. Изкачването е някаде 10 часа.
А третия вариант е взимаш си лифтчето и се кефиш горе без да празнуваш, че си оживял. Имай предвид, че времето там е мнооого променливо и както е топло може и сняг да те завали. Няколко човека загинаха така преди 2 години можеби.
Като си тука за малко според мен е най-добре вместо да си организираш всичко сам и да ходиш сам най-вече, да се запишеш на организиран изкачване. Такива предлагат например Sportscheck http://www.sportscheck.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Sportscheck-SportscheckDe-Site/de_DE/-/EUR/SPM_ViewStatic-View?Template=vivalpin%2Fvivalpin-skischule Бих погледнала и при Wikinger Reisen, които са една от най-сериозните, ако не най-сериозната фирма за такъв вид преживявания по целия свят. Иначе със сигурност можеш да си вземеш някакъв Reiseführer от магазина на Globetrotter в Берлин, а и да разпиташ и там.
За цени не мога да ти кажа, а и те се променят. В Германия автобуси междуградски не вървят, така че само с влак или кола. За билети за влака можеш да видиш на www.db.de За превоз с кола виж в нета за Mitfahrzentrale, Mitfahrgelegenheit и прочие, където хора, които ще пътуват на някъде и искат да си разделят бензина с някой пускат обява за свободните места в колата и те качват, а цената си я договаряте.
От мен толкова. Надявам се съм била поне малко полезна. Приятно изкачване и после да разкажеш дали ти е харесало. Ето ти и 2 клипчета да видиш за какво става въпрос предварително http://www.youtube.com/watch?v=zk2FobcDOIs&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=T_0LXB3XMR0
Пет Май 18, 2012 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора!
Определено ми беше полезна Smile Колкото до вариантите, този през Höllental ми звучи най-примамлив. От години ходя из планините и съм на ясно с опасностите Smile , но в крайна сметка точно те правят изкачването незабравимо Smile. Определено не мисля да ходя сам. Тъй като екипировката ми е в БГ, искам не искам ще трябва да се свържа с хората организиращи изкачване до върха, най-малкото за да си наема екипировка.Определено след изкачването ще драсна някой и друг ред Smile Че и някоя снимцица може да кача Smile Благодаря още веднъж за изчерпателния отговор!

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Чет Май 24, 2012 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
ето как видях аз Баварските Алпи
Neuschwanstein Bavaria


Ето и перлата на Баварските Алпи двореца Neuschwanstein


Нед Сеп 16, 2012 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте приятел!
Скоро се завърнах от Германия и реших да се похваля с изкачването на техния първенец Smile
На кратко, изкачването на Zugspitze вече е факт. Маршрута, по който вървях бе "дяволската долина","зелената гърбица" и 8 часова via ferrata. Общото време бе около 11 часа, който прекарах в компанията на съпътника си Христомир Христов и Iron Maiden Croc . Може да видите снимки тук:

http://www.facebook.com/index.php#!/media/set/?set=a.3603970747406.2127044.1517736068&type=3

Ако някой има нужда от подробна информация, да я поиска с лично съобщение Smile

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Сря Окт 10, 2012 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за изкачването!

Много сериозни ми се видяха фератите. Сиреч с дълги вертикални участъци, а пък хоризонталните не са по вдлъбнатини в скалите, а по тия забити над нищото метални пръчки. Не ви е било лесно там.

Оправи си линка, защото е син само наполовина и за да ти отворя снимките в фейса трябваше да го копирам отзад напред и да го пусна после в командната лента.
Вто Ное 06, 2012 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Поздравления за изкачването!

Много сериозни ми се видяха фератите. Сиреч с дълги вертикални участъци, а пък хоризонталните не са по вдлъбнатини в скалите, а по тия забити над нищото метални пръчки. Не ви е било лесно там.

Оправи си линка, защото е син само наполовина и за да ти отворя снимките в фейса трябваше да го копирам отзад напред и да го пусна после в командната лента.


Благодаря за поздравленията!
Никак не беше лесно да. Дори се наложи да се кача до горе с разкъсвания на лява глезенна връзка поради инцидент, но цялата мъка си струваше Smile
Колкото до линка-неактивната част от него е поради принципа на работата на facebook (сесии).

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Вто Ное 06, 2012 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov